25 találat a(z) megbízásos jogviszony cimkére
Járulékfizetés Kérdés
Egy személyes kft. ügyvezető igazgatója – aki a tulajdonosa is – 8 hónap fizetésnélküli szabadságra megy. Egyéb jogviszonya nincs. Az ügyvezetési feladatot megbízásos jogviszonyban egy személy látja el, aki nem tagja a kft.-nek és nincs más munkaviszonya. Ez esetben a kft. ügyvezetője társas vállalkozónak minősül? Kell járulékot fizetnie? A megbízásos jogviszonyt a minimálbér 30%-a alatt vállalja a másik személy. Neki kell járulékot fizetnie? Lehet-e közérdekű nyugdíjas szövetkezet tagja a megbízott személy? Köszönettel.
Alvállalkozói szerződés és megbízási jogviszony Kérdés
A következő kérdésem lenne: "A" Kft. vállalkozási szerződés szerint dolgozik "B" Kft.-nek. "A" Kft. ügyvezetője és tulajdonosa dolgozhat "B" Kft.-ben megbízásos jogviszonyban? Illetve "A" Kft. alkalmazottja – aki az alvállalkozási részben nem vesz részt – dolgozhat "B" Kft.-ben megbízásos jogviszonyban? Válaszukat előre is köszönöm: Zsók Gabriella
Katás kültag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt.-kültag jelenleg 4 órás munkaviszonyban dolgozik. Lehet-e katás? Meg kell-e szüntetni a munkaviszonyát, és helyette megbízásos jogviszonyt kötni? A bt. ügyvezetője jelenleg nyugdíjas tagi jögviszonyban. Neki mit kell csinálni? Köszönöm. Fenyvesi Olga
Főfoglalkozás és megbízás a 90-es években Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megbízási jogviszony szabályai az 1975. évi II. törvény szerint c. kérdésre kapott választ köszönöm. Ebben szerepel: aki egyidejűleg több biztosítással járó jogviszonyban állt és az egyik jogviszonyában a foglalkoztatás eléri a heti 36 órát (=főfoglalkozás), a további jogviszonyaiból járulékot nem kellett fizetnie. A munkaviszonyban mérhető a munkaidő, a fenti mondatból a heti 36 óra foglalkoztatás a munkaviszonyra utal. A kérdéses esetben betéti társaságban beltagjáról beszélünk, társas vállalkozó, akinek nem mérhető a munkaideje. A megbízó kifizető jogi személy volt, akinek a kilencvenes években vizsgálni kellett volna a 36 órás munkaidő fennállását, s mivel ilyen nem volt, így a járulékot meg kellett volna állapítani (levonni és/vagy előírni). A megbízott magánszemély nyugdíjazás előtt áll, s e kérdés tisztázása a nyugdíj összegének szempontjából fontos. Válaszát előre is köszönöm.
Megbízásos jogviszony elbírálása Kérdés
Tisztelt Szakértő Hölgy/Úr! Segítségét szeretném kérni megbízásos jogviszonyban foglalkoztatott oktató biztosítottkénti/nem biztosítottkénti megítélésével kapcsolatban. Oktatással foglalkozó ügyfelem megbízási jogviszonyban foglalkoztat oktatókat. Konkrét példán szeretném levezetni: 2015. 06. 01-től 2016. 08. 31-ig szerződnek 400 ezer forint összegben mentorként. A megbízási díjat 3 részletben fizetik ki: 1./ 2015. 06. 30. – 20 százalék 2./ 2016. 01. 31. – 70 százalék 3./ 2016. 08. 31. – 10 százalék. Megítélésem szerint ekkor még nem minősül biztosítottnak. Közben vannak modulok, amiért szintén díjazásban állapodnak meg: 2015. 06. 10-2015. 07. 31. időszakra 300 ezer forintban. A kérdésem az, hogyan alakul a fenti példában szereplő megbízásos jogviszonyban foglalkoztatott oktatónak a biztosítási jogviszonya, a 15T1041-s nyomtatványt, ha biztosítottnak minősül, mikor kell beküldenem? Ha csak a 2015. 06. 10-2015. 07. 31-éig terjedő időszakra van megbízásos díjfizetés, és biztosítottnak minősül, akkor a 15T1041-s nyomtatványt mikor kell beküldenem? Köszönettel: Kauker Zsoltné
Cafetéria Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha valaki kft.-ben tulajdonos, és megbízásos jogviszonyban ügyvezető, kaphat-e lakáshitel-támogatást? Ha ez nem működik, és átjelentjük társas vállakozónak, akkor kaphat-e lakáshitel-támogatást? Befolyásolja-e ezt az, hogy más cégnél egyébként van 8 órás bejelentett állása?
Megbízási jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, hogy a 2014-ben kapott megbízási díjból levont szja összegéből érvényesíthető-e a családi adókedvezmény az szja-bevallásban? Köszönöm.
Megbízásos jogviszony táppénz Kérdés
Tisztelt Szakértő!Megbízásos jogviszonyban áll - és a 3 % egb-t levonják - egy Kft-nél a megbízott.Időközben megbetegedett. Az a kérdésünk, hogy jár-e Neki táppénz a megbízásos jogviszonyára való tekintettel. Ha igen, mi a kft. feladata ebben az esetben? Milyen igazolásokat kell kiadni? (A Kft nem tb. kifizetőhely)
Megbízásos jogviszony: mikor jár a gyed? Cikk
Jár-e gyed a megbízásos jogviszony után? Mikor és kinek kell fizetni? Olvasói kérdésre, Szikszainé Dr. Bérces Anna, az Adózóna tb-szakértője válaszol.
GYED és a megbízásos munkaviszony Kérdés
Heti 40 órás (100.000 ft) munkaviszonyom (4éves) mellett, 3 éve megbízásos munkaviszonnyal is rendelkezem ahol 100.000 ft havi megbízási díjat kapok.Most szültem de a Tb nem akar a megbízásos munkaviszonyom után GYED-et fizetni, mivel álláspontjuk szerint csak 2012 január 01 óta van jogviszonyom. Való igaz, hogy a pénzbeli ellátások díját nem kellett 2012 előtt megfizetni a másodállások után, ezt a jogszabály csak 2012-től írja elő. De véleményem szerint ezt nem lehet akképp értékelni, hogy az eletelt két évben (2022-ig) nem volt jogviszonyom velük. Hisz minden más után meg kellett fizetni a díjakat. ha nem volt jogviszonyom miért fizettem én vagy a munkáltatóm?Gyakorlatilag az eldöntendő kérdés, hogy lehetett e 2012 előtt másodállás után jogviszony a TB-vel. Most legalábbis a pénzbeli ellátásokat emelték ki, mondván, mivel nem volt kötelező fizetni, ezért nem volt jogviszony.Jelenleg a GYED megállapítása iránti eljárást felfüggesztették.Mi lehet az álláspontom?