2299 találat a(z) járulék cimkére
Sztrájkalap Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szervezetünk egy munkavállalók érdekeit képviselő szakszervezet. Sztrájk esetére a szervezet sztrájkalapot hozott létre, melynek felhasználásával kapcsolatban szabályzat is megalkotásra került. Amennyiben sztrájk megtartására kerül a sor, az abban részt vevő munkavállalók a sztrájk idejére nem kapnak bért. A létrehozott sztrájkalapból kívánjuk támogatni a sztrájkban részt vevő munkavállalókat, hogy a kieső munkaidőre járó bér elmaradása ne okozzon nekik anyagi problémát. Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdések merülnek fel részünkről: – A fent említett juttatásnak van-e valamilyen adó- és járulékvonzata? – A szabályzatban mennyire kell pontosan az ezzel kapcsolatos eljárást szabályozni? Válaszukat előre is köszönöm!
Járulék könyvelése kft. tagjának, aki jövedelmet nem tud kivenni Kérdés
1. Egyszemélyes kft. nem működik, bevételszerző tevékenysége nincs. A tagnak máshol nincs biztosítási jogviszonya, ezért a járulékokat a minimálbér meghatározott százalékának megfelelően be kell vallania, illetve meg kell fizetnie. Ezen tételek kontírozására lennék kíváncsi, mivel ilyenkor bérkifizetés nem történik. 2. Amennyiben adott évben vagy esetleg a következő évben ki tudna már venni jövedelmet ezen összeg után (amit előzőleg járulék szempontjából megfizetett) már csak a 15 százalék szja-t kellene megfizetni?
Kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó tb-je 2019-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt a saját jogú nyugdíjas természetes személyt, aki egy cégnél munkaviszonyban, kettőben pedig társasági tagként lát el teendőket (az utóbbiakban személyesen nem közreműködik), 2019-ben milyen adó- és járulékfizetési kötelezettség terheli, hol kell biztosítottként be- illetve kijelenteni?
Prémium megszűnt munkaviszony után Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégnél munkaviszonyban foglalkoztatott alkalmazott, beosztott dolgozó novemberben nyugdíjba ment (mindennemű jogviszonya megszűnt a céggel, és "sima" nyugdíjas). Ugyanakkor a munkaszerződése szerint prémium illeti meg a cég nyeresége alapján (eredményfüggő prémium). Ezt a prémiumot csak a beszámoló elfogadása után lehet megállapítani. Kérdeznénk, hogy ezen esetben, amikor nincs semmi jogviszonya a céggel, és saját jogú nyugdíjas, ezt a kifizetést milyen jogcímen, elszámolással, adó- és járulékkövetkezményekkel lehet majd elszámolni? (A kérdést erősíti az új 08-as bevallás adatszolgáltatási része is.) Válaszukat előre is köszönöm, üdvözlettel.
Nyugdíjas járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019.02.10-től öregségi nyugdíjas leszek. Egy kft.-ben 50 százalékos tulajdonrészem van, ügyvezető vagyok, a feladatot munkaviszonyban látom el. 02.10-től milyen járulékfizetési kötelezettség terhel? Ugye nem leszek kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó? Köszönettel: Szabó és Fia Kft
Többes jogviszony – kft.-ügyvezető és egyéni vállalkozó egy személyben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelek egy kivás kft.-t, amelyben az egyik tulajdonos (aki munkaviszonyban látja el a személyes közreműködéshez kötött feladatokat és az ügyvezetést is) gyeten lévő anyuka, aki katás egyéni vállalkozást szeretne indítani. Ilyen esetben ő hol lesz főfoglalkozású? Mennyi járulékot kell fizetnie maga után? A kft..-ben a munkaviszonyból származó jövedelem után (amely alacsonyabb, mint a garantált bérminimum) vagy a garantált bérminimum után fizeti a járulékokat? Köszönöm a segítségét. Üdvözlettel: Slága Andrea Zsuzsanna
Kft.-tag nyugdíjasok foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. 50-50 százalékos tulajdonosai, akik már nyugdíjasok, foglalkoztathatók-e a nyugdíjasok foglalkoztatására vonatkozó új szabályok szerint (csak szja-t fizetnek)? A kft.-nek van külön ügyvezetője.
Nem tag nyugdíjas ügyvezető utáni fizetési kötelezettség 2019-től Kérdés
A nem tag saját jogú öregségi nyugdíjas egy társaság ügyvezetője, amiért díjazást nem kap. Kell-e utána a társaságnak valamit fizetni 2019. január 1-jétől?
Katás társas vállalkozó kültagja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás bt.-vel kapcsolatos a kérdésem. A beltag-ügyvezető nyugdíjas megfizeti a 25 ezer forintos katát. A beltag végzettségéhez, munkájához kapcsolódott a bevétel idáig. Alanyi mentes, nem haladta meg idáig a 8 milliós bevételi korlátot. Idén ez 12 millióra bővült, és a kültag is úgy gondolta, hogy "beszáll" munkával, ami teljesen más, mint amit a cég idáig csinált. A tevékenység kibővül, ezt bejelentette. Kérdésem az, hogy a kültagnak kell-e valamilyen adót, illetve járulékot fizetni? A kültag más vállalkozásban biztosított. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: BM
Társas vállalkozó járulékfizetése megbízási jogviszony mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kétszemélyes kft.-ben társas vállalkozóként biztosított magánszemély (személyesen közreműködő tulajdonos és ügyvezető egyben köteles-e megfizetni önmaga után a garantált bérminimum szerinti járulékokat, ha ezen jogviszonya mellett egy másik gazdasági társasággal megbízási jogviszony keretében munkát végez? A megbízási díja havi 1,4 millió forint, tehát az a jogviszony biztosítási jogviszonynak minősül. Köszönettel.
Nyugdíjas foglalkoztatása Kérdés
T. Szakértő! Foglalkoztathatok-e 2019. 01. 01-jétől betéti társaságomban öregségi nyugdíjast munkaszerződéssel, vagy munkaviszonyban (160 000 forint munkabérért, a nyugdíja ennél kevesebb) úgy, hogy utána csak a 15 százalék szja-t kelljen fizetni? Tehát a nyugdíját is változatlanul megkapja, és más közterhet sem kell fizetni az szja-n kívül? Segítségét köszönöm, Ildi
Saját jogú nyugdijas munkavállaló, kapott juttatás adózása Kérdés
Saját jogú nyugdíjas esetén cafeteria keretében kapottt juttatások hogyan adóznak? Ebben a juttatási formában is csak a 15 százalék szja-levonás van, és nincs további járuléklevonási kötelezettség?
Nyugdijas katás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyugdíjas kiegészítő tevékenységet folytató katás egyéni vállalkozónak milyen járulékot és adót kell fizetnie. a bevétele után? Köszönettel.
Bt.-beltag biztosítási jogviszonya, járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Újonnan alakult egy betéti társaság egy beltaggal és egy kültaggal. A beltag a Magyar Államkincstártól gyet juttatásban részesül, és emellett egy másik gazdasági társaságban heti 20 órás munkaviszonya van. Társasági szerződés szerint a kültag vezető tisztségviselőként, ügyvezetőként egyedül jogosult képviseletre megbízási jogviszonyban. A beltag részére a társasági szerződés személyes közreműködési kötelezettséget nem ír elő, illetve a beltag írásban nyilatkozta, hogy ő nem működik személyesen közre a bt. tevékenységében, munkát nem végez. Keletkezik e biztosítási jogviszonya, járulékfizetési kötelezettsége a beltagnak a fentiek ismeretében? Köszönöm válaszát!
Nyugdíjas egyéni vállalkozó nyugdíjjáruléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019. évtől a nyugdíjas egyéni vállakozónak kell-e nyugdíjjárulékot fizetnie a vállalkozói jövedelemkivétje után? Eddig erről azt olvastam, hogy csak azoktól a nyugdíjas munkavállalóktól nem vonnak nyugdíjjárulékot, akik munkaviszonyban dolgoznak.