10 találat a(z) iOSS cimkére
Uniós termékbeszerzés Kérdés
OSS/IOSS kontra 2265-ös bevallás Kérdés
IOSS rendszerű import áfa könyvelése 2. Kérdés
IOSS rendszerű import áfa könyvelése Kérdés
Alkatrész vásárlása az eBay-ről továbbértékesítési céllal Cikk
Hogyan történik a vámkezelés, ha egy kft. eBay-ről vásárol alkatrészt, amelyet tovább szeretne értékesíteni? Érinti-e a beszerzés a BIREG-kötelezettséget? Olvasói kérdésre Antretter Erzsébet a Niveus Consulting Group igazgatója válaszolt.
Közeledik az OSS-bevallás határideje Cikk
2021. július 1. óta működik az OSS/IOSS-egyablakos rendszer, amely megkönnyíti az Európai Közösség tagállamaiba terméket értékesítő vagy szolgáltatást nyújtó adózók elektronikus ügyintézését. Azoknak az adózóknak, akik sikeresen bejelentkeztek a rendszerbe, időszakonként bevallást kell benyújtaniuk, emlékeztet honlapján a NAV.
E-kereskedelem: válaszok a NAV-tól Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közzétette honlapján az e-kereskedelemmel kapcsolatosan felmerült gyakori kérdéseket és az azokra adott válaszait.
E-kereskedelem 2021. július 1-jétől – MOSS, OSS, IOSS, SA Cikk
2021. július 1-jén hatályba lépnek az e-kereskedelemmel kapcsolatos új áfaszabályok. Ez jelenti többek között a MOSS rendszer kiterjesztését, a One Stop Shop (OSS) uniós és nem uniós, illetve import (IOSS) sémájának alkalmazását, illetve a Special Arrangement (SA) lehetőségét az import áfa megfizetésére.
NAV-tájékoztató: OSS/IOSS egyablakos e-kereskedelmi rendszer Cikk
Az OSS/IOSS egyablakos e-kereskedelmi rendszer, beleértve a kisértékű import küldemények adózása 2021. július 1-jétől címmel ismertetőt tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Szankciómentesség a külföldi adóalanyok távértékesítés utáni számlaadat-szolgáltatására Cikk
2021. július 1-jétől a jelenleg távértékesítésnek tekintett esetek egy része Közösségen belüli távértékesítésnek, míg másik része import távértékesítésnek fog minősülni. Ezen túlmenően 2021. július 1-jétől egyes Közösségen belüli távértékesítések és import távértékesítések után nem a terméket ténylegesen értékesítő, hanem az az elektronikus felület (vélelmezett értékesítő) lesz az adófizetésre kötelezett, amely elősegíti az adott termékértékesítést – figyelmeztet honlapján a NAV.