21 találat a(z) látványcsapatsport-támogatás cimkére
Idegen helyen végzett beruházás adózása Kérdés
Egy tornaklub az MLSZ pályázaton elnyerte a látványcsapatsport-támogatást. Ennek keretében több beruházást is megvalósított, mint műfüves pálya építése, lelátó építése, világítás megvalósítása és öltöző kialakítása stb. Az ingatlan, ahol a beruházások megtörténtek, az önkormányzat tulajdonában van. Az önkormányzat engedélyt adott, hogy a 15 éves jelzálogjog bejegyzése mellett az egyesület a beruházásokat elvégezze. A megvalósított beruházást az egyesület könyveiben idegen helyen végzett beruházásként könyvelte le. A megfelelő értékcsökkenést szintén az egyesület könyveiben tartják nyilván. A kérdésem az lenne, hogy megfelelő-e ez az eljárás? Illetve az önkormányzat részére milyen kimutatást, illetve dokumentációt kell készíteni, hogy náluk is megjelenjen a beruházás, ha meg kell jelennie? Át kell-e adni a beruházást bármilyen formában is az önkormányzatnak, ha az ő területén történt, az ő javára a beruházás? Továbbá van-e bármilyen adó- vagy áfavonzata? Az egyesület az áfát nem igényelte vissza.
Kiegészítő sportfejlesztési támogatás Kérdés
1. A Társasági adóról és osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény 22/C § (3b) bekezdése rögzíti, „….. Ha az adózó a kiegészítő sportfejlesztési támogatás mértékét a várható fizetendő adó alapján a 10 százalékos társasági adókulcs alapján határozza meg és a támogatás adóévében a pozitív adóalapja meghaladja az 500 millió forintot, az adózó köteles a támogatás legalább 7 százalékát a támogatás adóévét követő 90 napon belül a (3a) bekezdésben meghatározott módon kiegészítő sportfejlesztési támogatásra fordítani”. Egy gazdasági társaság a fenti törvényhelyet megsértve a támogatás adóévét követő 98. napon (2015. 03. 31. helyett 2015. 04. 08-án) utalta át a kiegészítő sportfejlesztési támogatás azon kiegészítő részét, melyre az adókulcs 19 százalékos mértéke miatt volt kötelezett. Ugyanakkor viszont a 22/C § (3d) bekezdésében előírt bejelentési kötelezettségének az utalás napjával, azaz 2015. 04. 08-án eleget tett. A taotörvény 22/C (3a) részében, csak a 90 napos pótlólagos befizetést írja elő a törvény, itt a 90 nap túllépésénél nem beszél jogvesztésről, csak a (3d) pontnál, a bejelentés elmulasztásánál. Kérdésünk az alábbi: a gazdasági társaság a fentiek alapján, a 2014. évben a támogatott részére kifizetett látványcsapatsport-támogatás összegével a 2014. évi zárásnál, mint adókedvezménnyel számolhat-e? (A kiegészítő sportfejlesztési támogatás kifizetésénél csúszott 8 napot, azonban a bejelentési kötelezettségének 03. 31-ét követő 8. napon, azaz 04. 08-án eleget tett!)
Adófelajánlás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk látványcsapatsport-támogatás címen tenne adófelajánlást a 2015. évi fizetendő társasági adó 80 százalékáig a taotörvény 24/A, 24/B §-ai alapján. Viszont nincs adófeltöltési kötelezettsége 12. 20-án, mivel nem volt 100 millió forint árbevétele az előző évben. Kérdésünk az lenne, hogy az együttműködési megállapodást még 2015. 12. 31-ig meg kell kötni a támogatandó egyesülettel, vagy elegendő csak 2016. áprilisában, amikor már elkészítjük a 2015. évi mérleget, és tudjuk pontosan a fizetendő társasági adó összegét, és így annak a 80 százalékára kötjük meg a megállapodást az adófelajánlásról? Válaszukat előre is köszönöm.
Adófelajánlás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk 2015-re adófelajánlást szeretne tenni látványcsapatsport-támogatás címén. A kérdésem: ha az adóelőlegek 50 százalékára nem tett év közben felajánlást, teheti-e a várható adó 80 százalékának megfelelő összegre egyszeri felajánlással, egy összegben 2015. december 20-áig? A konkrét teendőket a NAV 55. Információs füzetében megtaláltuk. Válaszát tisztelettel megköszönöm: B. Ilona
Adóalap-kedvezmény, amit önellenőrzéssel is érvényesíthet Cikk
A kutatás-fejlesztési tevékenységhez kapcsolódóan önellenőrzéssel is csökkenthető az adóalap. De mi történik akkor, ha emiatt más adóalap-csökkentő tételt is módosítani kell? Levezetjük a jogszabályokból.
Látványcsapatsport-támogatás – tao-előleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2014-re várható társasági adója 700 ezer forint (adózás előtti eredmény 10 százaléka a kedvezmények levonása előtt). Előlegre már befizetett 340 ezer forintot (4. hó és 10. hó előlege), a 7. havi előleget 239 ezer forintot töröltette. Társasági adójából 350 ezer forintot látványcsapatsport-támogatásra szán. Jól gondolom-e az alábbiakat: a 2015. január 20-ára előírt 97 ezer forintból 87 ezer forint előleget töröltethet, mivel a 700 ezer forintos várható társasági adójából levonható kedvezményként a 350 ezer forintos támogatás, előlegre már befizetett 340 ezer forintot, és a maradék 10 ezer forintot kell januárban elutalnia? Jól értelmezem, hogy a látványcsapatsport-támogatást költségként is elszámolhatja a cég, valamint pluszban társaságiadó-kedvezményt is igénybe lehet venni rá? Tehát egyszer elszámolom a 350 ezere forintot egyéb ráfordításként (vagy rendkívüli?), majd a várható 700 ezer forint társasági adóból szintén levonhatja a cég kedvezményként? Válaszát köszönöm!