16 találat a(z) kisgyermekes cimkére
Mikor kérhet távmunkát a dolgozó? Ezek az előírások Cikk
Olvasónk kisgyermekes szülőként távmunkavégzést kért a munkáltatójától, melyet az elutasított. Milyen jogi lépésekre van lehetőség? Dr. Kéri Ádám ügyvéd, az Adózóna szakértője válaszolt.
Jó hír kisgyermekeseknek: júliustól gyed után nem kell külön igényelni a gyest Cikk
Újabb adminisztrációs könnyítés segíti a kisgyermeket nevelő családokat: a gyedben részesülők automatikusan megkapják a gyest, nem kell azt külön kérelmezniük – derül ki Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkárának mai közleményéből.
A szülési szabadságra menetel biztosított, a munkába visszatérés sajnos annál kevésbé Cikk
A munkavállalók és munkáltatók szempontjából is fontos, hogy kisgyermekes anyák a munkába zökkenőmentesen tudjanak visszaállni. A Jobtain HR Szolgáltató kutatást végzett a kisgyermekes anyák munkába való visszailleszkedéséről. Milyen támogatásokat kapnak az anyák a család és a munkáltató részéről a karrierépítésben, vagy egyáltalán a munkaerőpiacra történő visszatérésben.
Szochokedvezmény munkaerőpiacra lépő kisgyermekes anya után Kérdés
Munkaügyi vita miatt felmondás Kérdés
Kisgyermekes munkavállalók munkaidőbeosztása: így alakíthatja a munkáltató Cikk
Kisgyermekes munkavállaló jelezte a munkáltatójának, hogy részmunkaidőben szeretne visszamenni dolgozni. Milyen keretek között alakíthatja szabadon a munkaidejét a munkáltató? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária szakértőnk válaszolt.
Ezek a munkajogi kedvezmények járnak a kisgyermekes munkavállalóknak Cikk
A gyermekvállalás támogatásával összefüggésben fontos látni, hogy a munkaerőpiacon milyen feltételekkel vehetnek részt a kisgyermekes munkavállalók. Erre tekintettel összefoglaltuk a legfontosabb munka- és pihenőidő szabályokat.
Kisgyermekekkel otthon lévők szövetkezeti tagjának tb-je Cikk
Törvénymódosítási javaslatcsomagot terjesztett az Országgyűlés elé két fideszes képviselő a családok védelme, a kisgyermeküket gondozó és nevelő szülőknek történő segítségnyújtás érdekében a kisgyermekkel otthon lévők szövetkezete létrehozásával összefüggő jogszabályokat módosítanák. Az idén július 1-jétől alkalmazható új foglalkoztatási formára vonatkozó legfontosabb tudnivalókat korábbi cikkünkben már összefoglaltuk, mostani írásunkban a szövetkezeti tagok társadalombiztosítására vonatkozó szabályokat ismertetjük.
Munkáltatói felmondás Kérdés
Munkavállaló 2001 óta áll munkaviszonyban a cégnél. felsőfokú végzettsége van, amely a cég profiljába vágó munkavégzésre jogosítja. Munkája mellett más, nem szakirányú diplomát szerzett, melynek alkalmazása révén 2012-ben munkaszerződése módosult, más beosztást kapott, mint az addigi volt, és a munkabére jelentősen emelkedett. Továbbá a módosításba bekerült az a végkielégítésére vonatkozó kitétel, mely szerint a munkaviszony munkáltatói felmondása esetén az Mt.-ben meghatározott végkielégítés alapjául szolgáló időtartamot további 3 hónappal megnövelik. A cég ekkor a csőd szélén állt, a cég eladásáról tárgyaltak. Időközben gyermekei születése okán körülbelül 6 évre fizetés nélküli szabadságon tartózkodott. Ez alatt az idő alatt a céget kivásárolták, és az új tulajdonos átstrukturálta a céget. A létszám nagymértékben lecsökkent, a szóban forgó munkavállalót távolléte idején senki nem helyettesítette, arra is tekintettel, hogy az ő munkaszerződés-módosítását évekkel megelőzően megbízás alapján nála szakmailag felkészültebb külsős látta el azt a feladatkört, amit ő kapott. Most lejárt a fizetés nélküli szabadsága, az erre az időre járó szabadságát rendben megkapta. A cég munkát az eredeti szakmájában tud biztosítani a munkavállaló részére, amit ő nem fogadott el, mondván, hogy a másodjára szerzett diplomával szeretne boldogulni a jövőben, amelyre a korábbi munkaszerződés-módosítás jogosítja. Ez a munkakör nincs már meg a cégben, a külsős megbízása is megszűnt. Mit lehet tenni? Köszönöm.
Munka kisgyermekkel: ezek a főbb tb- és munkajogi szabályok Cikk
A munkaviszonyban álló szülők egy része a gyermek születését követően több évig otthon marad, míg másik részük pár hónap elteltével visszamegy dolgozni. Cikkünkben részletesen ismertetjük, hogy a – gyermek gondozása céljából kivett szülési, fizetés nélküli szabadság ideje alatt – gyermekét otthon gondozó, valamint a gyermek születését követően munkába álló munkavállalókra milyen társadalombiztosítási és munkajogi szabályok vonatkoznak.
Sokan nem ismerik ezt a spórolási lehetőséget Cikk
Akár évi 282 ezer forint közterhet is megtakaríthat az a vállalkozás, amelyik kisgyermekes szülőt foglalkoztat. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) számítása szerint a munkáltatók mintegy 60 ezer érintett után nem érvényesítik az adókedvezményt, amelynek igénybevétele rendkívül egyszerű, mindössze egy igazolás kell hozzá.
Indul a pályázat a nők foglalkoztatottságát segítő százmilliókra Cikk
A nők foglalkoztatottságának növelését támogató programra pályázhatnak az önkormányzatok május 19-étől a források kimerüléséig, vagy legkésőbb 2018. május 21-éig – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára, a GE Magyarország negyedik Dolgozó szülők napjának megnyitóján.
Munkáltatói felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekkel fordulok Önhöz: 1. Jól gondoljuk, hogy ha a munkáltató a munkavállaló munkaviszonyával kapcsolatos magatartására alapított okból felmond egy felmondási védelem alatt álló olyan munkavállaló anyának, akinek a gyermeke még nem töltötte be a 3. életévét [Mt. 66. § (6)], az esetben a munkavállalónak az Mt. 77. § (5) b) alapján nem jár végkielégítés? 2. Jól gondoljuk, hogy az Mt. 77. § (5) b) alapján nem jár sem emelt összegű, sem alapösszegű végkielégítés az olyan munkavállalónak, akinek a munkaviszonya az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző 5 évben szűnik meg magatartásra alapított munkáltatói felmondással? (Mindkét esetben természetesen feltételezve, hogy a magatartásra alapított felmondás megfelel az Mt. 78. (1) szerinti feltételeknek). Szíves válaszaikat előre is köszönöm, Tisztelettel.
Szabadságszámítás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szabadság kiszámításában kérném a segítségét. Egyik dolgozónk 1978-ban született. Szülés ideje: 2014.04.30-án, 1. gyermek. Csed ideje 2014.04.07-2014.09.21. Gyed ideje: 2014.09.22-2016.04.30. 2014-ben 8 nap szabadságot vett ki. Ha jól számoltunk, akkor 2014 évben 19 nap ki nem adott szabadsága volt. A segítségét a 2015. és 2016. évekre járó szabadság kiszámításában kérném. 2015-ben végig gyeden volt. Az erre az évre járó szabadság kiszámítását kérném levezetni. 2016. 04.03-án visszajött dolgozni, ekkor mindjárt megkezdte a szabadságát, ami 9 nap volt. Ezután 2016.04.15-től táppénzen volt a második gyermekével veszélyeztetett terhessége miatt, 2016.09.06-án megszületett a második gyermeke is, tehát a táppénz időszaka 2016.04.15-2016.09.05. A csed időszaka: 2016.09.06-2017.02.20, ezt követően gyeden lesz majd. Az első gyermeke után még gyesen van. Kérném a 2016. évre vonatkozóan is a szabadság levezetését, valamint a 2017. évre járót, amennyiben feltételezzük, hogy az idei évben végig gyeden lesz, és nem fog munkába állni. A kettő gyermekre és az életkora alapján más pótszabadságra nem jogosult. További kérdésünk, hogy ingatlan-bérbeadással foglalkozó hetes adószámmal rendelkező nem egyéni vállalkozó magánszemély jogosult-e alkalmi munkavállalót alkalmazni, a bérbe adott társasház takarítására?
Az 5 legfontosabb kérdés és válasz kisgyermekeseket foglalkoztatóknak Cikk
Dolgozhat-e a munkavállaló más munkáltatónál a fizetés nélküli szabadság időtartama alatt; mi legyen a helyettesítő munkavállalóval; kötelező-e a bérfejlesztés; mikor alkalmazható közös megegyezés; mikor kell kiadni a felhalmozott szabadságot? – sorjáznak a kérdések a kisgyermekes dolgozókat foglalkoztató munkáltatóktól.