97 találat a(z) jogosultsági idő cimkére
Nyugdíj és a szolgálati idő Kérdés
Nők 40: kedvezményes nyugdíjjogosultság 2020-ban Cikk
Sokak előtt ismert, hogy a nők részére lehetőség nyílik az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőzően sajátjogú nyugellátás megállapítására. A köznyelvben csak „nők 40” nyugdíjaként ismert saját jogú öregségi nyugellátásra való általános jogosultsági feltétel csupán a 40 évi jogosultsági idő megszerzése.
Ami szolgálati időnek, illetve jogosultsági időnek számít, és ami nem Cikk
Gyakran érkezik olyan kérdés (nyilván, mert nem kevesen kerülnek ilyen élethelyzetbe), hogy miként hidalható át a 40 év jogosultsági időhöz szükséges néhány hónap vagy esetleges ennél valamivel hosszabb idő, különös tekintettel arra az esetre, ha az érintett a jogviszonya megszűnésekor több havi végkielégítést vagy jubileumi jutalmat is kap.
Ők mehetnek nyugdíjba 2020-ban Cikk
A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer 2012. évtől történt módosítását követően saját jogú öregségi nyugdíjat azok igényelhetnek, akik betöltötték a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt, továbbá a nők közül – a nyugdíjkorhatárra tekintet nélkül – azok, akik rendelkeznek 40 év jogosultsági idővel.
Táppénz Kérdés
Több éves folyamatos munkaviszony esetén mennyi a táppénzre vonatkozó jogosultsági idő? Köszönettel. Bné
Katások nyugdíja: így számít a szolgálati időnél, ki, mennyit adózik Cikk
A kisadózók társadalombiztosítási ellátásával több írásunkban foglalkoztunk már. Ezúttal a témára egy olvasónk kérdése kapcsán térünk vissza, aki a "Katásként is gondoljon a nyugdíjas évekre!" című, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) által küldött tájékoztató levél alapján kérte a kisadózó jogosultsági idejével összefüggő aggályának eloszlatását.
Nők kedvezményes nyugdíja: mi minősül jogosultsági időnek? Cikk
Mi számít bele a jogosultsági időbe a nők kedvezményes nyugdíjánál? Összefoglaltuk.
Katás egyéni vállalkozó nyugdíjalapja és jogosultsági ideje Kérdés
Katás egyéni vállalkozóként hogyan adódik össze a keresett bruttó bér nyugdíjalap, illetve szolgálati idő szempontjából? A kérdéses esetben van egy 36 óránál kevesebbet dolgozó munkavállaló és mellette főállású katás. Akár 50 000, akár 75 000 forint adót választ katásként, a két jogviszonyból származó bruttó bére összeadódik? Ha beteg, mindkét jogviszonyából jár neki a táppénz is? Mennyi az 50 000 és a 75 000 forint nyugdíjalap értéke és jogosultsági ideje? Köszönöm a választ.
Nyugdíj: kinél számít be a felsőfokú tanulmányok ideje? Cikk
1958-as születésű nő esetén beszámítanak-e nappali tagozatos főiskolai évek a 40 éves munkaviszonyhoz a nyugdíjszámításnál? – kérdezte olvasónk. Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
A nők 40 éves munkaviszonyánál beszámítanak-e a nappali tagozaton végzett főiskolai évek a nyugdíjazásnál? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az 1958-as születésű nő esetén beszámítanak-e nappali tagozatos főiskolai évek a 40 éves munkaviszonyhoz a nyugdíj számításnál?
Főállású katás nyugdíjjogosultsága Kérdés
Tisztelt Adózóna! Főállású katás egyéni vállalkozó nő 35 év nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel rendelkezik. Ha ezután 50 ezer forint katát fizet havonta, a teljes év beleszámít a 40 év szolgálati időbe, vagy ezzel az összeggel csak rövidebb szolgálati időre szerez jogosultságot? Tehát, ha szeretne 40 év munkaviszony után nyugdíjba menni, akkor ehhez elég az 50 ezret fizetni havonta, vagy szükséges a 75 ezret ahhoz, hogy meglegyen a hiányzó 5 év jogosultsági ideje? Válaszukat előre is köszönjük! Szentesi Péter Virtus Kft.
Gyermekneveléssel töltött idő (maximum 8 év) Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nők kedvezményes nyugdíjba vonulása kapcsán kérdésként merül fel, hogy a 40 éves jogosultsági időbe hogyan számít bele azon nyugdíjjárulék-fizetéssel lefedett főállású anyaság (most gyet), ahol 3 gyermek nevelése esetén a gyermekneveléssel töltött idő eléri a maximum 8 évet, azonban a főállású anyaság időszaka több mint 8 évet fed le. Előre is köszönöm válaszát!
Jogosultsági idő Kérdés
1995-ben társas vállalkozásnak voltam a tagja, és egyben megbízási jogviszonyban láttam el az ügyvezetői feladatokat. A megbízási díj 0 forint volt. Mivel járulékot nem fizettem, nem tudom, hogy ez az időszak beleszámít-e a jogosultsági időbe. Ebben az időszakban egyéni vállalkozásom is volt, ahol tagi jogviszony melletti egyéni vállalkozónak minősültem. Így feltételezem, hogy 1995. évben ez a felállás biztosításban töltött időnek minősült. Kérném a segítségüket, mert elbizonytalanodtam. köszönettel: Hné
Szolgálati nyugdíj – nők 40 Kérdés
Winkler Róbert Így lesz a szolgálati járandóságból öregségi nyugdíj (2017.10.03.) írása alapján a következőkre keresem a választ: 1.) Részemre 2004.08.01-től folyósítottak szolgálati nyugdíjat. Ezt megelőzően 2004.05.31-ig voltam állományban. Minek minősül a köztes 2 hónap? 2.) Szolgálati nyugdíj mellett 2011.12.31-ig kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozóként és kiegészítő tevékenységű társas vállalkozóként munkát végeztem. A "nők 40" szempontjából a fentiek keletkeztetnek-e jogosultsági időt? Mielőbbi válaszukat köszönöm: Cserey Zsófia
Gyes beszámítása a 32 év szolgálai időbe Kérdés
Tisztelt Szakértő úr! Ezen a linken találtam meg válaszát kérdésemre:http://adozona.hu/kerdesek/2017_9_27_Gyedevek_beszamitasa_a_32_ev_szol_nfj Köszönöm, hogy válaszolt! Időközben az Ön "tollából" megjelent egy e témával foglalkozó újabb cikk: http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Nok_kedvezmenyes_nyugdijazasa_fontos_a_resz_ESPELR Kérdezem, jól olvasom, hogy esetemben - "A kedvezményes nyugdíjra való jogosultság tekintetében ez azt jelenti, hogy annak a nőnek, aki 1998. január 1-je előtt a fenti jogcímen volt fizetés nélküli szabadságon – gyermeknevelési ellátásban részesülés nélkül – és ezen jogcím alapján kerül részére szolgálati idő és jogosultsági idő elismerésre, akkor a kedvezményes öregségi nyugdíj megállapításához a 40 évi jogosultsági időn belül 32 év helyett minimum 30 év kereső tevékenységgel szerzett jogosultsági idővel kell rendelkezzen." A 32 év helyett 30 év vehető figyelembe? Köszönettel: Erika