104 találat a(z) lakásbérbeadás cimkére

Egyéni vállalkozás adószámos magánszemély egyszerre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó lakásokat vesz hosszú távra bérbe, amelyeket utána rövid távon ad bérbe. Emellett tervezi 1-2 saját tulajdonú lakás beszerzését is, amelyet viszont szeretne a fizetővendéglátás tételes átalányadózása szerint adóztatni. Van lehetősége arra, hogy az egyéni vállalkozás mellett erre is kapjon adószámot, illetve akadály-e, hogy a tevékenység a két "vállalkozásban" megegyezik? Válaszát előre is köszönöm!

Lakásbérbeadás és rezsi Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély lakását bérbe adja 80 ezer forint plusz rezsidíjért. A kérdésem az, hogy a bérlő által fizetett rezsiköltség után is meg kell-e fizetni az szja-t és az ehót (1 millió forint felett) az alábbi esetekben, ha a mérőóra a bérbeadó nevén van: 1. A bérbeadó egy számlát állít ki a bérleti díjról és a rezsiről; 2. külön számlát állít ki; 3. a bérleti díjról számlát állít ki, a rezsiről csak átvételi elismervényt; 4. a rezsi csekkjeit a bérlő fizeti be? Ezek a tételek közvetített szolgáltatások, haszna rajta nincs a bérbeadónak. Ráadásul ezek a tételek az egymillió forintos határ fölé viszik az éves bevételt, így pedig a teljes összegre az ehót is meg kellene fizetni?! Milyen lehetőség(ek) vannak a fenti probléma megoldására? Köszönöm a segítséget!

Lakásbérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégük Magyarországon és az Európai Unión belül lakásbérbeadással foglalkozik. Cégektől és magánszemélyektől bérelünk lakásokat, amiket cégeknek adunk tovább. Van olyan eset, hogy magyar cégnek adunk bérbe külföldi lakásokat, és olyan is, amikor külföldi cégeknek adunk ki magyarországi lakásokat. Cégünk a lakás-bérbeadási tevékenységet áfamentesen végzi. Kérdéseim: – Milyen áfamegjelölést kell ráírni a számlára abban az esetben, ha külföldi cégnek adunk bérbe külföldi lakásokat, kell-e ezeket szerepeltetni az A60-as nyilatkozaton? – Milyen áfamegjelölést kell ráírni a számlára, ha magyar cégnek adunk bérbe külföldi lakásokat, de a magyar cégnek van a lakás országában áfaregisztrációja, és a külföldi adószámára kéri a számlát. Kell-e szerepeltetni ezeket a bevételeket az A60-as nyilatkozaton? Cégünknek van más áfás tevékenysége is. Kérdésem, hogy a külföldi lakásbérbeadásból származó árbevételével is számolni kell akkor, amikor a levonható áfát arányosítjuk? Előre is köszönöm.

Lakásbérbeadók, óraadók, fizetővendéglátók: itt az ideje adóelőleget fizetni! Cikk

Az egyéni vállalkozói és az őstermelői tevékenység keretén kívül folytatott önálló tevékenységek (például óraadás, bérbeadás, tervezés) esetén az adóelőleg-fizetési kötelezettség jellemzően azokat a magánszemélyeket érinti, akiknek nem kifizetőtől származik az adóelőleg alapjául szolgáló jövedelmük, vagy a kifizető bármely oknál fogva azt nem tudja, vagy nem köteles levonni. Adóelőleget kell fizetni akkor is, ha a magánszemély nem önálló tevékenységére tekintettel nem magyarországi kifizetőtől kapja a jövedelmét. Az adóelőleget az összevonandó jövedelmekre kell kiszámítani.

Lakásbérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy lakás 50-50 százalékban férj és feleség tulajdonában van. Kiadják a lakást, csak a férj kért adószámot. A lakás bérleti díja bruttó 140 ezer forint, a rezsiköltség 35 ezer forint. Ha mind a ketten szerepeltetik az szja-bevallásukban a bérbeadást (bérleti díj mínusz költség), kell-e ehót fizetniük? Lehetséges olyan eset, hogy a költség több, mint a bérleti díj, és nincs fizetendő szja? Például, ha valaki külföldön dolgozik, itthon bérbe adja a lakását, de külföldön többet fizet a lakás bérletéért, mint amennyiért itthon a saját lakását bérbe adja. Köszönettel: Fidler Gáborné

Lakásbérbeadás bevételével szemben elszámolható költségek Kérdés

Lakásbérbeadás bevételével szemben elszámolható költségek, ha meghaladják a bevétel összegét, át lehet vinni a következő évre?

Közös képviselő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. épített, és tulajdonol egy többlakásos házat, és a benne lévő lakásokat szeretné kiadni albérletbe. Ezt a házat társasházzá szeretnénk minősíteni. Kérdésem az lenne, hogy a közös képviseleti jogot a kft. elvállalhatja-e, és ha igen, milyen feltételek mellett? Vagy csak magánszemély lehet közös képviselő? Milyen kötelezettségei vannak a közös képviselőnek és a társasháznak? Válaszát előre is köszönöm!

Katába jelentkezés Kérdés

Bejelentkezhet-e kata hatálya alá bt. képviselője, amennyiben mint adószámos magánszemély lakásbérbeadásra van bejelentkezve? Egyébként 36 órás főállása van.

Bérbeadás Kérdés

Egy vállalkozó bejelentette a NAV-hoz, hogy magánszemélyként lakásbérbeadást végez. Ha magánszemélynek ad bérbe, köteles-e számlát, nyugtát kiállítani vagy elég a bevételi pénztárbizonylat? Köszönöm.

Kata – Bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adószámos magánszemély 682001 Lakásbérbeadás, albérlet tevékenységre adókötelessé tételt választott. Kérdésem az lenne, hogy jogszabály a katával összefüggésben csak a vállalkozási tevékenységben tiltja a bérbeadást? Lehet-e magánszemélyként bérbeadó valaki, egyéni vállalkozóként pedig vállalkozási tevékenységet végző katásként?

Lakásbérbeadás több tulajdonossal Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lakást kívánunk bérbeadni, amiben a tulajdonviszonyok kicsit bonyolultak. 50% magánszemély A 27% magánszemély B 23% kft. - amelyben A személy többségi és B személy egyéb - nem többségi, részbeni - tulajdonosok A és B magánszemély közösen szeretné bérbeadni a lakást, amelynek bérbeadási jogáról a kft. lemondana. Lehetséges-e bérbeadás ily módon, és ha igen, mi a feltétele annak (taggyűlés, lemondó nyilatkozat stb.), hogy a kft. lemondjon a bérbeadás jogáról és bevételéről, "átengedve" azt a két magánszemélynek? Ha lehetséges, akkor milyen arányban kell figyelembe venni a bérbeadás kft.-re eső bevételrészét A és B személyek esetében (például eredeti lakástulajdonuk aránya, vagy a kft.-ben levő tulajdonrész aránya, esetleg 50-50%)? A kft. a lakással kapcsolatban felmerült költségekből nem számol el semmit céges költségként. Hogy kell figyelembe venni a rezsiszámlákat ha azok B magánszemély nevére vannak kiállítva, tehát teljesen függetlenül a tulajdonrésztől (például csak B magánszemély bevételéhez adódnak hozzá)? A bevétel tudomásunk szerint a rezsiköltséggel együtt értendő abban az esetben, ha a számlák nem a bérbevevő nevére szólnak. Szíves válaszukat előre is köszönjük!

Lakásbérbeadásból származó jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen adók terhelik a lakásbérbeadásból származó jövedelmet? Magánszemély lakás bérbeadásából származó jövedelme után fizethet-e nyugdíjjárulékot, lehet-e valamilyen módon az bérbeadásból származó jövedelem nyugdíjalap?

Cseden lévő egyéni vállalkozó bérbeadná lakását magánszemélyként Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cseden lévő kismama vagyok, egyéni vállalkozó, amelyből jelenleg nem származik bevételem. Van egy lakásom, amit szeretnék kiadni. A vállalkozásom tevékenységi körei között szerepel lakáskiadás, de ha tehetném, sem szeretném a vállalkozáson keresztül kiadni a lakásom. Megtehetem-e, hogy magánszemélyként adom ki a lakást, a csed, majd a gyed mellett? Ha igen, mit kell tennem? Válaszukat előre is köszönöm.

Lakásbérbeadás tételes költségei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Férj és feleség a bérbeadott lakásban 50-50 százalékban tulajdonos. Mivel a feleség katás egyéni vállalkozó, szeretné, ha csak a férje bevétele (jövedelme) lenne a bérbeadásból származó összeg. Ebben az esetben elegendő egy megállapodás férj és a feleség között, hogy a bérbeadásból származó teljes bevétel a férj jövedelme lesz? Valamint tételes költségelszámolás esetén értékcsökkenés címén ebben az esetben az ingatlan szerzési értékének 2 százaléka, vagy annak csak a fele számolható el? Illetve amennyiben bútorozottan adják bérbe, akkor a bútorok, szőnyeg stb. értéke költségként elszámolható-e a bevétellel szemben?

Bérbeadás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyar állampolgár, aki évek óta Hollandiában él, biztosítási jogviszonnyal és jövedelemmel is csak ott rendelkezik, Magyarországon található lakását adná bérbe egy magyarországi cégnek. Van Magyarországon bejelentett állandó lakcíme és bérbeadáshoz adószáma. Külföldön bérel magának lakást, melynek bérleti díja magasabb, mint amennyi bevétele a bérbeadásból származna. Hogyan kell (kell-e) Magyarországon adóznia, Magyarországon kell-e '53-as adóbevallást benyújtania erről a jövedelméről? A külföldi lakása bérleti díjának összegét költségként milyen bizonylattal igazolhatja? A kifizetőnek hogyan kell eljárnia? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink