3 találat a(z) kötelező visszaváltási díj cimkére

DRS: a MOHU utal, vagy a forgalmazó állít ki bizonylatot, amely levásárolható – így könyveljük a jóváírt betétdíjakat Cikk

Cégünk által vásárolt ásványvizek flakonjainak visszaváltásakor járó DRS-díjakkal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy azokat hogyan kell megfelelően könyvelni, ha a MOHU bankszámlára utalja az összeget, vagy ha a forgalmazó állít ki bizonylatot, amely utána levásárolható nála – írta olvasónk. Kneitner Lea okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő szakértő válaszolt az Adózóna oldalán érkezett kérdésre.

Kötelező visszaváltási díj elszámolása reprezentációs költség esetén Kérdés

A kötelező visszaváltási díj áfája automatás értékesítésnél Cikk

A kötelező visszaváltási díjjal kapcsolatban (DRS) kérem szíves segítségüket. Cégünk kezelőszemélyzet nélküli automatán keresztül forgalmaz italokat. A visszaváltási díj nem része az adóalapnak, így a termékbeszerzésről szóló számlán külön tételként fogják azt feltüntetni. Az automatából történő értékesítésünkről számlakiállítási kötelezettségünk nincs. Jelen esetben a termékeket 27 százalékos áfával növelten értékesítjük. Nem tudjuk fizikailag megbontani a 27 százalékos terméket és az áfamentes visszaváltási díjat, így jelen állás szerint úgy tűnik, hogy a beszerzésnél nincs levonási jogosultságunk a visszaváltási díjakból, de az értékesítésnél keletkezik 27 százalék fizetendő áfa. Hogyan oldható meg, hogy az értékesítés során a termékek után fizetendő visszaváltási díj szintén áfamentes értékesítésként jelenjen meg? Olvasónk kérdéseire Tüske Zsuzsanna vámszakértő válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink