523 találat a(z) kamat cimkére
Ingatlan szerzéskori értéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlan értékesítése esetén a lakáshitelre fizetett kamat levonható a szerzéskori értékből? Ha igen, ezt akkor is meg lehet tenni, ha valaki az előző években adóalap-kedvezményt vett igénybe? Köszönettel.
Diákhitel: tovább csökken a kamat januártól Cikk
Tovább csökken a diákhitelek kamata a következő fél évben. A Diákhitel Központ 3,35 százalékban határozta meg a szabad felhasználású Diákhitel1 kamatát a 2017. január 1-je és június 30-a közötti időszakra vonatkozóan. A kötött felhasználású Diákhitel2 ügyfelekre eső kamatlába az állami kamattámogatás folytán továbbra is fix 2 százalék.
Tagi kölcsön kamata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogyha egy tag a saját társaságának kölcsönt nyújt (tagi kölcsön), és ennek visszafizetése után kamatjövedelemben részesül a szerződésnek megfelelő mértékben, akkor a kamatot fizető társaságnak milyen adólevonási és bevallási kötelezettségei vannak a kifizetett kamat után? És a kamatot fogadó magánszemély tagnak? Válaszát köszönöm.
Alapítványnak adott kölcsön Kérdés
Tisztelt Adózóna! Nem közhasznú alapítvány kuratóriumi tagja, az alapítvány alapítása után, de még a jogerős bejegyzés előtt (a bejegyzés elhúzódott) kénytelen volt a saját vagyonából (saját bankszámlájáról) kifizetni annak a teleknek a vételárát, melyen a néhány hónappal később már bejegyzett alapítvány, az alaptevékenysége szerinti tevékenységét (zarándokház létrehozása, fenntartása) kívánja folytatni. Enélkül a lépés nélkül meghiúsult volna a telekvásárlás és az alapítvány további működése is. A végleges vételi szerződésben a tulajdonos a már bejegyzett alapítvány, így a tulajdonjog is az alapítványra került jegyzésre. Időközben pályázatot nyertek, és hamarosan vissza nem térítendő támogatást kapnak a zarándokház létesítésére, fedezettel a telek vételárára is. A kényszerű kölcsönt folyósító tag szeretné visszakapni az alapítvány helyett kifizetett telek vételárát. A hitel- és kölcsönfelvételi korlátokat figyelembe véve (az alapítvány alapítói vagyona 800 ezer forint, a telek vételára 10 millió forint volt), lehet ez az összeg a tag által az alapítványnak folyósított kölcsön? Ennek bizonylata lehet egy - a tag és az alapítvány közötti - megállapodás, kölcsönszerződés? A kölcsön nyújtása egyszeri tevékenység volt, kamatot nem számítana fel érte. Ha nem lehetséges a kölcsön, akkor milyen szabályos formában lehet a fenti eseményt elszámolni, visszafizetni? Válaszukat előre is köszönöm!
Eho: sokaknak már nem kell fizetni, másoknál csökken a mérték januártól Cikk
2017. január 1-jétől kevesebbeknek kell majd egészségügyi hozzájárulást fizetniük, másoknál csökken az eho mértéke. Ismertetjük az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2016. évi CXXV. törvényben múlt héten kihirdetett módosításokat.
Heuréka! Visszaszorulóban az eho itt is, ott is Cikk
Tovább szűkül az állam egészségügyi hozzájárulásból származó bevétele az Országgyűlés előtt lévő törvénymódosító csomag szerint. Összefoglaljuk, mely területeken járnak jól az adózók.
Kölcsön nem közeli hozzátartozótól Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély, de nem közeli hozzátartozó (például nagynéni) adhat-e kölcsönt cégnek úgy, hogy nem tart igényt kamatra? Vagy ez esetben is kötelező a cégnek kamatot fizetnie, amely a jegybanki alapkamat + %-a? Cégünk ingatlant kíván megvásárolni, de a tulajdonosok nem tudnak a cégnek kölcsönt nyújtani, ezért gondoltunk olyan külső forrásra, amely nem pénzintézethez köthető. Előre is köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel: Reinhardt Éva
Magánszemély által magánszemélynek adott kölcsön kamata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély által magánszemélynek adott kölcsön esetén, a kapott kamatbevétel után van-e szja- és eho-fizetési kötelezettsége a kölcsönadónak?
Integrátori szerződés Kérdés
Ügyfelem a növénytermesztéshez szükséges input anyagokat egy integrátortól szerzi be. Tehát tavasszal megkapja a vetőmagot, s a hozzá kapcsolódó számlát, s a fizetés majd a termés eladásakor történik meg. Ehhez a halasztott fizetéshez megfelelő kamat is párosul (ennek fejében hitelezi meg a vetőmag árát az integrátor). Az így beszerzett vetőmag fordított áfás (búza, mindkét fél áfás). A napokban az integrátor kiszámlázta a vetőmaghoz tartozó kamatot, s a számlának készült egy melléklete, hogy a kamatot hogyan állítsuk be az áfabevallásba, mert szerinte az is fordított áfás. Helyes ez az eljárás?
Itt van a nulla százalékos hitel Cikk
Szeptember elejétől megkezdődött az első, nulla százalékos kamat mellett elérhető uniós hitel folyósítása, már több mint 18 milliárd forint összegű hitelkérelmet rögzítettek – közölte a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) kedden.
Kizárólagos bónuszok kkv-knak Cikk
Vannak olyan kedvezmények a társasági adóban, amelyeket kizárólag a kis- és a közepes vállalkozások vehetnek igénybe. Ezek feltételeit, érvényesítésének módját, továbbá a mulasztás esetén alkalmazott szankciókat foglaltuk össze.
Ezt a büntetőkamatot a mi adónkból kell finanszírozni Cikk
Szinte nap mint nap hallhatunk arról, hogy az állami fenntartású oktatási intézményeknek, valamint az állami egészségügyi szolgáltatóknak jelentős pénztartozásai vannak. Azt azonban már nem részletezik a hírek, hogy tartozások esetén ezek a szervek (beleértve a fenntartóikat is) hétszer-, nyolcszor magasabb kamatot fizetnek, mint amit a magánszemélyek egymás között. És jobb, ha nem is gondolunk bele, hogy ezt a magas kamatot, a mi adónkból finanszírozzák. Miért van ez így? Ennek jártunk utána.
Munkáltatói kölcsön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a munkáltató a munkavállalójának munkáltatói kölcsönt szeretne adni lakásfelújításra, azt milyen feltételekkel teheti meg? (Nem az adómentes munkáltatói lakáscélú támogatásra gondolok.) Kölcsönszerződést kell kötnie a munkáltatónak a munkavállalóval a Ptk. szerint, amiben kamatot kell kikötni, ami a jegybanki alapkamat plusz 5 százalék összegénél alacsonyabb kamat nem lehet. Ezt jól tudom? Az adott összegre, futamidőre van bármilyen kikötés? Köszönettel!
Bt. beltag részére adott kölcsön Kérdés
Tisztelt Adózóna, bt. beltag részére szeretne építkezéshez kölcsönt nyújtani. Ha jól értem a törvényt, akkor ez egy szerződés keretében is megoldható a cég és a beltag között, akár hosszú távra is. A beltagnak ez akkor adómentes, ha a jegybanki kamat+5 százalék kamatot fizet a cég felé. Kérdésem, hogy jól tudom-e, és van-e még valamilyen buktató, amivel nem számoltam. Előre is köszönöm Egri Andrea
Operatív lízing Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nyílt végű pénzügyi lízing esetén a szerződés első lízingdíja 900 ezer forint+áfa. Ezt követően havonta 40 ezer forint tőke+20 ezer forint kamatot kell fizetni. Kérem, hogy kontírozza a gazdasági eseményeket. Köszönöm.