10 találat a(z) megrendelés cimkére
Számla kiállítása Kérdés
Személygépkocsi áfájának visszaigénylése Kérdés
Transzferár Kérdés
5 százalék lakásáfa Kérdés
Támogatás(?) áfavonzata Kérdés
Harmadik országból történő beszerzés Kérdés
Van egy magyar cég, amely Szerbiából szerez be árut, amit egy speditőrön keresztül hoznák be az országba, vámkezelést is Ő végezné el. A számlát pedig a szerb cég a Németországban lévő telephelyének állítja ki és a Németországban lévő cég számlázza tovább a magyar cégnek. Vagyis: Szerbiából érkezik az áru, Magyarországon vámoltatják és helyezik forgalomba, viszont a számlát a német cég állítja ki közösségi beszerzés címén. Tehát a magyar cég hivatalosan nincs is kapcsolatban a szerb céggel, a megrendelést német cégnek adja le, a német cég számláz, viszont az árú Szerbiából érkezik. Kinek hogyan kell az áfát megfizetni, és hol, a vámkezelés során felmerült áfát kinek kell megfizetnie, és visszaigényelnie. Köszönöm előre is a segítségüket.
Megrendelés visszavonása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ügyfelünk sajnálatos módon megrendelt egy enciklopédiát – ami róla, az ő életéről szól. A megrendelőlapot aláírta és egy példányt kapott belőle. A megrendelésen szerepel, hogy a kiadványból 1 bőrkötéses példányt megvásárol 160 000 Ft-ért. A későbbiek folyamán felkereste egy újságíró, aki leírta az ügyfelem életét, életútját, munkásságát. Az elkészült iratanyagot e-mailben átküldték ügyfelemnek, átnézésre, javításra. Az iromány elég felszínesre sikerült, és nem akarta a nevét ilyen hanyag munkához adni, így kijavította, átírta a szöveget. De közben e-mailben, illetve levélben is visszavonta a hozzájárulását ahhoz, hogy a kiadvány megjelenjen róla. A kérdésem az lenne, hogy ennek ellenére megjelentethetik a könyvet? Ha nem és mégis kiadják, akkor milyen jogi úton tud elindulni ügyfelem? Illetve követelhetik-e tőle a megrendelő alapján, illetve azóta - már számlát is kapott - a díszpéldány árát? Válaszukat előre is köszönöm.
Csökkenő megrendelések – reagált egy elbocsátási hírre az Opel Szentgotthárd Cikk
A megrendelések volumenének csökkenése miatt az Opel Szentgotthárd Kft. csökkentette a munkaerőkölcsönzés keretében foglalkoztatottak számát, a létszámcsökkentés azonban nem érinti a szentgotthárdi motorgyár saját dolgozóit – erősítette meg az MTI-nek pénteken a társaság szóvivője.
Előrendelés Kérdés
Tisztelt szakértő! Egyik ügyfelem tette fel a kérdést: azt szeretné megtudni, hogy kiírhatja-e telephelyén, hogy csak előrendelésre tud értékesíteni, szállítást vállalni? Előleget nem vesz el a megrendelésre, azt teljesítéskor kell fizetni. Tüzelőanyaggal kereskedik, a telephelyén van áru, de rendeléseket a megrendelések sorrendjében tudja, szeretné teljesíteni.
Munkavállaló kártérítési felelőssége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy autóipari cégnél egy műszakban több raktáros is dolgozik. Kiderült, hogy a kiszállításkor a munkavállalók valamelyike hibázott, és a megrendelő nem a megrendelt terméket kapta meg. A nem megfelelő termék beazonosítása a termékszám alapján azonnal megtörtént, de hogy melyik munkavállaló hibázott, azt csak a terméken feltüntetett egyéb adatok alapján lehet kideríteni. Ennek folyamata több hét is lehet, mivel a szükséges adatokat a megrendelőtől kell megkérni. A hiba nem azonnal, hanem hó végén, hetekkel később derül ki. A munkáltatónak kötbért kell fizetnie, ezért a munkavállalóval szemben kártérítési követelést szeretne érvényesíteni. A kártérítést csak a teljesítménybéréből szeretné levonni, az alapbérét, illetve az egyéb pótlékait nem érintené. Mennyi ideje van a munkáltatónak, hogy bármiféle kártérítési követeléssel éljen a munkavállalóval szemben, mikor évül ez el? Ha nem egyértelmű, ki volt a felelős, nem derül ki, egyetemlegesen élhet-e kártérítési követelésével a munkáltató az abban a műszakban dolgozó összes érintett alkalmazottal szemben? Mekkora mértékű lehet a kártérítés maximális összege? Mennyi idő alatt vonható le a béréből?