4 találat a(z) kóstoló cimkére
Borkóstoló Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy borbolt. A bor beszerzését árura könyveljük. Viszont nem minden bort értékesít, hanem kóstolásra is kínálja a bort. Ez nem nagy adag, emberenként 100-200 forintot tesz ki, de összességében már elég tetemes mennyiség. Az a tétel, amit elkóstoltat, nem maradhat az elábén. Vezet róla egy nyilvántartást - nettó beszerzési áron - hogy mi az, amit így felhasznál. Ezt hogyan kellene könyvelnem? Esetleg van-e valami más adóvonzata is? Köszönöm
Áruminta Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy kávégépeket és kávékapszulákat forgalmazó cég. Van egy üzletük, ahol az ügyfelek részére új ízű kapszulák esetén kóstolót biztosítanak. 1. Ez történhet úgy, hogy kihirdetnek havi egy alkalommal kóstoltatást, a másik eset pedig, amikor egy-egy új kapszula bevezetésekor az ügyfelek azt megkóstolhatják. 2. A kávégépeket nem csak megvásárolni lehet, hanem bérelni is, ilyen esetben mindig van egy kötelező fogyasztás (azaz kötelezően megvásárolandó kapszulamennyiség), a cég házhoz szállítja a gépet, a készüléket üzembe helyezi, bemutatja a használatát, kóstoltat. 3. Harmadik eset, hogy különböző rendezvényeken vagy nagyobb áruházakban a cég kihelyez egy kávégépet, a rendezvény, illetve az áruházak vásárlói részére ingyen kóstolást biztosít. 4. Illetve előfordul az is, hogy a rendszeres vásárlók részére egy új ízből termékismertetés céljából 1-1 csomag kávékapszulát ingyen ad. Mindhárom esetben bárki kóstolhat, a kóstoltatást üzletpolitikai/reklámcélból, a forgalom növelés érdekében, illetve a termék megismertetése céljából ingyenesen adják. Kérdéseink: – Hogyan kell az ingyenesen adott kapszulák beszerzését könyvelni, milyen adófizetési kötelezettség keletkezik utána? – Hogyan kell az ingyenesen adott kóstoltatást bizonylatolni, nyilvántartani, könyvelni, s szabályzatban kell-e rögzíteni? – Szeretnénk választ kapni arra, hogy hogyan kell eljárni a fenti kérdésekben 2016-ban, illetve hogyan kellett 2011-2015. között.
Ne aggódjon: lesz nemzeti pálinkastratégia Cikk
Még az idén megkezdődhet a nemzeti pálinkastratégia kidolgozása – közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) eredetvédelemért felelős helyettes államtitkára kedden Budapesten, a Pálinka Céh Egyesület sajtótájékoztatóján.
Jövedéki termék kóstolásra, dokumentálás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Három kérdésben szeretném álláspontját megismerni, az első a következő: Egy étteremben különleges alkoholtartalmú italt állítanak ki dekorációs céllal oly módon, hogy az üveg mellett félig teli poharat helyeznek el, mintha épp fogyasztaná valaki. Az üveg távoli országból származik, jövedéki matrica nincs rajta, magyar kereskedelmi forgalomban – tudomásunk szerint – nem kapható. Az üvegből senki sem fogyaszt és fogyaszthat, természetesen és nem is kapható ilyen ital az üzletben. Nekünk (mint könyvelőknek) ezzel problémánk van, mégpedig olyan, hogy véleményünk szerint nem zárjegyes termék egyáltalán nem szerepelhet semmilyen jogcímen sem az étteremben. Kérem, legyen kedves megadni álláspontját arról, hogy vonhat-e maga után jövedéki vagy más hasonló bírságot a fenti kiállított darab? A másik problémánk ezzel kapcsolatban az, hogy, ha szeretnének árulni is a kiállított italból, akkor az miképpen oldható meg úgy, hogy ne legyen törvénysértő? Tudomásunk szerint a távoli forgalmazó ország nem használ sem zárjegyet, sem a jövedéki adó fogalmát, tehát unión kívüli harmadik országról van szó. Nem kívánnak kereskedelmi mennyiséget értékesíteni a tervek szerint. Utolsó kérdésem az lenne, hogy egy étterem (üzlet) köteles-e az általa forgalmazott szeszes és nem szeszes italok beszerzéseiről a számláinak másolatát az üzletben tartani, vagy elegendő, ha a jövedéki vagy adóellenőrzés során arra hivatkozik, hogy az iratok őrzési helyén találhatók a bizonylatok? Válaszát köszönöm.