88 találat a(z) köztisztviselő cimkére

Veszélybe kerülhet a lakosság ügye, fizetésemelést követelő köztisztviselők Cikk

Érdemi tárgyalásokat és fizetésemelést követel a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ). A szervezet elnöke erről az önkormányzatok napja alkalmából a Belügyminisztérium budapesti épülete előtt megtartott sajtótájékoztatón és demonstráción beszélt pénteken.

Külföldi köztisztviselő biztosítotti jogviszony igazolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Felsőoktatási intézményünkben speciális tb-státuszú (Beamtenstatus) külföldi oktatókat, tudományos munkatársakat alkalmaznánk munkaviszonyban, illetve megbízási jogviszonyban. A Beamter/in biztosítottnak minősül a hazájában, de nem vonatkozik rá a kötelező állami társadalombiztosítási jog. Viszont az A1 igazolást a biztosítotti jogviszonyáról az illetékes állami egészségbiztosítási szervnek kellene igazolnia hivatalból, jelen esetben azonban ezt nem tudja igazolni az állami egészségbiztosítási szerv, mert nem ő az illetékes. Kérdésem, hogy kellőképpen alátámasztja-e a külföldi oktató külföldön fennálló biztosítotti jogviszonyát a külföldi foglalkoztató intézmény (állami egyetem) kötetlen formájú igazolása arról, hogy az illető egyetemi professzor náluk élethosszig tartó köztisztviselői státuszban (Beamtenverhältnis auf Lebenszeit) áll, és köztisztviselőként nem állami tb-köteles, hanem a köztisztviselői jog és a rájuk érvényes egészségbiztosítási és nyugellátási jog szerint biztosított? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel B.Gy.

Munkavédelmi képviselő közszolgálatban Kérdés

T. Szakértő! Az Mvt. módosításának értelmezésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az új hatályos rendelkezések alapján egy közigazgatási szervnél is munkavédelmi képviselőt kell választani, mivel közszolgálati jogviszonyban 298 főt, munkaviszonyban 15 főt, közfoglalkoztatotti jogviszonyban 28 főt foglalkoztat. Az Mvt. 70/A § (2) bekezdése alapján a munkavédelmi feladatokat ellátó munkaviszonyban álló munkavállalót nem lehet megválasztani képviselőnek. Jól értelmezem, hogy a közszolgálati jogviszonyban álló munkavédelmi feladatokat ellátó köztisztviselő megválasztható munkavédelmi képviselőnek?

Köztisztviselő – kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszerű kérdésem volna. Az Önök véleménye szerint köztisztviselő lehet-e személyesen közreműködő tag egy bt.-ben, illetve ha lehet, katázhat-e? Nem találtam tiltásra utalást, de őszintén szólva, a jelenlegi áttekinthetetlen joggyakorlatban simán lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet. Köszönöm előre is a segítségüket.

Országos sztrájkot hirdetnek az önkormányzati köztisztviselők Cikk

Újabb, ezúttal egész napos sztrájkot hirdetett a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) szeptember 14-ére – jelentette be az érdekvédelmi szervezet elnöke szerdai sajtótájékoztatóján Budapesten.

50 százalékos bérpótlék köztisztviselőknek. Nem gondolta volna, hogy mi az indok Cikk

Az alkotmánybíróságon emelt kifogást a bukaresti kormány hétfőn az ellen az ötven százalékos bérpótlék ellen, amelyet június végén szavazott meg a köztisztviselők számára a román parlament.

Áthelyezés közszolgálati jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a Kttv. hatálya alá tartozó egyik szervtől egy másik, szintén a Kttv. hatálya alá tartozó szervhez történő végleges áthelyezés esetén a közszolgálati tisztviselő a Kttv. 126-128. §-aiban meghatározott címeket viheti-e tovább az áthelyezést kérő közigazgatási szervhez?

Köztisztviselő alapíthat-e egyéni vállakozást? Kérdés

Kedves Adózóna! Az lenne a kérdésem, hogy kormányhivatalban állományban lévő alkalmazott, besorolása közszolgálati tisztviselő (munkaügyi szakfelügyelői a munkaköre) alapíthat-e egyéni vállalkozást!? Válaszukat előre is köszönöm!

Címadományozás köztisztviselőnek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a Kttv. 128. § (2) bekezdésében foglaltak alapján adható címekhez szükséges kormányzati szolgálati jogviszonyban töltött időt hogyan kell számolni, milyen időszak vehető figyelembe? Esetleg a Kttv. 8. § (5) bekezdésében felsorolt jogviszonyok időszakai, vagy csak a 150. § (3) bekezdésében felsorolt jogviszonyok időszakai, esetleg más a számítás módszere? Köszönöm!

Köztisztviselő 40 éves nyugdíj melletti munkavégzése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ha köztisztviselő nő nyugdíjba vonul 40 évnyi munkaviszony után, milyen feltételekkel dolgozhat tovább akár a közszférában, akár a versenyszférában? Szerezhet további szolgálati időt, vagy a 0,5 százalékos nyugdíjemelés jár neki? Köszönettel, Szilvásy Hanna

Becsapott köztisztviselők – érik a sztrájk Cikk

Mégsem vezetik be a pályát önkéntesen elhagyóknak szánt, 5-10 milliós lelépési pénzzel kecsegtető programot. Akár már májusban sztrájkba léphet több tízezer önkormányzati köztisztviselő, többségüknél ugyanis 2008 óta nem volt béremelés, és ez most sincs napirenden.

Közszolgálati jogviszonyba beszámító idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a Kttv. 8. § (5) bekezdését, illetve a 118. § (2) bekezdését figyelembe véve köztisztviselő besorolásánál figyelembe vehető-e az 1996. 04. 01-1996. 12. 31. napjáig folyósított gyermeknevelési támogatás időszaka? Fizetés nélküli szabadságról, mögöttes jogviszonyról nem áll rendelkezésre információ.

Köztisztviselő besorolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy köztisztviselő esetén a Kttv. 79. § l) ponja alapján a köztisztviselő mentesül a munkavégzés alól, és a 144. § (2) bekezdése alapján a munkáltatóval úgy egyeznek meg, hogy erre az időre nem jár illetmény, akkor ez az időszak a 8. § (5) bekezdését figyelembe véve a besorolásnál figyelembe vehető-e?

Kinevezés-módosítás Kérdés

T. Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy köztisztviselő esetében az illetményeltérítéshez és a személyi illetmény megállapításához kell-e a köztisztviselő beleegyezése, így kinevezés-módosításnak tekinthető, vagy a Kttv 48. § (2) e) pont alkalmazható?

Személyi illetmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! A Kttv. 235. § (1) bekezdése alapján március 1-jétől a következő év február végéig személyi illetmény állapítható meg. A kérdésem az lenne, hogy egy áprilisi új belépő dolgozó esetén az I. félévi teljesítményértékelést követően július 1-jétől lehet-e megállapítani személyi illetményt a következő év február végéig?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink