13 találat a(z) mögöttes felelősség cimkére

Áfafizetés – mögöttes felelősség Kérdés

Mögöttes felelősség Kérdés

2019. 04. 08-án kérdést tettem fel önöknek mögöttes felelősséggel kapcsolatban. Az ott feltett kérdéseimet szeretném kiegészíteni további kérdéssel. A kft.-ben 50% tulajdoni hányaddal rendelkezem, a másik 50% tulajdoni hányaddal a fiam rendelkezik, és ő a kft. ügyvezetője. Kérdésem: ha a fiam mint tulajdonostárs megvásárolja az én 50%-os tulajdonrészemet, felmerül-e az én anyagi mögöttes felelőségem, mivel jelen pillanatban jegyzőkönyv-megállapítás. Az esetleges határozat, folyószámlaelőírás (kötelezettség) keletkezésének idöpontjában a kft.-nek az alapszabály módositásával már nem leszek tagja, tulajdonosa. Én úgy gondolom, hogy személyemre kötelezettség, a mögöttes felelősség csak akkor áll fennt, ha határozat vagy folyószámla előírásakor tulajdonos vagyok. Mivel a továbbiakban történő döntésemhez április 19-éig van lehetőségem, tisztelettel kérem segítségüket, válaszukat mielőbb. Várom mielőbbi szíves válaszukat. Tisztelettel és előre is köszönettel: Bartha Tibor

Mögöttes felelősség Kérdés

Személyem 50%-os tulajdoni hányaddal rendelkezi egy kft.-ben. A másik 50%-os tulajdoni hányaddal a fiam rendelkezik és ő az ügyvezető. Én a kft.-ben semmilyen tényleges tevékenységet nem végzek. A NAV ellenőrzést végzett áfakörben a kft.-nél. A jegyzőkönyvben nagyobb összegü jogtalan visszaigénylést állapitott meg az ellenőrzés. A megállapitott adóhiány és a várható birság, késedelmi kamat összege meghaladja a kft vagyontárgyainak értékét. Kérdésem: a NAV később a megállapitott fizetési kötelezettség és a számára megtérülő érték különbözetét érvényesítheti-e úgy a tulajdonos ügyvezetőnél, mint személyemnél tulajdonosként mögöttes felelősség megállapításával? Tisztelettel kérem szíves válaszát.

Mögöttes felelősség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagját mint magánszemélyt mögöttes felelősség jogcímén a nyugdíja több mint 50 százaléka terhére kötelezte a NAV adótartozásainak megfizetésére, amelyet csekken fizet be. Kérdésem: hogyan könyveljem le a csekken befizetett összegeket, melyeket a nyugdíjából finanszíroz? Tagi kölcsönként? Ez a megoldás megszűnés esetén nem jó. Hogyan kerülhető el, hogy tagi kölcsönként kerüljön a könyvelésbe? A saját tőke már jóval a jegyzett tőke alatt van, több milliós tagi kölcsön halmozódott fel. Ebben az estben választható-e hogy a tagi kölcsönből tőkét emel, hogy a veszteségeit eltüntesse és ne kelljen még társasági adót is fizetnie esetleg az elengedett tagi kölcsön után, hiszen előbb vagy utóbb rendezni kell a helyzetét a társaságna? A bt. veszteséges, tulajdonképpen már nem is működhetne a jogszabályok szerint. A tulajdonos azonban nem akarja megszüntetni. Jelenleg is tagi kölcsönként könyveltem le a hiányzó veszteséget, mivel egyéb forrás nem áll rendelkezésre. Milyen megoldást javasol? Előre is köszönöm a válaszát: Molnár Ilona.

Bt.-beltag mögöttes felelőssége érvényesítésének elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A NAV adótartozással rendelkező bt. beltagjával szemben élt a mögöttes felelősség érvényesítésének lehetőségével, és ennek keretében a beltag jövedelméből letiltotta a tartozást. Van, amikor a beltag a bt. nevében utal úgy valamelyik adónem számlájára, hogy a társaságnak nincs bevétele. Tehát az is a beltag befizetése végül is. Kérdésem az, hogy milyen módon lehet ezen beltag átal fizetett vagy a béréből levont összegeket úgy elszámolni, hogy ne keletkezzen a bt.-nek a taggal szemben kötelezettsége, és a NAV-tartozás rendezését követően végelszámolással meg tudjon szűnni a cég? Válaszukat előre is köszönöm.

Felszámolás lezárása, mögöttes felelősség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. beltagja adótartozást halmozott fel. A cégkivonaton szereplő felszámolás lezárása 2013. december 31. A NAV a folyószámláján 2017. január 1-jével törölte a felhalmozódott tartozást a felszámolás lezárása címszóval. Így most már nulla a tartozás. A magánszemélynek is nulla a tartozása, és eddig még semmilyen határozatot nem kapott a mögöttes felelősség kapcsán. A mögöttes felelősséget melyik dátum alapján érvényesítheti a NAV, és még érvényesítheti-e? A legutolsó tartozást 2012 novemberében írták elő, akkor még inkasszó is volt. Előre is köszönöm. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Mögöttes felelősség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Férjem bt.-jét 2014 januárjában, kft.-jét pedig 2015 márciusában számolták fel adótartozás miatt. Saját céggel rendelkezem, amelyből osztalékot veszek ki. Kérdésem, hogy ha veszek egy gépjárművet a saját nevemre, akkor a férjem miatti mögöttes felelősség révén akár el is veszíthetem? Úgy tudom, hogy a mögöttes felelősség a felszámolástól számított 5 éven belül bármikor fennállhat, és emiatt én mint feleség, az ingóságaimmal felelek. Kérem, hogy ebben engem megerősíteni, vagy ellenkező esetben cáfolni szíveskedjenek. Az is érdekel, hogy mikortól vehetek valamit a saját nevemre. Előre is köszönöm a válaszukat.

Felelősség az adótartozásért – lehet menekülési útvonal Cikk

Írásunkban a betéti társaságok beltagjainak, illetve a közkereseti társaságok tagjainak a cégük adótartozásáért fennálló felelősségét vizsgáljuk. Az adóhatóság igen könnyen be tudja hajtani az adótartozást a tagokon, de ha résen vagyunk, lehet még „menekülési út”, amelyet a bíróság biztosít.

Mögöttes felelősség – tartozás behajtása Kérdés

Tisztelt Szakértő! És mi van abban az esetben, ha cégben hárman vannak tagok, két üzlet van, az egyik üzletben az ügyvezető, a másikban a két tag dolgozik? Ahol az ügyvezető dolgozik az műszaki üzlet, és öngyilkos lesz a boltvezető vagyis az ügyvezető, és elindítják a felszámolást. Mint kiderült, a cégnek minimális saját vagyona volt, ami nem fedezi a hitelezőket. Főleg nálam bizományos áruról beszélünk. A két tag takarózik azzal, hogy ők nem láttak bele abba amit az ügyvezető csinált, és ő döntött mindenben. A felszámoló közölte, hogy esélyem sincs arra, hogy lássam a pénzem. Valóban nincs ilyenkor mit tenni? Ha öngyilkos lesz az ügyvezető akkor vége, és bele kell törődni hogy a pénz elveszett? Köszönöm a választ előre is Üdvözlettel

Mögöttes felelősség – tartozás behajtása az ügyvezetőn Cikk

Ha az adós cég vagyonából nem kapja meg követelését a hitelező, illetve nem teljes mértékben jut hozzá, pert indíthat pénzéért az ügyvezető mögöttes felelősségére alapozva is.

Bt.-k, kkt.-k, figyelem! Fontos döntést hozott az Alkotmánybíróság Cikk

Biztosítani kell egy társaságnál folyamatban lévő eljárás során a korábban korlátlanul felelős tagoknak is az adózói jogokat, egyebek mellett a fellebbezés jogát is – döntött az Alkotmánybíróság (Ab).

Biztosítási jogviszony felszámolási eljárás alatt 2. rész Kérdés

Nőjön a tartozás a felszámolás alatt lévő kft.-ben, vagy valamelyik társas, illetve egyéni vállalkozásában? A felszámolási eljárás megindulása előtt a Fővárosi Törvényszék felszólította a tartozás rendezésére, és csatolta a magánszemély ügyvezető tulajdonában álló családi ház tulajdoni lapját is a felszólításhoz. Amennyiben a felszámolási eljárás elhúzódik, akár évekig, és ebben a cégben nő a tartozás, elveszítheti az ügyvezető a tulajdonát képező ingatlant? A kft.-ben semmilyen vagyon nincs, nincs eszköz, nincs kintlévőség. Mögöttes felelősség jogcímén felel az ügyvezető a saját magánvagyonával a kft. tartozásáért? Ha elér a tartozás egy bizonyos összeghatárt, onnantól mindenképpen belép a mögöttes felelősség? Megszűnhet-e a munkaviszonya az 1. számú kft.-ben a felszámolás beindulása után, illetve célszerű-e, ha megszűnik, és inkább döntése alapján valamelyik másik vállalkozásában vallja be a járulékot (ott nő a tartozás tovább)? Köszönettel: Reményi Győzőné

Mögöttes felelősség és a bizonyítási teher a bíróságon Cikk

Nincs lehetősége az adózónak az ellene indult eljárásokban félként eljárnia, illetve, hogy a vele szembeni megállapítások ellen jogorvoslati kérelmeket terjesszen elő. Az adózók peres eljárásainak menetéről, az ott előforduló problémákról és a témában fontos szabályokat szedtük csokorba.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink