16 találat a(z) képzési költség cimkére

Nem saját munkavállaló képzése Kérdés

Rezidensek képzési költsége Kérdés

Egyszerűsített foglalkoztatott képzési költsége Kérdés

Tanulmányi szerződés nem munkavállalóval Kérdés

Dolgozók iskolában: szja-vonzatok Cikk

A jelenleg hatályos szabályok eltérően rendelkeznek az iskolarendszerű és az iskolarendszeren kívüli képzés adókötelezettségéről: az iskolarendszerű képzés esetében a juttatás 2019-től – munkavállalóknál – bérjövedelemként vált adókötelessé, míg az iskolarendszeren kívüli képzés költségeinek átvállalása révén a törvényben meghatározott feltételek fennállásakor nem keletkezik a jövedelem megállapításánál figyelembe veendő bevétel. 2019 előtt a munkáltatónak kellett a közterheket megfizetnie a képzéssel kapcsolatos kiadások után.

Partnercég dolgozójának átvállalt képzési költsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Építőipari cég vagyunk. Az egyik partner alvállalkozónk alkalmazottja elmegy egy csőrendszer-hegesztő tanfolyamra, melynek áfás értéke 400 000 Ft, melyről a számlát a mi nevünkre állították ki, és az "idegen" tanfolyami hallgató nevét tüntették fel. Iskolarendszeren kívüli, 8 nap (bár úgy érzem ennek, csak a saját dolgozónk esetében van jelentősége.) A tanfolyam pillanatnyilag a mi cégünk érdekeit (is) szolgálja. Ezért úgy gondolom, hogy a költségrész elszámolható és az áfa is visszaigényelhető. Felmerült, hogy ez nem juttatásként működik-e, amikor az 1,18 szoros értékre meg kell fizetni a szochót és a szakképzésit. Az biztos, hogy a társcég alkalmazottjánál nem jövedelem. Viszont, gondolom, ingyen és bérmentve nem adhatunk ilyen értékű "ajándékokat". Vagy nem minősíthető-e ez egy ingyenesen szolgáltatásnyújtásnak? Mert akkor ezen az alapon pedig áfafizetési kötelezettségünk keletkezne? A megszerzett hegesztői képzettségből "hasznot húz" a mi cégünk, az alvállalkozó cég és az alvállalkozó dolgozója. Mivel ugyan csak 8 nap, de elég nagy értékű tanfolyam, a számlában 85 ezer forint áfa van, ezért szeretnék a legpontosabban utánajárni. Köszönöm segítségüket.

Képzési költség – elhatárolás Kérdés

Tisztelt Szakértő, Társaságunk munkavállalójának átvállalta az egyetemi képzési költségét, a munkáltatót terhelő adókat megfizettük. 2018. szeptember– 2019. január időszakra fizettük ki a díjat számla alapján. A kérdésem az lenne, hogy aktív időbeli elhatárolásként könyvelnünk kell-e a képzési költség 2019-re eső részét, valamint a megfizetett adó arányos részét? Válaszukat előre is köszönöm!

A munkáltató által átvállalt képzési költségek adóvonzatai Cikk

Aki nem akar lemaradni a felgyorsultan változó tudás világában, holtig kell tanulnia, ám ez a szellemi erőfeszítések mellett jelentős költségekkel jár. Nézzük, hogyan segíti az adószabályozás a képzési költségek terheinek munkáltatói, kifizetői átvállalását!

Képzési költség elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Képzési költség elszámolásáról érdeklődnék. Egy kft.-ben az egyik főállású tag emelt szintű számítástechnikai képzésen venne részt. Tehát nem munkaviszonyban van a kft.-nél, hanem tagi viszonyban. Ez egy elég drága, nem iskolarendszerű két éves képzés. Kérdésem az lenne, hogy a kft. nevére szóló számla alapján elszámolható-e a képzés költsége, és ha áfatartalom van a számlán, akkor az visszaigényelhető-e? Köszönöm szíves válaszát.

Minősítés/képzettség sorsa – munkajogi kérdés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hegesztő ismerősömtől különös dolgokat hallottam. Szerinte az általa szerzett minősítés nem kizárólag a hegesztőé, így bizonyos esetekben a munkáltató "megtartja" a minősítést. Ha ez így van, milyen esetekben lehetséges ez? Ha tanulmányi szerződés keretein belül szerez minősítést, vagy ha a munkáltató egyéb kötelezés nélkül fizeti, létezik olyan, hogy a munkavállaló "nem viheti magával" a minősítést, csak ha kifizeti a képzés költségét? Kié akkor a minősítés? Vagy ismerősöm valamit félreértett? (Én nem találtam ilyen dolgokra utaló jogszabályt, esetet.) Segítségét köszönöm!

Kft. ügyvezetőjének továbbképzése Kérdés

A kft. ügyvezetője képzésen kíván részt venni, ami a cég munkájához szükséges. Kérdésem az, hogy a képzés költségét a kft. elszámolhatja-e?

Ügyvezető képzésének költsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Ügyfelem, aki egy kft.-nek tagja és ügyvezetője, jövedelmet nem vesz ki a cégből, mert van heti 36 órát meghaladó munkaviszonya máshol, doktori-mesterképzésre iratkozott be egy egyetemre. A kft. sport tevékenységgel foglalkozik, a képzés sporttudománnyal kapcsolatos. Elszámolhatja-e a kft.-ben a képzési díjat? Elismert költsége lesz-e ez a kft.-nek? Van-e bármilyen plusz adóvonzata annak, ha a cégéből szeretné fizetni ezt a képzést? Köszönjük szépen a segítségét!

Képzési költség megtérítése felmondáskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dolgozónk felmondott, de a tanulmányi szerződése alapján meg kell térítenie a cégnek az oktatása ellenértékét. A dolgozó leszámolása előtt ezt cégünk felé rendezte. Később jelezte, hogy ahová megy, az a cég átvállalná ezt a költséget. Mi a bizonylata (ha a dolgozó, ha a cég fizet) ennek a szerződés megszegéséből fakadó követelésünknek? Szükséges számlát kiállítani a dolgozó vagy az átvállaló cég felé? Köszönöm válaszukat előre is! Üdv: Zsuzsa

Bónuszként tanfolyam, út, stb. képzési költségek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kereskedelmi cég (X Kft.) partnereinek az éves forgalmi kedvezményt (bónuszt) nem a hagyományos értelemben vett bónuszként szeretné adni (tehát nem pénzügyileg írnák jóvá az összeget), hanem a speciális kereskedelmi áru kapcsán annak felhasználásával kapcsolatos képzést (tanfolyam, szállás, repülőjegy, stb.) biztosítaná ingyenesen a parteneinek (legyen Y cég). (Csak ezen termékkör forgalmazásával foglalkozik, amelynek felhasználása, forgalmazása szaktudást igényel. A képzést egy külföldi tagállamban végeznék, az áru gyártója külföldi, és az ezzel kapcsolatos képzést is megszervezi va iszonteladóinak.) Kérdésünk, hogy az így juttatott tanfolyam, szállás, utazás, étkezés költségét hogyan számoljuk el? A két társaság egymás közötti szerződés keretében a bónuszt kiváltó tanfolyamot, stb.-t X cég biztosítja, és a megfelelő támogatási szerződés mellett ez elismert költség, illetve bevétel, és nem kapcsolódik hozzá társaságiadóalap-korrekció? Ekkor X cégnek egyéb (adózási) teendője nincs, Y cég pedig a juttatást továbbadja az alkalmazottjának, ami az szja-törvény 70. § -a alá esik. (?) Másik lehetőség, hogy X cég közvetlenül Y cég alkalmazottjának szeretné ezt nyújtani, ekkor milyen adózással kell számolni? Ezt milyen jogviszonyban tudja megtenni? Köszönettel.

Képzés, béren kívüli juttatás? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy ügyvédi irodában, az alkalmazott egyetemi (jogász) költségeit az ügyvédi iroda átvállalja. A számla alapján ez felsőoktatási képzés. Az alkalmazott a képzést levelező tagozaton végzi, ahol csak a vizsgákon kell megjelennie, illetve szombatonként oktatás is van. A fentiek alapján a kérdésem az, hogy ez az oktatás iskolarendszerű képzés és íly módon béren kívüli juttatásnak minősül-e, vagy nem iskolarendszerű képzés?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink