18 találat a(z) külföldön biztosított cimkére
Jogszabályok útvesztőjében: a szochotörvény új passzusa, amit egyáltalán nem könnyű értelmezni Cikk
Egyáltalán nem könnyű kiigazodni a járulék-, illetve szochofizetési szabályokon, nem csoda, az Adózónához is rengeteg, ehhez kapcsolódó kérdés érkezik. Jó példa erre a szochotörvény 1. § (9) bekezdése, amely szerint adóalapot képez az a jövedelem is, amelynek kifizetése (juttatása) olyan időszakra tekintettel történik, amely időszakban a Tbj. alapján biztosítási jogviszony állt fenn, függetlenül a kifizetés (juttatás) időpontjától.
Külföldön biztosított ügyvezető Kérdés
Külföldön biztosított megbízási díja Kérdés
Külföldön biztosított alkalmazása Kérdés
Külföldön biztosított átalányadózó Kérdés
Külföldön biztosított átalányadózó egyéni vállalkozó Kérdés
Kivás társaság adóalapja Kérdés
Külföldön biztosított egyéni vállalkozó Kérdés
Külföldön biztosított ügyvezető Kérdés
Külföldön biztosított egyéni vállalkozása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg Angliában vagyok társadalombiztosítási szempontból biztosított, de a munkát Magyarországról végzem, heti 40 órás munkaviszonnyal rendelkezem egy angliai cégnél. Magyar és angol állampolgár is vagyok, de életvitelszerűen itt élek, csupán évi 1-2 alkalommal utazom Angliába 3-4 napra. Az lenne a kérdésem, hogy ha Magyarországon egyéni vállalkozó szeretnék lenni, és a kata adózási módot választanám, akkor főállású vagy másodállású egyéni vállalkozónak minősülnék-e? 25 ezer vagy 50 ezer forint adót kellene fizetnem havonta? Várom megtisztelő válaszukat.
Külföldön biztosított, magyarországi cég ügyvezetője Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgár 2014-től Dániában dolgozik, ott volt biztosított. Magyarországon ugyan van állandó lakcíme, de Dániában élt. 2016. 07. 15-én Magyarországon alapított egy kft.-t, amelyben tulajdonos-ügyvezető egyben. Az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. A dán biztosítási jogviszonya 2016. 07. 31-én megszűnik. Haza is költözött az illető. Dániából kapott egy E104-es igazolást, mely szerint 2016. 07. 31-ig él a kinti biztosítási jogviszonya. Kérdésem az lenne, jól gondolom, hogy 2016. 07. 31-ig a kft.-ben nem kell járulékot fizetnie, mint társas vállalkozónak, tekintettel a 07. 31-ig még élő dán jogviszonyára? Ha ez így van, akkor nekem majd csak 2016. 08. 01-jei kezdéssel kell jelentenem a T1041-es nyomtatványon, mint "kiegészítő tevékenységet folytatónak nem minősülő társas vállalkozó"-t?Vagy erre az átmeneti időszakra (07.15-07.31.), ameddig még kint is biztosított, de már itthon működik a kft., jelenteni kell valamit a T1041-es nyomtatványon? Illetőleg az E104-es nyomtatványon túl be kell kérnie Dániából az A1-es nyomtatványt is? Köszönettel.
Külföldön biztosított magyar ügyvezető Kérdés
Tisztelt Adózóna! Magyarországi kft. magyar állampolgár ügyvezetője 10 éve külföldön él, ottani férje (annak cége) révén van egészségbiztosítása (nincs kint sem munkaviszonya, sem vállalkozása). Kérdésünk az, hogy ha egy magyarországi kft. ügyvezetésére vonatkozó megbízási szerződése "ingyenes jellegű", azaz a feladatát díjmentesen látja el, akkor kell-e Magyarországon járulékot fizetnie, illetve hogyan tudja igazolni a NAV-nak, hogy itthon miért nem fizet egyáltalán járulékot? Köszönettel: Szentesi Péter
Külföldön biztosított beltag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. beltagja évek óta 8 órás munkaviszonyban áll egy ausztriai cégnél, ott rendelkezik biztosításal. A külföldön történő munkavállalás és biztosítás tényét viszont csak tavaly jelentette be az egészségbiztosítási pénztárhoz itthon. Mivel a külföldi biztosításról szintén csak tavaly kérte meg az igazolást, a bt. könyvelője számfejtette a járulékokat a minimálbér alapján 2012-től. Kérdésem, hogy mivel bizonyíthatóan fenn állt a munkaviszonya és egyben a biztosítása az osztrák cégnél 2012 február közepétől a már több évre beadott járulékbevallásokat revíziózhatjuk-e azzal az indokkal, hogy nem kellett itthon járulékot fizetnie, vagy mivel ezt késedelmesen jelentette be az egészségpénztárhoz, már jogvesztő? Köszönettel: Szabóné Sós Ildikó
Külföldön regisztrált magyar munkavállaló adózása Kérdés
Külföldön (EU) bejelentett munkahellyel rendelkező magyar munkavállaló ebben az évben magyarországi prioritású munkát kapott, így előreláthatólag 183 napnál többet fog Magyarországon tartózkodni (itt is van bejelentett lakcíme). Elvben tehát magyar adóalanyként, itthon a külföldi vállalkozás nyugdíjjárulékot, valamint egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékot fizet utána, de mivel a külföldi munkáltatónak nincs Magyarországon fióktelepe, sem képviselete, így a foglalkoztatott az ügyfélkapun keresztül rója le a 27 % +1,5 % adóterhet. A törvény szerint 8 munkanapon belül kell bejelenteni a NAV-hoz az ilyen jellegű változást, de mivel csak az év végén fog kiderülni, hány napot is töltött végül Magyarországon a munkavállaló, a kérdésem az, hogy mivel nem biztos, hogy valóban a 183 napot meghaladja majd a magyarországi kiküldetés, hogyan kell eljárni a bejelentés és az adózás tekintetében? Hol lesz adóztatható a munkavállaló, és milyen kötelezettségekkel: visszaigénylés vagy utólagos bevallás a megoldás? A foglalkoztatottnak lesz-e más adókötelezettsége az szja-n kívül? Köszönöm szíves válaszát!
Külföldön biztosított egyéni vállalkozó adózása Magyarországon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz: Egy Magyarországon életvitelszerűen élő egyéni vállalkozónak a főállása Ausztriában van. Az Ausztriából kért A1-es igazolás alapján Magyarországon nem fizet maga után járulékot, mivel külföldön biztosított. Kérdésként merült fel, hogy a magyarországi egyéni vállalkozásból származó jövdelmét hogyan adózza le? A vállalkozói jövedelmét is az osztrák adóbevallásban kell feltüntetni és leadózni? Úgy gondoltuk, hogy a 13-as bevallásban a 13-as lapok kitöltése mellett feltüntetjük a külföldi keresetet is (a 1353-es bevallásban 44. sor volt), az osztrák bevallásban pedig csak a munkabérét adózza le. Viszont egy másik külföldi vélemény szerint ez nem szabályos. Másik kérdés a tájékoztató 44. sorára vonatkozik: gyakran előfordul, hogy a külföldi bruttó jövedelem nemcsak bért, hanem költségtérítés bevételét is tartalmazza, vagy egyéb külföldön adómentes juttatást. Ezeket is fel kell tüntetni ebben a sorban? Válaszukat köszönjük.