319 találat a(z) külföldi cimkére
Külföldi belépőjegy elszámolása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Partnerünk fő tevékenysége koncertszervezés. A vezetőség egy külföldi fellépő előadásán vett részt, hogy szakmai ötleteket gyűjtsön a saját tevékenységéhez. Ha partnercégünk rendelkezik a belépőjegyek számlájáról, akkor ez a kiadás elszámolható-e adómentesen a cég költségei között? Kell-e valamilyen nyilvántartást vezetni az elszámolhatósághoz? Válaszukat előre is köszönöm.
Innovációs járulék fizetése külföldi vállalat belföldi telephelyénél Kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy vonatkozik e az innovációsjárulék-fizetési kötelezettség külföldi társaság belföldi telephelyeként működő társaságra?
Ideiglenes iparűzés Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy francia cég a Sziget Fesztiválon ételeket fog árulni. A cég kér magyar adószámot és bejelentkezik a magyar áfakörbe ezúton. Kérdés, kell-e ideiglenes iparűzés hatálya alá bejelentkeznie? Az áfán és a turisztikai hozzájáruláson kívül lesz-e még valamilyen kötelezettsége a NAV felé? A 19T201-es nyomtatványon meg kell jelölni a képviselőt. Kérdés, hogy Magyarországon ki képviselheti a francia céget? Köszönettel.
Csed-gyed ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy cég, ahol 2017.09.16-tól munkaviszonyban áll egy thai hölgy. Tartózkodási engedéllyel van Magyarországon, szálláshelyen él, magyar állampolgársága nincs. Áprilisban született babája. (Az apa sem magyar állampolgár.) A baba itt született Magyarországon, a születési anyakönyvi kivonatot megkapták, amin megjegyzésként feltüntették, hogy a gyermek állampolgársága ismeretlen. A babának TAJ kártyája sincs. Mivel a cég tb kifizetőhely, kérdésem az lenne, hogy kaphat-e az anyuka csecsemő-, illetve gyermekgondozási díjat? Elegendő-e az ellátáshoz a születési anyakönyvi kivonat? Az, hogy a baba nem magyar állampolgár számít-e? Lakcímkártyájuk sincs, viszont az anyuka fogja nevelni a gyermeket, egy háztartásban élnek. Köszönettel,
Külföldi tag osztalékfelvétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi – EU tagállami – természetes személy tag részére kifizetett osztalékot terheli-e szociális hozzájárulási adó 2019. évben? A tag nem vesz fel jövedelmet Magarországon, csak osztalékot. Mi vonatkozik arra az esetre, ha ez a külföld személy saját jogú nyugdíjas egy másik tagállamban. Van-e szociális hozzájárulás felső határ az esetében? 2018. évben az ehotörvény 5. § (3) alapján a másik tagállamban biztosított személy jövedelme után nem kellett egészségügyi hozzájárulást fizetni, így az osztalék után sem. Ezt a kivételt a törvényben nem találom. Köszönöm válaszát.
Kft. magyarországi ingatlanbérlete külföldi magánszemélytől Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar tulajdonban lévő kft. külföldi (német) magánszemélytől bérel budapesti ingatlant, a külföldi magánszemély nem rendelkezik magyarországi adószámmal, nem "üzletszerűen" ebből él, csak van egy budapesti ingatlanja, amit 5 évre bérletként kiad a kft.-nek havi 1500 euró áron. A kft. a bérleményt üzletként üzemelteti. A magánszemély nyilatkozatot sem költség elszámolásról, sem más nyilatkozatot (például 90 napot meghaladó bérlemény) nem tett. Kérdésem ebben az esetben is a bérbevevő kft.-nek 15 százalék adóelőleget kell vonni a 10 százalékos költséghányad figyelembevételével, vagy van speciális szabály külföldi bérbeadó (nem magyar állampolgár) esetén? Áfa tekintetében a bérbeadás adómentes-e, mivel a bérbeadó magánszemély nem rendelkezik adószámmal? Előre is megköszönve válaszát további tisztelettel. Szitás Imréné könyvelő
Külföldi foglalkoztatott után fizetendő tb Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérném szakvéleményét. Magyarországi kifizető foglalkoztat megbízási szerződéssel 3 hónapig külföldi állampolgárt. A magánszemély rendelkezik magyar adóazonosító jellel, taj számmal, de nincs Magyarországon bejelentett állandó lakhelye. A magánszemély nem EGT-állam polgára. A két állam között nincs kettős adóztatást elkerülő egyezmény. A megbízási díj meghaladja a minimálbér 30 százalékát. Milyen járulékkötelezettségek terhelik a kifizetőt és a magánszemélyt?
Kft.-tag és ügyvezető Svájcban biztosított Kérdés
Tisztelt Adózóna Szerkesztősége! Az alábbiakkal kapcsolatban szeretnék szakmai véleményt kérni: A kft.-ben orosz nemzetiségű tag és ügyvezető egyszemélyben, aki Svájcban biztosított, maximum 2 hetet tölt Magyarországon. A cég lakásbérbeadással foglalkozik, az ügyvezető feldata havi egy számla megírása. Az ügyvezetői teendőket megbízási jogviszonyban látja el. Szaktudás nem szükséges a feladata ellátáshoz, tehát a minimálbér után lesz a járulékfizetés. Milyen adókat és járulékokat kell a cégnek fizetnie? A svájci biztosítási jogviszonya és a rövid magyarországi tartózkodása befolyásolja-e a járulékfizetést? Kell-e valamilyen dokumentum beszerzése Svájcból, hogy valamelyik adó, vagy járulék csökkenthető legyen? Másik kérdésem. A hatályos cégkivonat szerint a jogviszony kezdete 2019.01.24., viszont közzététel dátuma csak 2019.03.21. Az ügyvezető kér megerősítést, arra vonatkozóan, hogy a bejelentőlapon 2019.01.24. legyen a dátum és pótlólag le kell adni az elmaradt 08-as bevallásokat? Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm.
Külföldi magánszemély járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi magánszemélynek (nem uniós országbeli) fizetett megbízási díj után kell-e járulékot fizetni, ha az abból származó jövedelme meghaladja a minimálbér 30 százalékát, és csak az illetőségről szóló írásbeli nyilatkozatával rendelkezünk? Köszönöm válaszát!
A kivaalanyiság megszűnésének esetei Cikk
A magyar adórendszerben 2013. január 1-jén bevezetett kisvállalati adó (kiva) egyik nagy előnye, hogy év közben is választható. Az adóalanyiság választásának feltételei mellett aránylag kevés szó esik az adóalanyiság megszűnésének eseteiről.
Külföldi magánszemély önálló tevékenysége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi társas vállalkozás külföldi (holland) magánszemélytől vesz igénybe közvetítői szolgáltatást egy eladási ügylet során eseti jelleggel. Hogyan jár el helyesen ebben az esetben a magyar cég? A megállapodáson, teljesítés igazoláson kívül milyen adatokat kell a magánszemély partnertől bekérni (név, lakcím, adószám...stb) Milyen adóügyi kötelezettsége van a magyar társaságnak mint kifizetőnek? Köszönöm szíves válaszát!
Áfa, ha a vásárló külföldi Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Az alábbi, számlával kapcsolatos kérdésben kérném segítségét: van egy szlovákiai vállalkozás és egy magyarországi gépjárműszervizben vásárol alkatrészt. A magyar szerviz számolhat-e fel rá áfát? Csak akkor adnak áfa nélküli számlát, ha a szerviz építi be az alkatrészt. A másik kérdés: bankkártyás fizetés történt, de a számlára készpénzfizetés került. Helyesen írták-e rá? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Külföldi vállalkozás magyar alkalmazott után fizetendő adók, járulékok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy külföldi vállalkozás, melynek nincs Magyarországon telephelye, fióktelepe. Az áfa alá van bejelentkezve. 2018. decembertől lett egy Magyarországon élő, magyar állampolgár alkalmazottja. Kiderült, hogy foglalkoztatóként külön be kellett jelentkezni, erre külön adószámot kérni, ez folyamatban van. Eddig azt az információt kaptam, hogy a 1041INT nyomtatványon kell bejelenteni és a 1808INT nyomtatványon kell a járulékokat vallani, ezt a Dob utcai NAV is megerősítette. Többszöri NAV-val folytatott beszélgetések alapján most ott tartunk, hogy ha van magyar adószáma, akkor nem a 1808INT nyomtatványon kell vallani, hanem a 1808-on. Számfejtéskor vontam tőle mindent, úgy mint más Magyarországon dolgozó, magyar munkavállalótól. Szerettem volna a 1808INT bevallást beküldeni, de abban csak szocho és járulék vallható be. Arról tájékoztattak, hogy az szja-t a sima 1808-on valljam be, majd arról, hogy nem kell tőle szja-t vonni, azt majd ő fogja befizetni magánszemélyként. Nem kell szakképzést sem vallani, mert nincs Magyarországon telephely – ez úgy tűnik, hogy stimmel, erre szeretnék megerősítést kapni. Többszöri NAV-os beszélgetések alkalmával most az a végső információm, hogy kell szja-t vonni és a 1808-on kell mindent bevallani, nem a 1808INT nyomtatványo Kérem, szíveskedjenek segíteni abban, hogy ebben az esetben melyik nyomtatványon kell bejelentenem, melyik nyomtatványon kell járulékot vallanom, illetve kell-e a külföldi cégnek szja-t is vonnia vagy nem.
Belföldi illetőségű külföldi állampolgár egészségbiztosítása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Osztrák állampolgár ügyfelem az állandó lakhelyét Budapestre jelenti be. 100 százalékos tulajdonában van egy magyar kft., ahol tagi jogviszonyban szeretnénk őt bejelenteni. Kérdéseim: 1. A bejelentés időpontjától kezdve lesz magyar egészségbiztosítási jogviszonya. Ebben az esetben ez a biztosítása érvényes az EU-ban? Ha a jelenlegi, külföldön, magán biztosítónál kötött egészségbiztosítását felmondja, az EU-ban jogosult lesz ellátásra? 2. Ausztriában és Németországban is rendelkezik ingatlanokkal, melyeket bérbe ad. A külföldön bérbe adott ingatlanok utáni bevétele után fizethet Magyarországon szja-t? 3. Amennyiben nem jelentjük be a magyar kft.-be tagi jogviszonyba, akkor a külföldi egészségbiztosítása érvényes Magyarországon? Kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie? A szolgáltatási járulék megfizetésével csak Magyarországon lesz biztosított, vagy az EU-ban is? Üdvözlettel:
Itt vannak a 2019. évi adóelőleg-nyilatkozatok Cikk
Közzétette honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a 2019. évi adóelőleg-nyilatkozatokat.