8 találat a(z) másodállású cimkére

Külföldön nappali tagozatos hallgató Kérdés

Másodállású átalányadózó kismama Kérdés

Másodállású átalányadózó kismama szülés után mikor dolgozhat? Cikk

Másodállású átalányadózó ügyfelem augusztusban szülni fog – írta olvasónk, aki a következő kérdéseket tette fel: 1. Mivel augusztustól év végéig cseden lesz, ebben az esetben az átalányadózókra vonatkozó adómentes jövedelmet kell-e időarányosan számolnom, vagy az éves keret jár neki? 2. Csed, majd gyed, gyes alatt az 58-as bevalláson szerepeltetni kell-e ezen ellátásokat, ha csak a munkahelye után részesül ellátásban, mivel egyéni vállalkozása után járulékot nem fizetett? 3. Csed, gyed, gyes alatt főfoglalkozású egyéni vállalkozónak minősül-e fizetés nélküli szabadsági miatt? 4. Csed, gyed, gyes alatt szerezhet-e bevételt úgy, hogy ő személyesen nem dolgozik, de alkalmazottat foglalkoztat? Ebben az esetben elég-e az egyszerűsített foglalkoztatású alkalmazott? Kérdéseire dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő jogász válaszolt.

Átalányadózás külföldi jogviszony mellett Kérdés

Ápolási díj mellett kata Kérdés

Két kérdés és két válasz a kivaalapról Cikk

Kivaalap-e 2019-től a nyugdíjas munkavállaló bére, illetve mi az előírás a másodállású ügyvezető tagnak kifizetett jövedelemre? Olvasói kérdésekre Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.

Másodállású egyéni vállalkozó Kérdés

Köszönöm szépen a válaszát. Előző kérdésemhez kapcsolódóan további kérdés merült fel bennem: Ha a masszőr másodállású alkalmazottként lenne bejelentve, havi munkabére a minimálbér figyelembevételével nem éri el a minimálbér 30 százalékát (órára visszaszámolva), akkor hogyan alakulnának a fizetendő tételek?

Másodállású egyéni vállalkozó – táppénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozónak van heti 36 órát meghaladó munkaviszonya. Az egyéni vállalkozásból nincs jövedelemkivétje, és ezért nem fizet egészségbiztosítási járulékot sem. Keresőképtelen lett 2018. 06. 25-től (kismama). Jelenleg a heti 36 órát meghaladó munkaviszonya kapcsán kapja a táppénzt. Ez a munkaviszony 2018. 05. 01-től áll fenn. Vállalkozását 2017. 12. 01-től indította, katás főállású egyéni vállalkozó volt, melyből 2018. 05. 31-ével kilépett, azóta (2018. 06. 01-től) a heti 36 órát meghaladó munkaviszonya mellett vállalkozó. Előtte folyamatosan alkalmazottként volt munkaviszonya. Kérdés: a jelenlegi munkáltató azt a tájékoztatást adta, hogy a táppénzt 55 napig fizeti, utána a munkaviszonyt is megszüntetheti akár... Ez valóban így van? Az 1997.évi LXXXIII. törvény 46. § (1) bekezdést olvasva és próbálva értelmezni úgy gondolom, a munkáltató erre utalt az álláspontjában. Ha a heti 36 órát meghaladó munkaviszonya megszüntetésre kerül, akkor főállású egyéni vállalkozónak kell lennie, és járulékfizetési kötelezettségei is keletkeznének? Ha azonban a vállalkozásában is táppénzre menne, mennyi táppénzre számíthatna? A későbbiekben jogosult-e a tgyásra? Valamint a gyed összegét miből határozzák meg részére? Ha a munkaviszonya valóban megszűnik, és úgy dönt, hogy a vállalkozását is megszüntetné, milyen ellátásban részesülne a szülésig, illetve az után? Elég összetett a helyzet, a legjobb megoldást próbáljuk megtalálni! Ebben kérném az Önök szakértői segítségét! Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink