27 találat a(z) munkába járás költségtérítés cimkére

Napi munkába járás, BKK-bérlet Kérdés

Munkába járási költségtérítés 2023. május Kérdés

Minkába járás költségtérítése Kérdés

Munkába járás költségtérítése Kérdés

Elektromos kerékpár és a munkába járás költségtérítése Kérdés

Hazautazás: nőtt a költségtérítés Cikk

Mintegy kétezer forinttal nőtt a hazautazással kapcsolatos költségtérítés kötelező havi összege 2022-ben, derül ki a Hivatalos Értesítő 2022. február 17-ei 8. számában megjelent az innovációért és technológiáért felelős miniszter közleményéből.

Munkába járás Kérdés

Milyen igazolást kérhet a munkáltató a hazautazás és a munkába járás elszámolásához (15 forint/km)? Kérdés

Munkába járás költségtérítése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Dolgozónknak bérletet juttatunk közigazgatási határon kívül. Hétvégén túlóra esetén azonban nincsen olyan buszjárat, amivel munkaidő kezdetére tudna jönni (ugyanez igaz a hazautazásra is), ezért gépjárművét használná bejárásra. Mi a módja annak, hogyan szükséges dokumentálni azt, ha a bérlet mellett a hétvégi munkába járást gépjárművel támogatja a cég? Köszönöm segítségüket! Üdv: Zsuzsa

Munkába járás költségtérítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Sok gazdálkodó a munkavállalók részére nem fizet munkába járásra költségtérítést, annak ellenére, hogy a munkavállaló arra jogosult lenne. Kérdésem, hogy egy munkaügyi ellenőrzés során kaphatnak-e bírságot, ha igen, milyen összegűt a jogszabálysértő vállalkozások? Üdvözlettel és köszönettel.

Munkába járás költségtérítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített munkaszerződéssel foglalkoztatott munkavállalónak fizethet-e a kft. munkába járási költségtérítést? Köszönöm.

Munkába járás autóval Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk dolgozói főként saját személygépkocsival járnak dolgozni, függetlenül attól, hogy van-e tömegközlekedés vagy sem. Eddig a munkába járást nem térítettük részükre. Most felmerült a térítés lehetősége, 15 Ft/km-ént. Meghatározhatom-e úgy a térítésben részesülők körét, hogy pl. csak a fizikai dolgozóknak térítek, az irodaiaknak nem, vagy csak a 10 km-nél messzebbről járóknak adok stb. Tehetek-e bármilyen szempont szerint különbséget, vagy ha adok, akkor mindenkinek adnom kell? (nyilatkozat alapján) Előre is köszönöm válaszát!

Egyszerűsített foglalkoztatott szabadsága és munkába járás költsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyéni vállalkozó egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmaz bolti eladókat. Munkavégzésük általában 1-2-3, 5 napon át történik, megszakításokkal, legfeljebb havi 15 napban. Előfordul, hogy egy-egy hónap, vagy esetleg több idő kihagyásával ugyanaz az eladó ismét foglalkoztatásra kerül, hasonló körülmények között. Kérdésem, hogy az arányosan járó fizetett szabadság napjainak számát hogyan kell megállapítani. Alkalmanként? Havonta esetleg többször is? Ha az esetleg járó szabadságot megváltjuk, akkor az véleményem szerint nem jár együtt plusz közteherfizetési kötelezettséggel. Amennyiben az egyszerűsített foglalkoztatott állandó lakóhelye nem a munkavégzés helyén van, a munkába járási költségtérítés a munkáltató döntésétől függ. 1./ Ha havi bérlettel rendelkezik a munkavállaló, úgy a havi bérlet ára 86%-ának arányos része illetheti meg a munkában töltött napok arányában. 2./ Ha bérlettel nem rendelkezik, a napi jegy 86%-a a munkában töltött napokra. 3./ Ha a fentiek közül egyik sem, akkor szóba jöhet a gépkocsihasználat, a munkáltató döntésétől függően, kilométerenként 9 Ft és 15 Ft közötti összeg figyelembe vételével. Válaszát köszönöm: Pap Józsefné

Kiküldetés nem telephelyről Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésem lenne: munkavállaló saját gépkocsival kiküldetésbe otthonról indul, és nem érinti a munkahelyét. Például Győrből indul Budapestre, a munkahely Tatabányán van. Ilyenkor milyen távra kell saját gépkocsi után járó költségtérítést fizetni, ha a munkáltató külön már elszámolja a munkavállalónak a munkába járás költségét? Köszönettel: LV

Munkavállaló utazási kköltségtérítése Kérdés

Székhelyünk megváltozott, Budapestről Halásztelekre költözött a cég, így azoknak a dolgozóknak, akik Halásztelek közigazgatási határán kívülről járnak be a munkahelyükre dolgozni, azoknak kötelező a napi munkába járás költségének meghatározott részét megtéríteni. Ahány dolgozó annyi munkába járás. Van, aki a szomszéd helységben, például Szigetszentmiklóson lakik, ami autóval nem egészen 10 perc, ezért sokan választják az autóval közlekedést. Ebben az esetben mi a teendő? Nyilatkoztatom, hogy nem kéri a bérlet meghatározott részét, viszont a kilométerenként 9 forintot akkor kötelező adni? Szükséges nyilatkoztatni? Kiváltja a kötelezően megtérítendő bérlet árát a kilométerenként 9 forintos elszámolás? Az a dolgozó, akinek nincs kocsija, de a szomszéd helységben lakik, annak megtérítem a bérlet kötelezően előírt meghatározott részét. Társaságunk bérel egy kis buszt, amivel a dolgozókat felveszi Budapesten, több ponton, és hozza-viszi őket a munkahelyről. A buszra egy csekély összeget, napi 250 forintot kell téríteni a dolgozónak. A buszt nem kötelező igénybe venni, de akinek nincs más lehetősége, az igény beveszi. A céges busszal közlekedő budapesti lakos dolgozóknál mi a teendő? Nyilván a busz beviszi Budapestre, és ahol lerakja, onnan kell továbbmenni tömegközlekedési eszközzel, hogy hazáig jusson. Akkor a budapesti bérletet kötelező lenne a cégnek megfizetni? Vannak olyan budapesti dolgozók, akiknek van saját autójuk, és pár kollegával egy környéken laknak, az a dolgozó aki behozza a többi dolgozót, kap üzemanyag-térítést, a másik három, aki meg ül a kocsiban, semmit. Ebben az esetben mi a helyes eljárás? Nem vesz igénybe bérletet, marad a 9 Ft/km, és nyilatkoztatom, hogy nem kéri a bérlet árát? Van olyan dolgozó, akinek megoldás lenne a dolgozói buszjárat, de mégsem tudja igénybe venni, mert az nagy teher lenne számára. Például békásmegyeri lakosnak kellene reggel 6-kor a Népstadionnál lennie, hogy fel tudjon szállni a céges buszra. Ezért a saját autójával jár be munkahelyére; ebben az esetben mit kötelező adni? Ugyanúgy nyilatkoztatom, hogy nem kéri a bérlet árának a meghatározott részét, és helyette a kilométerenként 9 forintot adom? A dolgozók nagy része igyekszik megoldani a munkába járást, hogy azt ne tömegközlekedési eszközzel tegye nap mint nap, inkább a saját autóját használja, még akkor is, ha a cég nem fizet üzemanyag-térítést, vagy a céges busz, amiért egy jelképes összeget téríteni kell. Kérdésem, hogy a fent vázolt esetekben hogyan jár el helyesen a munkáltató?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink