41 találat a(z) lakásbérlés cimkére
Külföldi lakásbérlet – teljesítési árfolyam Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy költségvetési szerv Ausztriában magánszemélytől lakást bérel. A bérleti díjat előre, minden hónap 3-áig kell megfizetniük. A bérbevevő szerződés és egy maga által kiállított belső bizonylat alapján utalja az összeget – az osztrák magánszemély nem állít ki számlát –, általában a megelőző hónap végén, hogy időben megérkezzen a bizonylat. Milyen napi árfolyamon kell a számviteli törvény szerint a bérleti díjat átszámítani? .. Milyen lehetőségei vannak a bérbevevőnek, ha esetleg több időpont is számításba jöhet? Köszönettel.
Külföldi ügyvezető részére bérelt lakás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi kft.-nek 100 százalékos tulajdonosa egy olasz cég. A magyar kft. ügyvezetését az anyavállalat alkalmazásában álló olasz magánszemély látja el, megbízási jogviszonyban. Az ügyvezető a külföldi anyacég alkalmazásában áll, Olaszországban biztosított, az anyacég érdekében és utasításai szerint tevékenykedik a cégünknél. A magyar cég az olasz ügyvezetője számára lakást bérel, melynek bérleti díját, illetve rezsiköltségét a cég nevére szóló számla ellenében, a vállalkozás érdekében felmerült költségként számol el. Kérdésem, hogy helyesen számolja-e el a magyar cég a bérelt lakás költségeit. Ha nem, mi a megfelelő elszámolási mód, milyen esetleges adó- és járulékkötelezettségei vannak a társaságnak? Köszönöm megtisztelő válaszukat.
Lakásbérlés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egy lakást bérel magánszemélytől. A magánszemély ingatlan-bérbeadásból származó jövedelme után mi valljuk be és fizetjük meg a személyi jövedelemadót havonta. Kérdésem, hogy milyen igazolást kell erről kiadnunk a magánszemélynek?
Mobilitási célú lakhatási támogatáshoz bérelt ingatlan áfa levonhatósága Kérdés
Cégünk áfaalany. Külföldi állampolgár munkavállalónk részére lakást szeretnénk bérelni. A bérbeadó 1000 Eur+rezsi+áfa összegért adja bérbe a lakást Kérdésünk, hogy cégünk levonhatja-e a számlában szereplő áfát, illetve elszámolhatja-e költségként a számla összegét, és milyen adóterhek terhelik? Köszönöm Mikro
Lakásbérlés anyacég munkavállalójának Kérdés
Tisztelt Szakértő! EU-beli anyacégünk egy munkavállalója havonta egy hetet Magyarországon tölt, mint szakértő segíti a cég munkáját. Erről a két cégnek szerződése is van, és az anyacég ki is számlázza cégünknek a szakértői díjat, valamint a felmerült (utazási, szállás-) költségeket. Kérdésem ehhez kapcsolódóan az, hogy ha a magyar cég bérel egy lakást, így kiváltva a szállodai költségeket, annak áfája levonható nálunk? Illetve kell-e ezután fizetünk kifizetőt terhelő adókat? Köszönettel.
Lakhatási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünk szeretne lakhatási támogatást/albérleti hozzájárulást fizetni az egyik munkavállalónak, aki a munkahelyétől 100 kilométerre lakik. Az ingázás elkerülése miatt kibérelt egy kis lakást a munkavállaló, a cég pedig havi 50 ezer forintot fizetne neki. Sajnos az ingatlantulajdonos nem köt szerződést sem a céggel, sem a munkavállalóval. Milyen módon lehet neki fizetni ebben a formában, hogy ne bérként adózzon a juttatás?
Szja-törvény – település fogalma Kérdés
Tisztelt Cím! Budapest XIV. kerületében van saját tulajdonú lakásunk, melyet szeretnénk bérbeadni, és bérelnénk egy nagyobb lakást a XI. kerületben. Az 1995. évi CXVII. törvény 17. § (5) alapján a más településen bérbevett lakás díjával csökkenthetjük a bérbeadásból származó bevételünket. A KSH 2011. évi népszámlálás módszertana alapján a település fogalma következő: Település A település fogalma a közigazgatási egységet alkotó helységet (a fővárost, a főváros kerületeit, a megyei jogú várost, a várost, a nagyközséget és a községet) foglalja magába. E meghatározás szerint jogosultak vagyunk csökkenteni a bevételünket, ha Budapesten belül, de más kerületben bérelünk lakást. Helytálló-e a fenti következtetésem, vagy van más jogszabály, mely eltérően határozza meg a település fogalmát? Fáradozásukat előre is köszönöm: Tisztelettel: Bekecsné Kovács Erzsébet
Beruházás áfa Kérdés
Ügyfelem (kft.) két lakást bérel iroda céljára egy társasházban. Mindkét lakás a cég tulajdonos ügyvezetője saját tulajdonú lakása, a cég szerződéssel, piaci áron bérli tőle az ingatlanokat. A cég megállapodott a társasházzal, hogy a házban épülő lift költségeinek felét a cég viseli mondván, hogy a 4 emeletből két emeleten a cég is érdekelt. A lakások elhelyezkedése: a 3. emeleten 3 lakás található, ebből egy a cég használatában, két lakás a cégtől független magánszemélyek által lakott, a 4. emelet teljes egészében a cég használatában van. A bérlő cég szeretné a neki kiszámlázott (50 százalékos) liftépítési költség teljes áfatartalmát levonni. Teheti-e? Üdvözlettel, CSK
Lakásbérlet áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy társaság az ügyvezetője részére lakást bérel, és a bérbeadó áfakörösen adja bérbe az ingatlant, társaságunk levonásba helyezheti-e a lakás bérleti díjának áfatartalmát? Köszönettel. S. Z.
Bérelt lakás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adóalany kft. – áfás tevékenységet végez – iroda céljára lakást bérel. A bérbeadó a bérleti díjról – jogszerűen – áfás számlát állít ki (a lakás-bérbeadásra az áfa hatálya alá kerülést választotta.) Kérdésem, hogy a lakásbérlet és közüzem áfáját a bérbevevő visszaigényelheti-e? Mi a helyzet akkor, ha a bérleti díj és a közüzemi költségeket külön számlázzák? Ebben az esetben a közüzemi díjak áfatartalma visszaigényelhető a bérbevevőnél? A bérlő a lakás felújítása során az ahhoz kapcsolódó számlák előzetes áfáját nem igényelte vissza. Helyesen járt el? Köszönöm a segítségüket.
Szolgálati lakás, illetve albérleti támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem segítségüket az alábbi témákban: A társaság "szolgálati lakás" céljára lakóingatlant bérel vagy vesz alkalmazott, vagy vezető tisztségviselő lakhatásának megoldására. Milyen adókötelezettség merül fel? További kérdésem lenne, ha társaságunk a "vidéki" dolgozóinak, vezető tisztségviselőinek albérleti támogatást ad, milyen adókötelezettsége keletkezik a társaságunknak, illetve a magánszemélyeknek? Előre is köszönöm válaszukat.