9 találat a(z) munkáltatói jogkör cimkére

Munkaviszonyban álló ügyvezetői egyéb tevékenységű jogviszonya Kérdés

Munkáltatói jogok gyakorlása kft. esetében Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném segítségüket. kft. tagja, egyben az ügyvezetője is. A társasági szerződésben nincs rögzítve, hogy az ügyvezetést milyen formában látja el. Eddig megbízási jogviszonyban látta el a feladatot és ezért megbízási díjat kapott az ügyvezető, de úgy gondolják, hogy megváltoztatnák és munkaviszonyban fogja az ügyvezetést ellátni, akkor elég csak a taggyűlésnek hozni egy határozatot, és új jogviszonyként lehet-e számfejteni a díjazást? Üdvözlettel: Abelovszky Andrea

Egyesület elnöke munkaviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesületünk fenntartója egy szociális intézménynek. Az egyesületnek elnöksége, az intézménynek intézményvezetője van. Az elnök egyben a gazdasági vezetői feladatokat is ellátja, az intézményvezető pedig tagja az elnökségnek. 1.) Az elnök lehet-e elnökként munkaviszonyban az egyesületnél? A problémát az okozza számomra, hogy elnöki tisztségére a közgyűlés választja meg, és akár indoklás nélkül vissza is hívhatja. A munkaviszonyt nem érinti egy esetleges visszahívás. És mi a helyzet, ha megszűnik a munkaviszonya, de a közgyűlés nem hívja vissza? Egyáltalán: ki lehet az elnök munkáltatója? 2.) Az egyesületben a munkáltatói jogkört az elnök gyakorolja. Az intézményvezetőnek az elnök a munkáltatója, de a gazdasági vezetőnek ki lehet a munkáltatója, ha egyben ő az elnök is? Előre is köszönöm, ha sikerül akár egy szálat kibogozni ebben a nehezen átlátható helyzetben!

Munkáltatói jogkör gyakorlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben a társaság ügyvezetését több személy önállóan látja el, szükséges-e társasági szerződésben rögzíteni azt, hogy a munkáltatói jogkört ki gyakorolja? Köszönettel.

Munkáltatói jogkör gyakorlásának átruházása eseti jelleggel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz. Egy cégnél az ügyvezető egyedül gyakorolja a munkáltatói jogokat. Az ügyvezető 2-3 hetes távolléte miatt – eseti jelleggel –, a távolléte időtartamára át szeretné ruházni a munkáltatói jogokat. A cégnél társasági szerződés, SZMSZ, belső szabályzat, ügyvezetői utasítás stb. nem rendelkezik a munkáltatói jogkör gyakorlása, illetve a helyettesítés rendjéről. Ilyen eseti jellegű átengedés esetén az ügyvezető adhat egy általános, meghatározott időre szóló meghatalmazást a cég egyik munkavállalója részére valamennyi munkáltatói jogkör gyakorlására? Amennyiben igen, célszerű ilyen esetekben a meghatalmazottnak legalább e-mailben kérnie az ügyvezető előzetes jóváhagyását egy adott nyilatkozathoz? Szíves válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel.

Munkáltatói jogkör gyakorlása és tájékoztató Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőket szeretném kérdezni: az Mt. 46. § szerint 15 napon belül tájékoztatni kell a munkavállalót a munkáltatói jogok gyakorlójáról (gondolom a tájékoztatóban konkrét személyt jelent). Ennek a szabálynak mi a funkciója? A munkaszerződést eleve a jogok gyakorlója írja alá, ha jól tudom. Tehát elég lenne csak a változtatásról tájékoztatnia. Valami oka mégis kell, hogy legyen ennek. Vagy aláírhatja a munkaszerződést más is, mint a munkáltatói jogkör gyakorlója (ha a cég első embere nem ruházta át senkire)? Rendelkezhet úgy, hogy csupán mint a cég képviselője írja alá 1 vagy 2 fő a szerződést a munkáltatói oldalon és külön tájékoztatóban fogja megnevezni magát a jogkört gyakorló munkakört is? Ennek értelme, hogy ha csak a munkakört nevezik meg, mint a jogkör gyakorlóját a szerződésben, annak módosítása (tehát nem a személyé) is belegyezéshez köthető (kivéve talán, ha már a szerződésben is átruházhatónak nevezik meg a jogkört). Ha viszont később rendelkezik már a jogkör gyakorlójának munkaköréről is, azon is tud változtatni. Ennek ellentmond, hogy tudtommal a jogkör gyakorlója eltérő rendelkezés hiányában a munkáltató vezetője. Fentebb írt megoldás jogszerű lehet? Köszönettel.

Munkáltatói jog gyakorlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft.-ben az ügyvezető az egyetlen, aki a munkáltatói jogot gyakorolja. Hosszabb távolléte idején felmerülő ilyen ügyekben ki írhat alá, illetve tehet jognyilatkozatot helyette, vagy milyen módon oldhatók meg akadályoztatása esetén a munkaügyek?Köszönettel,

Alapítvány elnökének jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közhasznú alapítvány kuratóriumának elnöke az alapító okiratban leírtak alapján vezetőségi tevékenységéért díjazásra nem jogosult. Az alapítvány ügyintézését, mindennapi feladatait munkaviszonyban látja el. A kuratórium 3 tagból áll, egy határozattal megbízták az egyik tagot, a titkárt, hogy a munkáltatói jogkört ő gyakorolja a kuratóriumi elnök felett. Kérdés: az elnök a képviseletre, utalásra jogosult személy, saját magának elutalhatja-e a munkabérét? A munkaügyi papírokat a megbízott tag írja alá. Másik kérdés: az elnök mellékállásban könyvelő, katás egyéni vállalkozó. Szeretné az alapítvány könyvelését is ellátni, aminek a díját kiszámlázná az alapítványnak. Van-e ebben az esetben olyan jogszabályi kitétel, ami ezt nem engedi, illetve összeférhetetlenség nem áll-e fenn ebben az esetben? Az alapító okiratban ezzel kapcsolatban kell-e valamit szerepeltetni? Köszönöm előre is megtisztelő válaszukat!

Képviselő ellenőrzés alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégünket áfaellenőrzés során elmarasztaltak, amit bíróság előtt megtámadunk. Most jöttünk rá, hogy az ellenőrzésben eljáró személy (aki a megbízókat átvette vagy meghatalmazott minket) a társasági szerződés alapján csak munkáltatói jogkör gyakorlására van meghatalmazva, nem ügyvezető. Ebben az esetben mit tehetünk? Kérhetjük-e eljárási hibára hivatkozva az ellenőrzés semmisé tételét? Köszönöm válaszukat: Szabó Anita

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink