29 találat a(z) kiskereskedő cimkére
Jótállás 2021-től Kérdés
Piaci kiskereskedelem – kézi nyugta Kérdés
Lakossági vásárlás Kérdés
Tisztelt Partnerünk! Kiskereskedő vállalkozó pénztárgépet használ, valamint készletei nyilvántartására számlázó programot. Minden ügyfélnek számlát bocsát ki, aki készpénzes fizető, azt a pénztárgépbe nyugtával beütik, és ha számlát kér kiállítják, ha nem kér, akkor egy opció szerepel a számlázó programban "Lakossági vásárló". Ezt használva tudja a készletet azonnal kezelni, valamint a napi pénztárjelentését elkészíteni, és a pénztárgép forgalma igy tud egyező lenni mindig számolhatóan a saját és az elszámoltatás miatt is, minden egyező. A napokban volt egy NAV-próbavásárlás. A kereskedő a pénzt elvette, a pénztárgépbe a nyugtát beütötte, megkérdezte, hogy kérnek-e számlát, a válasz az volt, hogy nem, ezért a lakossági opcióval kinyomtatott számlát adták át az ügyfélnek. Aki ezek után igazolta magát és közölte, hogy az eljárásuk nem felel meg a törvényi előírásoknak, mert a nyugtaadási kötelezettség adását elmulasztották. Lefotózták és leírták jegyzőkönyvben, hogy minden bevétel rendezetten a pénztárgépbe beütésre történt, de a nyugta a vállalkozó példányához került betűzésre. Ezért az adási kötelezettség elmulasztását tartalmazza a jegyzőkönyv. Kérdés: ez ténylegesen kimeríti az adási, vagy a vállalkozó csak a nyugta "átadási" kötelezettségét mulasztotta így el. A számlázó rendszer megbízható, viszont jóhiszeműen használták így. Most azóta a nyugtást ugyan úgy lakosságiként rögzítik, de a számla helyett a nyugtát adják oda annak a vevőnek, aki nem nevesíti önmagát. Mekkora hibát vétett?
Utalvány Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyártó termékvásárláshoz kötött akciót hirdet nagykereskedőn keresztül. Aki teljesíti az akció feltételeit, utalványt kap ajándékba. A gyártó leszámlázza a megrendelt árut és az ajándékutalványt a nagykereskedőnek. Az utalvány 2 forint plusz áfa összeggel szerepel a számlán. Az utalvány tényleges értéke a számlából nem derül ki. (Például Mol-utalvány tankolásra használható, Media Markt utalvány műszaki cikk vásárlására.) A nagykereskedés továbbszámlázza a kiskereskedő felé az akciós árut és az utalványt, változatlan értékben. Kérdéseim: 1. Ha a gyártó megfizette a vásárolt utalványok után az adót, a nagykereskedőnél vagy a kiskereskedőnél keletkezik-e adófizetési kötelezettség a kapott utalvány után? 2. Ha a gyártó nem fizette meg az adót, csak továbbszámlázta az utalványt, abban az esetben kinek van adófizetési kötelezettsége? A nagykereskedő valószínű, hogy nem adózik, mivel csak továbbszámlázza változatlan értékben az utalványt. Köszönettel várom válaszát.
Pénztárgép/ügynöki készpénzbevétel kapcsolata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségét: Kiskereskedelmi egységgel (így pénztárgéppel) rendelkező vállalkozás termékeit (telefonos/e-mailes) megrendelés útján is -az ország minden pontjára- értékesíti. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a központi ügyintézés helyén összekészítik egy bizonyos országrész cégeitől kapott megrendeléseket, azzal egyidejűleg kiállítják a készpénzfizetési számlákat, s a vállalkozás ügynöke kiszállítja azokat. A pénzt ő veszi át az adott helyszíneken. Viszont ez az ügynök sok esetben csak napokkal később (jellemzően péntekenként) ér vissza a központba, s a valóságban a pénz csak akkor kerül be a pénztárgépbe. A kérdésem az lenne, hogy mi van ilyenkor a pénztárgépbe ütési kötelezettséggel, életszerű-e az, hogy az X darab készpénzfizetési számla összegei azon a pénteken lesznek beütve a gépbe? Illetve egyáltalán ez esetben kötelező a pénztárgépbe történő beütés? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok!
Pénztárgép-kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a 4729 Egyéb élelmiszer kiskereskedelmi tevékenység pénztárgépköteles-e? Köszönettel: Vallerné Klári
Kiskereskedők a NAV célkeresztjében júniusban! Cikk
Új kiemelt ellenőrzési területet jelölt meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), ahol június 4-étől a revizorok fokozott jelenlétére számíthatnak a vállalkozások.
Őstermelő Kérdés
Tisztelt szakértő. Már ebben a témában tettem fel kérdést, de újabbak merültek fel. Az őstermelő levendulát termel, melyet feldolgoz süteménynek, lekvárnak. Ezeket hogyan és kiknek,milyen formában értékesítheti? Csak végfelhasználónak, illetve 40 kilométeres körzetben kiskereskedőnek? Van egy egyszemélyes kft.-je, annak is eladhatja, s a kft. hogyan és kinek adhatja tovább? Remélem, érthetően írtam, hogy mit szeretnék tudni. Várom válaszát. Üdvözlettel Huéber Józsefné.
Pénztárgépköteles tevékenység Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy cég kiskereskedelmi tevékenységet végez, de csak átutalásos számlát állítanak ki, akkor értelemszerűen nincs szükség pénztárgépre. Ennek megerősítését, illetve cáfolását kérném. A vevő néhány esetben nem utalással, hanem a bankba befizetéssel teljesít. Válaszát köszönöm.
Fogyasztói árak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelmi tevékenységet folytató egyéni vállalkozó számára 2013. évben a fogyasztói árakró, illetve azok változásairól kellett-e valamilyen nyilvántartást vezetni, ha igen, mi a konkrét jogszabályi háttér? Köszönettel.
Vasárnapi zárvatartás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ügyfelem TEÁOR száma: 478901, egyéb áruk piaci kiskereskedelme. Jelenleg dinnyét árul. Tavasszal anyák napjára virágot, ősszel pedig halottak napjára koszorút szokott árulni. Nincs sem üzlethelyisége, sem állandó árusító helye. Minden időszakban a város más-más pontjain kipakoló jelleggel árul, egyszerűsített foglalkoztatottakat alkalmaz. Az a kérdésem, hogy rá is vonatkozik-e a vasárnapi zárvatartási rendelet, vagy ő vasárnap és fizetett ünnepen egyszerűsített foglalkoztatottal (nem közeli hozzátartozó) dolgozhat-e? Válaszát előre is köszönöm. Erdélyiné
Árukészlet-értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, aki jelenleg kiskereskedelmi tevékenységet folytat (vegyesbolt) megszünteti kereskedelmi tevékenységét, és értékesíti árukészletét. A vevő egy bt., ahol a bt. beltagja az egyéni vállalkozó férje. Ebben az esetben eladhatja-e nyilvántartási értéken (haszon nélkül) az árukészletet, illetve mire kell figyelni az értékesítés során?
Mit értünk szálláshelyen végzett kereskedelmi tevékenységen? Kérdés
Egy kft. egy adott címen, egy helyrajzi számon, külön épületben üzemeltet szállodát és egy kereskedelmi egységet, melyben élelmiszert, zöldséget, virágot, ajándéktárgyat, újságot, helyben sütött pékárut, dohányárut elkülönített helyiségben, telefonkártyát, a HU-GO rendszerben kamionok részére útdijat árusít. Eddig 0-24 órás nyitvatartással üzemelt A 2014. évi CII. törvény a kiskereskedelmi szektorban történő vasárnapi munkavégzés tilalmáról 1. paragrafusának (2) bekezdése szerint a törvény hatálya nem terjed ki: 11. a szálláshelyen végzett kereskedelmi tevékenységre; Mit takar ez a pont? Az általam leírt tevékenységre alkalmazható-e, hogy az adott egység nem tartozik a törvény hatálya alá? Ha igen, az alkalmazottak dolgozhatnak-e a tiltott időszakban? Köszönöm és várom mielőbbi válaszukat.
Egyéni vállalkozó – szálláshely-szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni egy vitás kérdés eldöntésében. Egyik ügyfelünk bolti kiskereskedelmet végző egyéni vállalkozó, az áfában általános szabályok szerint adózik. Magánszemélyként végezhet-e szálláshely-szolgáltatást alanyi adómentesen, tekintettel arra, hogy e tevékenységből származó bevétele nem éri el a 6 millió forintot? Másképp fogalmazva a kérdést: a 6 millió forintos értékhatárba az egyéni vállalkozás és a magánszemélyként végzett szálláshely-szolgáltatás bevételeit össze kell-e vonni? Köszönettel.