11 találat a(z) lakáshitel törlesztése cimkére

Lakáshitel-törlesztés támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyösszegben is megkaphatja-e az 5 millió Ft-os adómentes lakáshitel-törlesztési támogatást a munkavállaló, ha minden törvényi előírásnak megfelel? Válaszát előre is köszönöm!

Társas vállalkozó adómentes lakáshitel-törlesztési támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy egy kft. egyedüli tulajdonosa (vezető tisztségviselője), aki társas vállalkozóként van bejelentve, és társas vállalkozóként fizeti meg a járulékait, élhet-e az adómentes lakáshitel-törlesztési támogatás lehetőségével saját maga részére? Amennyiben igen, akkor ezt milyen formában teheti meg? Válaszát előre is köszönöm!

Lakásvásárlási támogatás Kérdés

Kft. munkaviszonyos ügyvezetője lakásvásárlásához a pénzintézetben megkötötte a megállapodást a hitel törlesztéséhez. Hogyan kell könyvelni a havi törlesztőrészleteket, hol kell ezt jelenteni a NAV felé?

Munkáltató által fizetett lakáshitel 2013 Kérdés

A munkáltató 2013-ban 5 millió forint kölcsönt adott dolgozójának lakáshitel törlesztésére. Az összeget elengedte a munkavállalójának, azaz nem kell visszafizetni. Amikor adta, 364-re könyveltük (hosszú lejáratú követelésre). Hogyan kell könyvelni az elengedést, személyi jellegű juttatásként, vagy rendkívüli ráfordításként? Jól tudom, hogy a társasági adó bevallásban szerepeltetni kell ezt a növelő tételeknél?

Lakáshitel-törlesztés: így kaphat egy kft.-tulajdonos adómentes támogatást Cikk

Mely esetben élhetnek egy kft. tulajdonosai az adómentes lakáshitel-törlesztési lehetőséggel, s milyen formában ? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.

Adómentes lakáshitel-törlesztés Kérdés

Tisztelt Cím! Egy kft. tulajdonosa vagyok 50 százalékban, és ebben a vállalatban dolgozom 4 órában, mint alkalmazott (mellette gyesen vagyok). A feleségem is 50 százalékos tulajdonos a cégben és egyben az ügyvezető igazgató is. Kamattámogatott lakáshitelt vettünk fel mintegy 6 éve, melynek én vagyok az adósa és a feleségem az adóstársa. Lehetséges-e, hogy adómentesen törlesztünk e hitelbe, illetve milyen mértékben és módon lehetséges? Fontos még, hogy a cégben jelen állapot szerint rajtunk kívül 4 fő dolgozik. Nekik nincs lakáshitelük, így nekik nem tudunk ebben a formában segíteni. Ellenőrzéskor a NAV részéről mi várható (gyakorlat)? Előre is köszönöm válaszukat!

Lakáscélú munkáltatói támogatás ügyvédi iroda által Kérdés

Tisztelt Cím! Tájékoztatást kérek a következőkről. Egy ügyvédi iroda személyes közreműködő tagja úgy dönt, hogy 2014-ben az ügyvédi irodában munkavállalóként (alkalmazott ügyvédként) dolgozó feleségének adómentes lakáscélú munkáltatói támogatást ad. A feleség szintén tagja az ügyvédi irodának.A feleség tulajdoni részesedése a lakásban nem 100 százalékos, hanem 90 százalékos. A maradék 10 százalékrészesedéssel a feleség édesanyja rendelkezik. Az ügyvéd feleségével és két gyerekével élnek az említett lakásban, amelynek beszerzési értékére vonatkozóan még 900 000 forint hitelkötelezettség áll fenn. A lakás három szobás, annak mérete nem haladja meg a lakáscélú támogatásra vonatkozó törvényi keretet. A hitel hátralevő törlesztő részleteinek összértéke nem haladja meg az ingatlan vételárának a 30 százalékát. A feleség Fundamenta lakáskölcsön megtakarítás összegével kivásárolja az édesanya 10 százalékos lakástulajdon-részesedését. Tehát 100 százalékban a feleség tulajdonába kerül az ingatlan. Az ügyvédi iroda nyújthatja-e az alkalmazott feleségnek a munkabére mellé adómentes lakáscélú támogatásként a lakáscélú hitel hátralévő törlesztő részleteit? Lehet-e ennek valami törvényi akadálya? Ha igen, akkor a munkáltatónak milyen dokumentációs kötelezettsége van azzal kapcsolatban, hogy az adómentes juttatás feltételeinek eleget tegyen? Milyen szempontokat kell figyelembe venni? Hallottam, hogy hamarosan megjelenik egy NGM-rendelet, amely pontosítja a lakáscélú munkáltatói támogatás szabályozását. Mikorra várható ennek megjelenése? Előre is köszönöm a válaszukat! Üdvözlettel:

Lakáshoz kapcsolódó adómentes támogatás, vagy kölcsön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk családi vállalkozás, az egyik tagnak, aki alkalmazotti munkaviszonyban van (jelenleg táppénzen van és szülni fog) a 2009. évben vásárolt (lakáscélú deviza kölcsönből) lakáshoz szeretnénk valamilyen formában adómentes támogatást adni. A lakás tulajdonjoga 50-50 százalékos arányban oszlik meg a férj és a feleség között. A vételár 25 200 000 forint volt szerkezetkész állapotban. Kérdésem, hogy ebben az esetben milyen összeg számít a teljes építési költség 30 százalékának? Az 50 százalék feleségre jutó, vagy a 100 százalék közös férj-feleség tulajdonrésze után kell számolni? Amennyiben több mint 5 millió forint támogatást szeretnénk nyújtani, úgy az lehetséges kamatmentes kölcsön formájában? A méltányolható lakásigény feltételeinek megfelelnek.

Adómentes lakáshitel-törlesztés cafetériában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk bevezetné cafetéria-elemként az adómetesen adható lakáshitel-törlesztést az szja-törvény I. melléklet 2.7 pont és a vonatkozó kormányrendelet alapján. Az lenne a kérdésem, hogy a gyakorlatban ezt hogyan kell kivitelezni, ha a munkavállaló megfelel a méltányolható lakásigény fogalmának? A hitelszerződésen és a banki igazoláson túl mire van még szükség, és milyen formában? A banki igazolást elég a tárgyévet követően bekérni az egész éves utalásról egyben? Le kell adni az adásvételi szerződést is (másolatban)? A földhivataltól kell igazolás, vagy elég, ha a munkavállaló nyilatkozatban levezeti, hogy ő eleget tesz a méltányolható lakásigény fogalmának? Az együtt költöző családtagok számáról kell jegyzői igazolás vagy csak a munkavállaló nyilatkozik? Melyik időállapotról: a lakásvásárláskori számít? Egyáltatlán kinek kell bizonyítani ellenőrzéskor, hogy megfelelt-e az adómentességnek a juttatás? A bankkal meg kell állapodnia a munkáltatónak? Köszönöm,

Munkáltatói lakáshitel törlesztés cafetériából Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2014-től a munkáltató lakáscélú hitel törlesztésére adómentesen nyújthat támogatást a munkavállalónak. De olvastam olyan álláspontot, hogy amennyiben a cafetéria-elemek közé veszi fel a munkáltató ezt a juttatást, akkor már nem adómentes, hanem béren kívüli juttatás? Van-e, és milyen adóvonzata a cafetériaként történő lakáshitel-törlesztésnek? Válaszát előre is köszönöm!

Lakáshitel-törlesztés Kérdés

A 2014-től érvényes szja-törvény (1. számú melléklet, 2.7. és 9.3.2.pont) és Tao (3. számú melléklet B, 19. pont) szabályok szerint a saját társaságom – ahol egyébként munkavállaló is vagyok – a lakáshitelem törlesztő részleteit – adó és járulékmentesen – elszámolhatja költségként?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink