31 találat a(z) kölcsönzés cimkére
Nyugdíjas szövetkezeti foglalkoztatott Kérdés
Komoly fennakadások a kórházakban – január 1-jétől leépítették a munkaerő-kölcsönzéssel érkező nővéreket Cikk
Sok ápoló és szakdolgozó hagyja ott az egészségügyi területet. Trafikosnak mennek vagy a szociális ágazatban keresnek munkát, csakhogy ne kényszerüljenek rosszul fizető szolgálati jogviszonyba – írja a nepszava.hu az RTL Híradó tudósítása nyomán.
Kölcsönzés, efo külföldre Kérdés
Kölcsönzött ruhák szintetikus nyilvántartása Kérdés
Munkaerő-kölcsönzés Kérdés
Pénztárgép Kérdés
Külföldi munkavégzés Kérdés
Mérlegképes könyvelő alkalmazása Kérdés
A nap kérdése: személygépkocsi kölcsönzésével foglalkozó katás egyéni vállalkozónak kell-e cégautóadót fizetni? Cikk
Katás egyéni vállalkozó személygépkocsi-kölcsönzéssel foglalkozik. Kell-e cégautóadót fizetnie? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Személygépkocsi-kölcsönzés Kérdés
Értékpapír kölcsönzése Kérdés
Katás vállalkozó, székbérlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás vállalkozó (fodrász) bérel egy üzlethelyiséget és szeretné, ha mellette egy kozmetikus is dolgozna. Ehhez az eszközöket (kezelőágy, kozmetikai gépek) a katás vállalkozó (fodrász) biztosítja. A kozmetikus jogosultsága kizárólag az eszközök használatára vonatkozik. Ez ilyen formában nem minősül ingatlan-bérbeadási tevékenységnek? Elegendő, ha a katás vállalkozónak a tevékenységi köreibe fel lett véve az Egyéb gép, tárgyi eszköz kölcsönzése (773901), hogy számlát tudjon kiállítani a kozmetikus részére? Ez év júliusától minden számlát le kell jelenteni a NAV felé, hogyan kell a számlát kiállítani, milyen TEÁOR alatt? Köszönettel
Foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cégcsoport egyik "A" nevű vállalkozása főállásban több alkalmazottat foglakoztat. Szezonálisan évi 2-3 hónapot "A" cég 2 alkalmazottja a csoport B nevű vállalkozás gépeivel dolgozna. Nem szeretnénk az "A" cégben a munkaviszonyukat megszüntetni erre az időre és B cégben újat létrehozni, kvázi a munkaerőt szeretnék "bérbe adni". Csupán erre az időre fizetett bérköltség terheit szeretnénk B cégünknek átszámlázni, szolgáltatás formájában. Munkaügyi szempontból hogyan lehet kivitelezni a fenti esetet? Szükséges-e munkaszerződést módosítani? Kell-e 1041-es bejelentésen bármit is módosítani?
Munkaerő bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" vállalkozás gépet, ingatlant, munkaerőt ad bérbe"B" vállalkozásnak. "B" vállalkozás bérleti díjat fizet ezért a "csomagért". A munkaerőt lehet ilyen módon bérbeadni? Helyesebb lenne esetleg a munkaerő-kölcsönzés megoldása? Milyen feltételei vannak a munkaerő-kölcsönzésnek? Egy adóellenőrzésnél milyen következményei lehetnek egy hibás szerződésnek, amennyiben helytelen a munkaerő bérbeadása és helyesebb lenne a munkaerő-kölcsönzés konstrukció? Köszönöm válaszukat!
Munkaerő-kölcsönzés Kérdés
Tisztelt Szakértő, abban kérném a segítségét, hogy adott munkavállaló egy kölcsönbeadó cégnél van főállásban és egy másik cégben pedig alkalmi munkákat vállal. Ha a munkaerő-kölcsönző cégtől foglalkoztatjuk az adott munkavállalót munkaidőkeretben és nagyon meg vagyunk vele elégedve, akkor lehetséges-e az, hogy alkalmi munkásként is ugyanezen személyt foglalkoztassuk szintén mint kölcsönzött munkaerőt. Tehát A cégből 10 hónapra kölcsönözzük, kb. 3 nap alatt ledolgozza a munkaidejét, akkor B cégtől alkalmisként ugyanez a személy kölcsönözhető, mialatt az A cégtől történő kölcsönzés nem zárul le? Köszönettel