8 találat a(z) internetes áruház cimkére

Katás egyéni vállalkozó internetes áruházat működtetne: megteheti-e, hogyan számlázzon? Cikk

Internetes áruházat szeretne üzemeltetni egy katás egyéni vállalkozó. Az árut (ruházati termékek) Indiából szerzi be, a vevői leginkább USA-ban élő magánszemélyek lennének, de előfordulhat, hogy az EU-ban élő magánszemélyek is vásárolnak majd tőle. Előreláthatólag nem fogja átlépni az alanyi adómentes értékhatárt. Megteheti-e egy webáruház, hogy kizárólag magánszemélyeknek értékesít? Áfa tekintetében hogyan kell eljárni? Az árut harmadik országból szerzi be, és leginkább harmadik országban fog értékesíteni, de előfordulhat, hogy EU-n belüli értékesítés is történik. A fentieken kívül mire kell még odafigyelni ahhoz, hogy szabályosan járjon el? – kérdezte olvasónk. Nagy Norbert adószakértő válaszolt.

Gigabírság a fogyasztók megtévesztése miatt Cikk

Megtévesztő kommunikációt folytatott a Telemarketing International Kft. és osztrák anyacége, a Mediashop GmbH négy termék esetében – állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A GVH versenytanácsa a két vállalkozással szemben összesen 113 millió forint bírságot szabott ki – közölte a versenyhatóság.

OSS-rendszer használata külföldi adószám mellett Kérdés

Átalányadózó – webshop Kérdés

Több száz hazai webshop követ el súlyos jogsértést Cikk

Nehezen tudnak megfelelni a jogszabályoknak, gyakran milliós büntetéseket kockáztatnak hazai online üzletek százai – hangzott el az EY konferenciáján. Egy hamarosan életbe lépő uniós direktíva további kihívás elé állíthatja az e-kereskedelmi szektor szereplőit.

Webshopnyitás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cipő kiskereskedelmével foglalkozó vállalat webshopot szeretne nyitni. Kérdésem az a szakértőhöz, hogy milyen jogi és számviteli feladatunk van a szabályos megnyitás érdekében? Válaszát előre is köszönjük!

Törzsvásárlói kevezmények Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy internetes webáruház törzsvevő programot indít, amiben csak magánszemélyek vehetnek részt. A program lényege, hogy meghatározott összegű rendelések után ajándékokat adna. A rendelések értéke összeadódik, és egy vevőnél bizonyos határértékek túllépése után ajándékok járnak. Ajándékok: saját termékek, pár ezer forint értékű termékek, melyeket az eladó nem forgalmaz, kizárólag ajándékozási céllal vásárol meg, valamint "fődíjként" évente egyszer egy külföldi nyaralás, amire a repülőjegyet egy légitársaságtól vásárolná meg, a külföldi nyaraló viszont az egyik kapcsolt vállalkozás tulajdonában van, és oda lehetne üdülést nyerni. Kérdéseim lennének: - mely termékek minősülnek üzletpolitikai célúnak és melyek nem? - amelyik nem annak minősül, az után milyen adót kell fizetni? - a magánszemélyektől szükséges-e adatot, nyilatkozatot kérni az átvett ajándékkal kapcsolatban? - a kapcsolt vállalkozásnak át kell-e számlázni piaci értéken az üdülő bérleti díját? Mi a helyes számviteli és adózási eljárás? Ha a törzsvevő program kezdetén a már meglévő törzsvevők "előnnyel" indulnak, az jár-e adófizetési kötelezettséggel, ha igen mivel? Értem itt azt, hogy a fődíj sorsolásán való részvételhez szükséges rendelési érték felét kell nekik csak összegyűjteni, míg az új vevőknek a teljes összeget! Válaszát előre is köszönöm!

Internetes eladási bizomány áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bőr használati tárgyakat és ékszereket készítő katás, alanyi adómentes, Magyarországon bejelentett egyéni vállalkozó vagyok főállásban. Szerződést szeretnék kötni egy közösségi (Egyesült Királyság) webshoppal – adóalannyal. (A vevői kör szinte 100 százalékban természetes személyekből áll, és a közösségen kívüli vevők is előfordulnak.) Az előzetes tájékoztatás szerint az értékesítés dropshipment rendszerű lenne, vagyis internetes eladási bizomány. Én lennék alanyi adómentes vállalkozóként a megbízó, a webshop pedig a bizományos, aki áfás számlát állít ki a vevő felé (határérték alatt a székhelye szerinti ország áfájával, afölött pedig a vevő lakhelye szerinti ország áfájával. A megrendelés alapján a termék leszállítását én végzem a vevő felé, és az átvételt követően számlát nyújtok be a bizományos felé a vevőnek adott számla mínusz a bizományos jutaléka értékben. A bizományos állít ki ellenszámlát felém a jutalék összegéről, és ha igen, az áfás számla lenne, vagy közösségi adómentes, aminek az áfáját nekem kellene bevallani és befizetni? Alanyi adómentességemre tekintettel nekem milyen áfatartalmú számlát kell kibocsátanom, kell-e áfát bevallanom, illetve szükséges-e nekem ehhez az értékesítési módozathoz közösségi adószámot igényelnem (beszerzésem nem lesz az EU területéről és semmilyen más országból sem)? Köszönettel: Egy kezdő katás vállalkozó

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink