29 találat a(z) kamattámogatás cimkére
Kamattámogatás Kérdés
Energiahatékonysági támogatás Kérdés
Új kormányrendelet: változnak a családtámogatások feltételei Cikk
Egyszerűsödnek a családi otthonteremtési kedvezmény (csok), a babaváró támogatás és a jelzáloghitel-elengedés igénylésének feltételei, valamint bővül az igénylők köre a Magyar Közlönyben péntek éjjel megjelent kormányrendelet értelmében – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára szombaton a Facebook-oldalán.
A veszélyhelyzet miatt módosultak a babaváró támogatás szabályai Cikk
A kormány a 144/2020. kormányrendeletében a családok és nyugdíjasok védelme érdekében számos intézkedésről döntött. Cikkünkben a babaváró támogatást érintő rendelkezéseket mutatjuk be.
De minimis támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Amennyiben egyéni vállalkozó vagy őstermelő csekély összegű támogatást kap (a támogatási okiratban így is szerepel), bevételként kell-e könyvelni?Agrárszéchenyi kártyához köthető kamattámogatás költségek fedezetére kapott támogatásnak minősül-e, mivel csak a támogatás nélküli részt kell megfizetni a banknak? 2019-től a méhegészségügyi csekély összegű támogatást (500Ft/család) nem kell számlával igazolni, akkor ez egyéb bevételként kezelendő? Egy másik szakkiadvány szerint a csekély összegű támogatásokat nem kell a könyvekben bevételként kezelni, (nem könyvelendő tétel semmilyen könyvvezetés esetén), csak egy nyilvántartást kell vezetni, amiből látható a 3 éves göngyölítésbe összeszámítandó támogatások aktuális összege. Sajnos ettől eltérő szakmai írást is olvastam. Melyik a követendő helyes eljárás? A nyilvántartással kapcsolatban van még egy kérdésem. A 3 évet hogyan kell számolni? Például, ha az egyén vállalkozónak vagy őstermelőnek a bevallásban van figyelembe véve adókedvezmény, akkor a benyújtás napjától kell a három évet visszaszámolni, vagy az adókedvezményt 12. 31-ével kell számolni és ettől a naptól kell kiszámolni? Válaszukat előre is köszönöm.
Őstermelő kamattámogatása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Családi gazdálkodó ügyfelem Agrár Széchenyi Kártya folyószámlahitelhez kapcsolódóan kamattámogatást és kezességi díjtámogatást kapott a 39/2011. VM-rendelet alapján. Erről a kincstár kiadta az igazolást. Ez - úgy tudom - de minimis támogatás. A kérdésem az, hogy ez a 8 millió forint bevételi határba beleszámít-e, és ezzel nem haladhatja túl a 8 millió forintot, vagy pedig úgy kell kezelni, mint a területalapú támogatást, és a 8 millió forintot meghaladhatja ezzel az összeggel? Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel Krivikné Marianna
Kamatkedvezmény Kérdés
Tisztelt Pölöskei Pálné! 2019. 03. 28-án feltett kérdésem a következő volt: kamatmentes hitelre vásároltunk ingatlant, a 2019. évben fogjuk aktiválni. Kérdésem az volt, hogy 2018. 12. 28 – 2019. 01. 31-ig elszámolt 45 413 Ft kamatösszeget és ugyanennyi kamattámogatást hogyan könyveljem? Válaszát köszönöm szépen. Nem értem, hogy miután nem aktiváltuk az ingatlant, nem kell a beruházásra könyvelni a fizetendő kamatot? Ha igen, hogy kell a kamattámogatást elszámolni? Vagy a fizetendő kamatok és a támogatás bevétele, ami egyenlege 0 miatt kell úgy könyvelni, ahogy Ön leírta? Magyarázatát és válaszát előre is köszönöm szépen. Reményik Sándorné
Kamatkedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlant vásároltunk kamatmentes hitelre 2019. évben fogjuk aktiválni. Kérdésem, hogy 2018.12.28-2019.01.31-ig elszámolt 45 413 forint kamatösszeget és ugyanennyi kamattámogatást hogyan könyveljem? Ha esetleg kontírozná, nagyon megköszönöm. Köszönettel: Reményik Sándorné
Csok: december 1-jétől igényelhetnek kedvezményes hitelt a kétgyermekesek is Cikk
Még az idén, december 1-jével megnyílik a 10 millió forintos kedvezményes kamattámogatású kölcsön igénylésének lehetősége a kétgyermekes családok számára – jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára mai sajtótájékoztatóján.
Ennyi lesz a diákhitel kamata 2018-ban Cikk
A Diákhitel1 kamata 2,3 százalék marad a 2018. január 1-je és június 30-a közötti időszakban. A kötött felhasználású Diákhitel2 2017. október 1-je óta kamatmentes az állami kamattámogatásnak köszönhetően – közölte a Diákhitel Központ (DK) Zrt.
Kamattámogatás könyvelése Kérdés
Alapítványunk vállalkozások részére folyósít mikrohitelt. A tevékenység nem minősül pénzügyi tevékenységnek, a beszámolókészítésre nem vonatkozik a 250/2000. kormányrendelet. A helyi önkormányzat kamattámogatást folyósít az alapítvány részére azon kölcsönök tekintetében, ahol a kölcsönt felvevő vállalkozás az közigazgatási önkormányzat területén működik. A vállalkozás tehát alacsonyabb kamatráfordítás mellettl jut kölcsönhöz, de a kamattámogatást nem közvetlenül ő, hanem a kölcsönt nyújtó alapítvány kapja meg. Kérdésem: A kamattámogatás ebben az esetben egyéb bevételnek vagy kamatbevételnek minősül-e az alapítvány könyveiben?
Lízing kamattámogatása Kérdés
A 114/2008. FVM rendelet alapján felvett hitel- és lízingdíj kamattámogatásának értékét szeretném kiszámolni, s visszaigényelni a NAV-tól a rendelkezésre álló igazolások alapján. Azonban a rendelet képlete nem egészen világos, s a bank által kiadott igazolásnak számomra túl sok az adattartalma. Ezért egy példán kérném bemutatni a kiszámítás módját. Adatok: Kihelyezett lízingösszeg: 12 636 915 forint Aktuális kamatláb: 6,18 % Aktuális referenciakamat: 4,18 % Szerződéskötéskor érvényes referenciakamat: 5,75 % Futamidő (türelmi idővel együtt): 39 hónap Türelmi idő: 0 hónap Kamatfizetési periódus: 2013. 06. 10.-2013. 09. 10. Tőkekintlévőség a kamatperiódus kezdetén: 12 613 283 forint Megfizetett kamat: 195 935 forint. A 1611-es bevalláson mi lesz az időszak? Mennyi a visszaigényelhető kamat? Jelen esetben családi gazdaságról van szó, a kamattámogatás mértéke 40 százalék. Előre is köszönöm a segítséget.
Áfa-visszatérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Áfa-visszatérítés és kamattámogatás otthonteremtéshez című cikkükben írtakkal kapcsolatban lenne az egyik fiamnak egy kérdése: 2014 novemberében belépett egy 2014. 03. 13-án alakult építőközösségbe. (A dátumoknak azért van jelentősége, mert állítólag 2014. 03. 15-étől már nem lehet építőközösséget létrehozni. Ezt egy banki főosztályvezető mondta egy CSOK rendezvényen, de sehol nem találtam erre vonatkozó jogszabályt.) Az építőközösség egy 7 lakásos lakóház felépítésére jött létre. A szervezője egy kft., ennek képviselője tárgyalt a belépő tagokkal. Minden tag vállalta az építésben való anyagi közreműködést, melynek ellentételezéseként a kiválasztott lakás az ő tulajdona lesz. 2015. elején megkapták az építési engedélyt, melyen minden tag neve szerepel építtetőként. Megkezdődött az építkezés. A kft. vállalta az építkezés teljes összefogását, lebonyolítását a kulcsrakész állapotig, illetve a lakhatási engedély beszerzésének elintézését is. Ezért a munkáért szerződés szerinti díjazásban részesül. Ez "kulcsrakész" kivitelezésnek számít? A kivitelezést végző vállalkozók az építőközösséggel szerződtek. Az összes számla (anyag- és munkadíj is) az építőközösség nevére szól, 27 százalékos áfával. Várhatóan 2016 márciusában elkészül a ház, ezért sürgősen meg kéne tudnunk, hogy vissza lehet-e igényelnünk az áfát? Ha igen, akkor hogyan, ha nem, akkor miért nem? Több banknál is érdeklődtünk, de azt mondják, hogy a számláknak a visszaigénylő magánszemély nevére kell szólniuk.
Nem jár szocpol és kamattámogatás a munkanélkülieknek és adóval tartozónak Cikk
Szociálpolitikai kedvezményt, és kamattámogatott lakáshitelt csak olyan házas-, illetve élettársak igényelhetnek, akik közül legalább egyikük rendelkezik 180 napot elérő társadalombiztosítással rendelkezik, és nincs nyilvántartott köztartozása az állami adó- és vámhatóságnál - az erről szóló kormányrendelet a legújabb Magyar Közlönyben jelent meg, és péntektől hatályos.