30 találat a(z) kockázatos termék cimkére

Ekáer – bérmunka Kérdés

Cégünk egy belföldi vállalkozó részére bérmunkát végez. A bérmunka során új termék nem jön létre. A megbízó által átadott termék tisztítás után – a tisztítás miatt kisebb mennyiségben – kerül vissza a megrendelőhöz, és ezt a tevékenységet számlázzuk ki. A termék a kockázatos termékek körébe tartozik. Szállításkor be kell-e jelentenünk az ekáerbe? Értelmezhető ez úgy, hogy nem hoztunk létre terméket, így nem első értékesítés, amit nem kell bejelenteni? Köszönettel.

EKÁER Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, az alábbi kérdésben állásfoglalását: egyéni vállakozó, nem áfakörös kockázatos termékkel, nevezetesen gyümölcs-kiskereskedelemmel foglalkozik. A szállítóeszköze 3,5 tonna alatti. Az lenne a kérdésem, hogy ha a kereskedő elmegy az áfakörös őstermelő ültetvényéről ládázott cseresznyét vásárol, amit azután nem a saját telephelyére, hanem a nagybani piacra visz, és ott értékesít, kell-e ekáerszámot kérni? Ha igen, kinek kell kérni? (A cseresznyét ugyan megrendeli, de nem tudja előre, hogy mennyit kap aznap. A nagybani piacon nem tudja, hogy kinek fogja eladni, nincs megrendelés, nincs a nagybani piacon fix helye.) Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: cibolya

Ismét módosul az ekáer! Itt a lista az új kockázatos termékekről Cikk

Alig lépett hatályba az előző módosítás, ismét megváltoztatja a Nemzetgazdasági Minisztérium az ekáerrendszer alá tartozó termékek körét. Jelentősen bővül a kockázatosnak minősített élelmiszerek lajtstroma, ide tartoznak a jövőben a csokoládék, a savanyúságok és a gyümölcslevek, zöldséglevek is. Több, eddig a kockázatos élelmiszerek között szereplő zöldségnövény (hagyma, káposztafélék), egyéb növény átkerül az egyéb kockázatos termékek közé. Felkerülnek a listára a rádiók, televíziók által használt különféle híradástechnikai eszközök és a különféle cementek is.

Áfacsalás elleni harc: újabb termékekre kell biztosítékot fizetni Cikk

Olyan új termékek kerülhetnek az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) keretében a kockázatos termékek közé, amelyek jellemzően érintettek az áfacsalásokban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrzési tapasztalata szerint - ezzel indokolja a nemzetgazdasági miniszter a kockázatos termékkör módosítását.

Ekáermentesség? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kiskereskedelemben szőrmebundákat (nemes szőr, nerc, csincsilla, stb), mellényeket, bőrkabátokat értékesít. A beszerzései közösségen belülről (Olaszország, Németország, Görögország..) történik, a beszerzett áruk értéke időnként eléri és meg is haladhatja az 5 millió forintot. Az áru szállítása légi úton történik, a repülőtérről a TNT Fuvarozó cég nem útdíjköteles, 3,5 tonnát el nem érő járművével szállítják az üzletbe. De előfordult már olyan eset is, hogy a tulajdonos szállította a saját személygépkocsijával. A visszárut szintén ezen az úton szállítja a vállalkozó, azaz ő kifuvaroztatja a repülőtérre, és onnan szállítják a célországba. A rendeletben az olvastam és a tájékoztató rendszerüktől is azt az információt kaptam, ha a szállító jármű nem útdíjköteles, és nem éri el a 3,5 tonnát, akkor nem kell ekáerregisztráció. Illetve a kockázatos és egyéb kockázatos termékek listáját végignézve a fenti termékek nem tartoznak bele, tehát nem szállítanak kockázatos vagy egyéb kockázatos terméket. Viszont a minap helyszíni NAV-ellenőrzés során az ellenőrök azt mondták, hogy a közösségi beszerzés és az értékhatár miatt szükséges a regisztráció. Úgy gondolom, ha az egyéni vállalkozó mentes, nem kell bejelentkeznie az ekáerrendszerbe. Szeretném kérni megerősítésüket ezen eset mentességére vonatkozóan!

Hiányosságok az ekáerben. Ma lejár egy határidő! Cikk

Az ekáer legnagyobb problémája, hogy a bevezetés körüli bizonytalanságok következményei kizárólag a vállalatokat terhelik, akkor is, ha mindent megtettek annak érdekében, hogy képesek legyenek megfelelni a szabályozásnak – állítják egybehangzóan a szakmai szervezetek, a tanácsadói szektor és a logisztikai szféra képviselői.

Be kell-e jelentem az ekáerbe? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni ekáer ügyben! Társaságunk az idegenforgalom területén tevékenykedik, teáor 49.39, m.n.s. egyéb szárazföldi személyszállítás. Ehhez a tevékenységünkhöz most egy autóbuszt vásárol(t)unk Németországban. A buszt a saját autóbuszvezető alkalmazottunk hozza haza Németországból, német ideiglenes rendszámmal, a tulajdonunkba kerül, majd azonnal magyar forgalomba helyezés és NKH engedélyezés történik. Az autóbusz 3500 kg önsúlyú és 100 e euro értékű. Ebben az esetben társaságunknak regisztrálnia kell az eáerben és be kell jelenteni az autóbusz indulását Németországból, valamint érkezését Magyarországra (az ideiglenes német rendszámmal)? Kockázati biztosítékot kell fizetni? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel, Nagy Ágnes

Ekáer, kockázatos termék Kérdés

Hasonló cimmel,csak kérdőjellel van egy megválaszolatlan kérdésem. A rendelet megjelenése után sem tiszta számomra, hogy ha a kockázatos és nem kockázatos kategóriák értékhatárait összevonták, akkor a két kategóriát is? Az eddig egyéb kockázatos termékek is kockázatosnak számitanak, és biztositékot is fizetni kell? Például használtruha-szállitás nem útdijköteles gépjármüvel. Amikor a rakomány egy részét konkrét vevőnek szállitjuk, a többi részét pedig megpróbáljuk eladni hasonló cégeknek. Ami vagy sikrül,vagy nem. A konrét vevőnek szállitandó termékre kérek számot, ha eléri az értékhatárokat. De a többivel mi a teendő? Sőt a gépkocsin még textilhulladék (úgynevezett géprongy) is van ,ami forditott áfás. Az melyik kategórába tartozik? Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm.

EKÁER - bejelentés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ekáerrendszer módosító rendeletei után több kérdésben még bizonytalanok vagyunk, ehhez kérnék egy kis iránymutatást: 1. Útdíjköteles járművet értékhatár alatt is kell-e jelenteni? 2. Továbbá, kockázatos termék esetén (zöldség, gyümölcs), ha egy autón (kis autó, 3,5 tonna alatti) több bolt termékei találhatók, és mindegyik boltnak más a címe, tehát külön lerakodási helynek minősülnek, akkor ilyen esetben a gépjárművön található összmennyiséget kell-e nézni, vagy az egy boltra eső mennyiséget? S ezt hogyan kell ilyen esetben jelenteni? Tehát, ha a járművön található összmennyiség eléri a jelentési határértékeket (bruttó súly, nettó érték), akkor már mindegyik bolt bejelentés-köteles, vagy csak az bolt, amelyé meghaladta az értékhatárt? 3. Nyáron elvásárlással foglalkozunk, és a termelőink között van kompenzációs felárral értékesítő és áfás termelő is. Itt az lenne a kérdésem, mivel az áru összeszedéskor egy autón landol, hogy csak az áfás részét kell ilyenkor jelenteni? Vagy az egészet? (Például a jármű 5000 kilogramm uborkát szállít, amelyből 3000 kilogramm számlás partnertől, 2000 kilogramm sima őstermelőtől származik.) Előre is köszönöm! Üdvözlettel: S.N.

Szigorítások és könnyítések az ekáerben. Itt vannak a részletek! Cikk

2015. február 27-én, pénteken este kihirdették az új ekáer szabályokat, melynek eredményeként március 1-jén vasárnap lejárt az ekáer próbaüzeme, és beindult az éles rendszer. Az új szabályok változást hoznak a mentességek kiterjesztésén túl a bejelentésre kötelezettek személyében és a bejelentendő adatok körében is – írja a LeitnerLeitner adózásról érthetően című blogjában Jancsa-Pék Judit.

Ekáer – kockázatos termék-e? Kérdés

Elolvastam a NGM rendelettervezetét, amelyben kockázatos és nem kockázatos termékek szerepelnek, szemben a még élő remdelettel, ahol "egyéb kockázatos" kategória is van. A rendelettervezetnek nincs melléklete, ezért nem tudni, hogy az egyéb kockázatos termékek melyik kategóriába kerültek. Ha a ruházati termékek a nem kockázatosba tartoznak, akkor nincs további kérdésem. Ha viszont a kockázatosba, akkor lesz még kérdésem.

Megúszhatja a biztosítékot, ha ezt teszi Cikk

Akik január végéig kérik, hogy bekerüljenek a köztartozásmentes adózói adatbázisba, azoknak nem kell kockázati biztosítékot fizetniük a március 1-je után – a próbaüzem lejártát követően – élesben működő elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszerben, írja közleményében a NAV.

EKÁER-fuvarozással egybekötött értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. magyaroszági gyártótól vásárolt nem kockázatos termékkel kereskedik, amelyet a gyártó telephelyéről saját szervezésű fuvarral szállíttatt el megrendelőjéhez, aki nem végfelhasználó (az értékesítési súly meghaladja a 2500 kilogrammot, az érték pedig a 2 millió forintot). Az értékesítési folyamat első lépésében a gyártó áfás számlát állít ki a kft.-nek (paritás: EXW vagy FCA), majd a kft. állít ki áfás számlát a megrendelőjének. Kérdésünk az lenne, hogy az EKÁER-szám igénylése szempontjából ki a kötelezett? A gyártó vagy a kft.? Helyes-e az az értelmezés, hogy az első adóköteles termékértékesítés fuvarozással egybekötötten belföldi forgalomban a kft. és a megrendelő között merül fel? Szíves válaszát köszönjük!

EKÁER és az őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben az őstermelő kockázatos terméket szállít, és túllépi az érték- vagy mennyiségi limitet, akkor sem kell EKÁER-számot kérnie? Vagyis: az őstermelői helyzete felülírja a kockázatos termékekkel kapcsolatos rendeletet?

Újabb tudnivalók az EKÁER-ről: módosítás a 24. órában Cikk

December 31-éig kellett várniuk az adózóknak ahhoz, hogy megismerhessék a 2015. január 1-jétől az áfacsalások kiszűrésére és visszaszorítására létrehozott elektronikus közúti áruforgalom-ellenőrző rendszer (EKÁER) részletszabályait. Összefoglaltuk, kire, milyen kötelezettségeket rónak az előírások.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink