19 találat a(z) ipari termelői árak cimkére
Ennyit nőttek az ipari termelői árak Cikk
2024. júliusban az ipari termelői árak átlagosan 2,5 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. A belföldi értékesítés árai 1,4, az exportértékesítésé 3,0 százalékkal nőttek. Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 2,0-kal emelkedtek, az exportértékesítési árak nem változtak, így az ipari termelői árak összességében 0,7 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Az ipari termelői árak 2024 januárjában az egyévvel korábbihoz viszonyítva 6,8%-kal csökkentek, az előző hónaphoz képest 0,3%-kal nőttek Cikk
2024. januárban az ipari termelői árak átlagosan 6,8%-kal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 7,6, az exportértékesítéséi 6,3%-kal csökkentek. Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 1,1%-kal mérséklődtek, az exportértékesítési árak 1,0%-kal növekedtek, így az ipari termelői árak összességében 0,3%-kal emelkedtek – közölte honlapján a KSH.
Árcsökkenés az exportértékesítésben, áremelkedés a belföldi piacon az iparban Cikk
Szeptemberben az ipari termelői árak átlagosan 2,5 százalékkal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 7,8 százalékkal nőttek, az exportértékesítésé 7,5 százalékkal csökkentek – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Nőttek az ipari termelői árak belföldön és az előző hónaphoz viszonyítva augusztusban Cikk
2023 augusztusában az ipari termelői árak átlagosan 2,3 százalékkal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 8,6 százalékkal nőttek, az exportértékesítéséi 7,6 százalékkal csökkentek, közölte honlapján a KSH.
KSH: az ipari termelői árak 2023 májusában az egy évvel korábbihoz képest 11,2 százalékkal növekedtek Cikk
2023 májusában az ipari termelői árak átlagosan 11,2 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 36,5 százalékkal nőttek, az exportértékesítéséi 1,1 százalékkal mérséklődtek. A nagy eltérést elsősorban az okozta, hogy az – alapvetően hazai piacra termelő, azon belül nagy súlyt képviselő – energiaipar belföldi értékesítési árai jóval meghaladták az egy évvel korábbit, miközben az exportárai már csökkentek. Az ipari termelői árak növekedésében az alapanyagok drágulása és az előállítási költségek emelkedése is szerepet játszott. Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 2,0, az exportértékesítésiek 1,4 százalékkal csökkentek, így az ipari termelői árak összességében 1,6 százalékkal mérséklődtek.
37,0 százalékkal nőttek az egy évvel korábbihoz képest az ipari termelői árak 2022 novemberében Cikk
2022 novemberében az ipari termelői árak átlagosan 37,0 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz képest, közölte a KSH. A belföldi értékesítés árai 63,7, az exportértékesítésé 23,4 százalékkal magasabbak voltak. A belföldi értékesítés árainak gyorsabb növekedését az okozta, hogy a jelentős drágulást realizáló energiaipar részaránya a hazai eladásokban jóval nagyobb, mint az exportban. Az energiaárak meredek emelkedése mellett az alapanyagok drágulásának és a forint gyengülésének is árfelhajtó hatása volt. Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítés árai 1,6 százalékkal növekedtek, míg az exportéi 2,0 százalékkal csökkentek, így az ipari termelői árak összességében 0,8 százalékkal mérséklődtek.
Egy év alatt 18,5 százalékkal nőttek az ipari termelői árak Cikk
2021 októberében az ipari termelői árak átlagosan 18,5 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers-, az alap- és az üzemanyagok drágulása befolyásolta. A belföldi értékesítés árai 26,6, az exportértékesítés árai 14,3 százalékkal növekedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítési árak 5,8, az exportértékesítési árak 3,9, így az ipari termelői árak összességében 4,5 százalékkal emelkedtek, derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójából.
Csaknem 12 százalékkal nőttek az ipari termelői árak egy év alatt Cikk
2021 júniusában az ipari termelői árak átlagosan 11,6 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét elsősorban a nyers- és alapanyagok drágulása, valamint a forint euróval szembeni árfolyamváltozása befolyásolta. A belföldi értékesítési árak 15,4, az exportértékesítési árak 9,7 százalékkal emelkedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,7, az exportértékesítés árai 0,7, így az ipari termelői árak összességében 1,0 százalékkal nőttek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Megugrottak az ipari termelői árak Cikk
2021 áprilisában az ipari termelői árak átlagosan 9,8 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban. Az áremelkedés ütemét a forint euróval szembeni gyengülése, valamint a nyers- és alapanyagok drágulása befolyásolta. A belföldi értékesítési árak 11,8, az exportértékesítési árak 8,8 százalékkal növekedtek. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítés árai 1,6, az exportértékesítés árai 0,1, az ipari termelői árak összességében 0,6 százalékkal emelkedtek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk
Az ipari termelői árak az előző év azonos időszakihoz viszonyítva 5,5 százalékkal emelkedtek, az előző hónaphoz képest nem változtak, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) honlapján elérhető gyorstájékoztatóban.
Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk
2020 szeptemberében az ipari termelői árak összességében 5,2 százalékkal meghaladták az előző év azonos időszakit. Az áremelkedés ütemét befolyásolta a forint árfolyamának gyengülése a főbb devizákkal szemben, valamint a nyers- és alapanyagok árainak változása. Az exportértékesítés árai 7,3 százalékkal, a belföldi értékesítés árai 1,0 százalékkal emelkedtek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal honlapján.
Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk
2020 júliusában az ipari termelői árak összességében 3,4 százalékkal meghaladták az előző év azonos időszakit. Az árak alakulását befolyásolták a koronavírus-járvány következtében megváltozott gazdasági folyamatok, amelyek hatása a pénz- és árupiacokon (többek között a forint árfolyamváltozásában, illetve a nyers- és alapanyagok világpiaci árában) továbbra is érezhető volt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által kiadott gyorstájékoztatóban.
Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk
2020 júniusában az ipari termelői árak összességében 3,1 százalékkal meghaladták az előző év azonos időszakit. Az árak alakulását befolyásolták a koronavírus-járvány következtében megváltozott gazdasági folyamatok, amelyek hatása a pénz- és árupiacokon (többek között a forint árfolyamváltozásában, illetve a nyers- és alapanyagok világpiaci árában) is érezhető volt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk
2020 áprilisában az ipari termelői árak összességében 3,7 százalékkal meghaladták az előző év azonos időszakit. Az árak alakulását befolyásolták a koronavírus-járvány következtében megváltozott gazdasági folyamatok, amelyek hatása a pénz- és árupiacokon (többek között a forint árfolyamváltozásában, illetve a nyers- és alapanyagok világpiaci árában) is érezhető volt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorsjelentésében.
Jelentősen nőttek az ipari termelői árak Cikk
Januárban az ipar belföldi értékesítési árai átlagosan 3,7 százalékkal nőttek, ezen belül a 63 százalékos súlyt képviselő feldolgozóipar árai 5,9 százalékkal emelkedtek, az energiaiparé (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) 0,6 százalékkal csökkentek az egy évvel korábbihoz mérten – közölte a központi Statisztikai Hivatal (KSH).