469 találat a(z) kkv cimkére
Rávetődik a kormány az uniós pénzekre: március végéig kiírja az összes pályázatot Cikk
A hónap végéig az összes, 2014 és 2020 közötti uniós forrásra kiírj a pályázatokat a kormány – közölte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter az Országgyűlés 2014 és 2020 közötti uniós források felhasználásáról szóló vitanapját indító beszédében. Az adott időszakban rendelkezésre álló 8900 milliárd forint 53 százalékát már lekötötték.
Kkv kamatkedvezmény nyílt végű lízingnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! A Tao törvény 22/A-a § szerint a kkv-k a nyílt végű lízingelt eszközök kamata után tao-kedvezményt érvényesíthetnek. Ennek egyik feltételeként a törvény 22/A § 5) b) pontja tiltja, hogy a tárgyi eszközt üzembe helyezésének adóévében vagy az azt követő három évben elidegenítse a cég. Kérdésem, hogy ha 2017 februárban nyílt végű lízingbe vett szgk.-ra 30 hónapos lízing szerződést kötünk, ami így 2019 augusztusban lejár (tehát nem töltjük ki az üzembe helyezés adóéve + 3 adóévet), akkor igénybe vehető-e a lízing kamatra vonatkozó adókedvezmény, vagy a fenti 5) b) pont ezt megtiltja?
Energiahatékonysági beruházás kedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! A tao-törvény 22/E paragrafusában szabályozott energiahatékonysági célokat szolgáló beruházás adókedvezményével kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy a cég besorolása mi alapján történik? A kedvezményt igénybe venni szándékozó vállalkozás a kkv-besorolás három mutatóértéke (létszám, nettó árbevétel, mérlegfőösszeg) alapján mikrovállalkozásnak minősül. Mivel erre a kategóriára külön nem tér ki a jogszabály, csak a kisvállalkozásnál a plusz 20 és középvállalkozásnál a plusz 10 százalék kedvezményre, így a fent leírt társaság hány százalékos adókedvezményt tud érvényesíteni? Előre is köszönöm segítő válaszát.
Új adócsökkentő kedvezmények 2017-ben – a bulizás is olcsóbb lehet Cikk
Az idei évtől több új kedvezményt vehetnek igénybe a vállalkozások, amelyek a beruházások növelésére, kutatás-fejlesztésre, a foglalkoztatás bővítésére ösztönöznek.
Gyakornoki programra nyert 2,7 milliárd forintot 426 kkv Cikk
Összesen 2,7 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós forrást nyert el 426 mikro-, kis- és középvállalkozás a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) pályakezdők támogatását célzó gyakornoki programjának keretében – olvasható Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásért felelős államtitkár tájékoztatója a tárca honlapján.
Pénz állhat a házhoz Pest megyében is Cikk
Ötmilliárd forintot megközelítő fejlesztési forrásra pályázhatnak hétfőtől a Pest megyei önkormányzatok és a mikro-, kis- és középvállalkozások. Az úthálózat- és telephelyfejlesztési támogatások a helyi gazdaság fejlesztését szolgálják – közölte Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásért felelős államtitkára hétfőn az MTI-vel.
Kis- és középvállalkozások, figyelem! 50 milliárdos pályázat indul Cikk
Három infokommunikációs pályázatot ír ki hamarosan a kormány, összesen 54 milliárd forintos kerettel annak érdekében, hogy a magyar kis- és középvállalkozások fel tudjanak készülni a digitális gazdaságra, a versenyre, tovább tudjanak lépni fejlesztéseikben – hangsúlyozta Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) államtitkára kedden az M1 aktuális csatornán.
Nyolc új programot indít a kormány a kkv-k fejlesztésére Cikk
A kormány kiemelten fontosnak tartja a kis- és középvállalati (kkv) szektorral való együttműködést, a kkv-k versenyképességének javulását – mondta Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön a KKVHÁZ kisvállalati együttműködéssel közösen szervezett évindító kkv-csúcstalálkozón.
Bér- és nyugdíjemelésekről, kkv-kedvezményekről döntött a román kormány Cikk
Bér- és nyugdíjemelésekről, a hallgatói ösztöndíjak növeléséről, valamint a kis- és középvállalkozóknak nyújtott adókedvezményről döntött pénteken a két napja beiktatott román kormány.
Támogatások és adóelőnyök kkv-knek Cikk
Átfogó program indul kis- és közepes vállalkozások (kkv) fejlődésének elősegítésére, hatékonyságuk, termelékenységük növelésére – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Kkv-besorolás - nagyvállalat vagy középvállalkozás? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hazai középvállalkozásban 2009 közepén tulajdonos lett egy külföldi nagyvállalat, mely révén az ő kkv státusza is nagyvállalat lett. 2015 tavaszán egy magyar magánszemélyek tulajdonában álló mikrovállalkozás kivásárolta a nagyvállalat tulajdoni részesedését. A kérdésem az lenne, hogy mikor válik újból kkv-vá (középvállalkozássá) a vállalkozás? 2017-ben, amikor lezárja a 2016-os évet, vagy 2018-ban, amikor lezárja a 2017-es évet? A teljes lezárt üzleti éveket kell figyelembe venni, vagy a beszámoló fordulónapján (december 31-én) kell meghatározni a kkv méretet? Mielőbbi válaszát előre is nagyon köszönöm! Tisztelettel: Ágnes
Kisvállalkozói kedvezmény igénybevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretén belül uniós támogatást nyert el. A támogatott projekt keretében termelőüzemet alakított ki, és gépeket szerzett be. A projekt összköltségének 50 százaléka vissza nem térítendő támogatás, 50 százaléka pedig bankhitel. Igénybe tudja-e venni ez a vállalkozás a Tao törvény 7. § zs. pontja szerinti kisvállalkozási kedvezményt annak ellenére, hogy a beruházás finanszírozása nem saját erőből történt? Köszönettel várom válaszát.
Új eszköz beruházási kedvezménye Kérdés
Kedves Szakértő! Cégünk szeretné kihasználni a kkv-k beruházási adókedvezményét, új eszköz vásárlásával. Az eszköz értéke 15 millió forint. Milyen feltételei vannak a kedvezmény igénybevételének és hogyan lehet elszámolni? Köszönettel várjuk a választ.
Besorolás 2. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Válaszát nagyon hasznosnak találtam, köszönöm. Egy bekezdéséhez szeretnék néhány adatot fűzni, hogy ugyanazt értjük-e rajta. „Mindez azt jelenti, hogy amennyiben a vállalkozások adatai önállóan 2014-ben és 2015-ben nem haladták meg a fenti értékek valamelyikét, akkor 2016-ban nem vonatkozik rájuk a transzferár-nyilvántartási kötelezettség. Viszont amennyiben 2016-ban és 2017-ben összevontan már meghaladják a fenti értékek valamelyikét, akkor 2018-tól vonatkozik rájuk a transzferár-dokumentálási kötelezettség.” Kiegészítő adatok: (A) és (C) vállalkozások folyamatosan mikro vállalkozások (B) vállalkozás az ADATAI alapján: 2012-ig közép-, 2013-2014ben kis-, 2015-2016ban középvállalkozás az önálló adatai szerint. (B) vállalkozás BESOROLÁSA: 2014-ig közép-, 2015-2016-ban KISvállalkozás, 2017.01.01-től közép vállalkozás lesz besorolás szerint minden kapcsoltjával együtt. Megítélésem és mindezek alapján 2016-ban senkinek, de 2017-től mindenkinek kell transzferár-nyilvántartást készítenie. Helyesen gondolom? Év közben (üzletrész vásárlás=kapcsoltság keletkezése miatt) nem változhat (nem kell hogy változzon) ugye a tagok KKV besorolása? Besorolás1: http://adozona.hu/kerdesek/2016_11_29_Besorolas_ytm#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice
Besorolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Igaz, a kkv irányadó besorolásra az, hogy azoknál a társaságoknál (3 db), akik eddig különállóak voltak, de 2016-os évközi üzletrészvásárlás miatt kapcsolttá váltak, úgy a kapcsoltak 1. besorolás alapját képező beszámolók tekintetében 2016. végén a cégcsoport adatait össze kell adni és így kell minősíteni a besorolási alapot, és a későbbiekben is, 2. irányadó évi besorolás tekintetében pedig minden tag „viszi magával” a többéves előzményét, és külön-külön a tagok csak akkor változnak meg minősítésben, ha két egymást követő évben azonos az új besorolási alap minősítése? A kérdés eldöntése a transzferár nyilvántartásra gyakorol komoly hatást.