345 találat a(z) hitel cimkére

Koronavírus miatti hitelkönnyítés Kérdés

Tisztelt Szakértők! Meglátásukat szeretném kérni az alább helyzetre vonatkozóan: A hitellel kapcsolatban annyi lenne a kérdés, hogy ingatlant bérlünk egy cégtől, akiknek sajnos felmondták a hitelüket kb. 3 éve. Azóta havi 400 000 forint a hiteltörlesztés, amelyből körülbelül 100 000 forint megy a tőkére, a többi kamat. Ez valahol 40–43 százalék között van. Ez a feltétele annak, hogy ne árverezzék el az ingatlant. Azonban most egy forintot sem fogunk tudni utalni a bérbeadó cégnek, így ők sem tudják elutalni a felmondott hitel részletét. Ezzel kapcsolatban semmiféle információt nem találtam a közlönyben, így tehát ha a pénzintézet úgy dönt, hogy hiába fizettük eddig az uzsora mértékű kvázi védelmi pénzt amivel megvédtük az ingatlant most erre nekünk semmiféle választ se megoldást nem fog adni a kormány. Fennállhat a veszélye, hogy emiatt elveszíthetjük az ingatlant?

Ingatlanörökléssel kapcsolatos kiadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2019. 02. hóban lenti ügyben kértem a segítségét. Köszönöm, a kérdésemre a választ megkaptam. https://adozona.hu/kerdesek/2019_2_10_Ingatlan_orokles_iqn Ezzel kapcsolatban további kérdés merült fel bennem. Ahhoz, hogy ezt az ingatlant el tudjuk adni, a Cetelem banknak ki kellett fizetni az elhunyt hiteltartozását (a rám eső rész 120 ezer forint volt). A befizetett hitel rám eső részét is levonhatom a bevételből, mint költséget? Nagyon szépen köszönöm. Maradok tisztelettel: Tóthné Erika 2015. 12. hónapban édesapám édesanyja elhunyt. Édesapám sajnos már 1992.11. hónapban elhunyt. Én, az unoka az apukám után örököltem a nagymamám háza felének az 1/4 részét. Ez az ingatlan 11 millió forintért értékesítve lesz 2019. 02. hónapban. Kérdésem az, hogy kell-e bevallást készítenem a NAV felé, és kell-e adót fizetnem? Ha igen, mennyi az adó mértéke? Köszönöm szépen: Erika Szakértő válasz ez volt: Az Önre jutó bevételből le kell vonni az ingatlan szerzéskori értékét, ami a hagyatéki leltár szerinti érték (ennek összegét nem közölte a kérdésben), valamint az értékesítéssel kapcsolatos további kiadásait. A bevétel és költségek különbözete a számított összeg. Az évek múlására tekintettel a számított összeg 30 százalékát kell jövedelemnek tekinteni, mely után 15 százalék az adó. A jövedelmet a 19SZJA bevallásban kell 2020-ban bevallani és az adót is akkor kell majd megfizetni.

Kétszámjegyű hitelbővülés a vállalati és a háztartási szektorban Cikk

A vállalati hitelállomány a 2019 negyedik negyedévi mérsékeltebb növekedés ellenére az év egészében 14 százalékkal emelkedett. A kkv-szektor hitelezése szintén 14 százalékkal, a háztartási szektoré pedig 17 százalékkal nőtt 2019-ben. Ez utóbbiban jelentős szerepet játszott a júliusban elindított babaváró támogatáshoz kapcsolódó hitelfelvétel, amely 470 milliárd forintot tett ki a második félévben. Enélkül az állomány növekedése 9 százalék lett volna – olvasható a jegybank honlapján.

Hitelátalakítás fix kamatozásúvá: százezer embert érinthet, eddig kétezren éltek a lehetőséggel Cikk

Mostanáig csaknem kétezer ügyfél alakíttatta át fix kamatozásúvá korábbi változó kamatozású jelzáloghitel-szerződését a banki értesítések eredményeképpen – közölte Binder István, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti szóvivője az MTI érdeklődésére.

Lakossági energiahatékonysági hitel: könnyítések az MFB-nél Cikk

Új módosító csomag lépett életbe a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által közvetített kamatmentes lakossági energiahatékonysági hitelprogramnál október közepétől. A magánszemélyek, illetve társasházak és lakásszövetkezetek számára elérhető uniós forrású hitel közép-magyarországi régiónak szánt alprogramjánál a beérkezett igénylések elérték a keretösszeget, a többi régiónak szánt keretre viszont továbbra is lehet pályázni – közölte az MFB.

Hitelből fizetett ingatlan áfaidőpontja II. Kérdés

Megértettem Kelemen László szakértő úr válaszát. De ha nem állítható ki számla tulajdonjog fenntartása mellett, akkor valamennyi CSOK- os , illetve utólagosan pénzintézet által kiegyenlített ingatlan számlájának a kiállítása helytelen, mert a tulajdonjogot egy ingatlant értékesítő sem adja át a vételár kiegyenlítéséig, viszont a pénzintézet számlát kér ahhoz, hogy a vételár hitelrészét kiegyenlítse. Kérdésem, hogy lát-e megoldást ennek az anomáliának a feloldására. Válaszát előre is köszönöm Sándor Józsefné

Végrehajtás elévülése Kérdés

Tisztelt Ügyvéd Úr! Egy vállalkozás ügyvezetője évekkel ezelőtt a cég hitelkérelménél készfizető kezességet írt alá. Sajnos egy gazdasági fordulat miatt az addig jól működő vállalkozás fizetésképtelen lett, elkezdték a felszámolását. Az ügyvezető béréből (más céghez elment utána dolgozni) letiltották a készfizető kezesség összegét, a havonta levonható törvényes részt törleszti (több éve). A céget most sok év után felszámolták. Kérdésem: megszűnik-e a végrehajtás az ő személyén, miután a valós tartozót, a céget felszámolták (a felszámolás során volt mit értékesíteni, de a hitel nem térült meg teljesen)? Vagy élete végéig bárhol dolgozik a letiltást fizetnie kell? Az összeg nagysága miatt a törlesztés megtérülése kilátástalan.

Tárgyi eszköz bekerülési értéke Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás nagy értékű beruházást hajt végre nyílt közbeszerzési eljárás keretében, melyet saját forrásból, pályázati támogatásból (melyhez előfinanszírozási hitelt vesz igénybe), valamint beruházási hitelből valósít meg. A beruházás több különböző nagy értékű gép beszerzéséből áll, melyeket eltérő időpontokban helyeznek üzembe. A hiteleket különböző időpontokban hívják le, mivel előlegeket, részszámlákat és végszámlákat is fizetnek belőle. Az alábbi közbeszerzési eljárás miatt felmerülő költségek közül melyeket kell a bekerülési értékbe beszámítani, és milyen arányban kell megosztani a gépek között, mivel egyedileg a tárgyi eszközökhöz nem rendelhetőek: - hitelbiztosítéki nyilatkozat - hitelbiztosítéki nyilatkozat zálogbejegyzés - hitelbiztosítéki nyilatkozat módosítási díj - hirdetmény ellenőrzés eljárási díja (MÁK) - hitelbírálati díj beruházási hitelhez - hitelbírálati díj előfinanszírozási hitelhez - rendelkezésre tartási jutalék beruházási hitelhez - rendelkezésre tartási jutalék előfinanszírozási hitelhez - hitelkamat beruházási hitelhez - hitelkamat előfinanszírozási hitelhez - jogi szolgáltatás és közbeszerzési tanácsadás díja Köszönöm válaszát.

Ingatlanértékesítés ,szja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kérdésem van. 1. 2018-ban ketten örököltek egy lakást. Az egyik örökös a másiktól megvásárolja a ráeső (50 százalék) tulajdonrészt. Kérdésem, hogy az értékesítő magánszemélynek van-e illetékfizetési kötelezettsége (mivel öröklésnél nem volt). A személyi jövedelemadó alapja pedig: eladási ár - öröklött ingatlan hagyatéki okiratban meghatározott értékének a ráeső része? 2. Egy magánszemély eladta lakását az egyik városban költözés miatt. A megkapott vételárból ki kellett fizetni a fennálló hitelét. A megmaradt összegből egy másik városban vásárol lakást (nem befektetési céllal). Hogyan alakul a személyi jövedelemadó alapja? Az eladási árból levonhatja-e az egy összegben visszafizetett hitel összegét, illetve beszámítható-e az új (olcsóbb) lakás vételára csökkentő tételként? Válaszukat előre is köszönöm: Boskó Lászlóné

Baljós jelek a magyar bankoknál: elkezdtek bedőlni a hitelek Cikk

Felpörgött a személyi- és az áruhitelezés az elmúlt években, és sokáig úgy tűnt, nincs is ezzel baj. Az idei első negyedévben azonban felgyorsult a fedezet nélküli hitelek bedőlése, egyre többen esnek késedelembe – írja a napi.hu.

Őrült tempóban adósodnak el a magyarok Cikk

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint lakáshitelből az év első négy hónapjában 333,6 milliárd forintnyi fogyott el, 19,4 százalékkal több, mint egy évvel ezelőtt. Ezek alapján túl szerénynek tűnnek a bankok korábbi becslései, melyek alapján azt várták, hogy jó, ha 10-15 százalékkal bővül az idén a lakáshitelpiac. Ráadásul a babaváró hitelt és a használt lakásvásárlására is igényelhető támogatott lakáshiteleket még csak júliusban kezdik folyósítani a hitelintézetek – írja a napi.hu.

Kkv tao-kedvezménye befejezetlen beruházásra Kérdés

Tisztelt Szakértő! Középvállalatnak számító társaságunk egy korábban saját tevékenység keretében kifejlesztett és üzembehelyezett berendezés további fejlesztésére – a fejlesztés második ütemére –vett fel pénzintézeti hitelt. A fejlesztés továbbra is jórészt saját alkalmazottakkal végzett kutatási-fejlesztési tevékenység keretében valósul meg. A hitelből tehát költöttünk, a berendezéshez szükséges anyagok és eszközök mellett saját alkalmazottak bérköltségére is. A fejlesztés még nem fejeződött be, a költségeket befejezetlen beruházásként tartjuk nyilván a 2018. évi mérlegben. A kérdés az lenne, hogy elszámolhatjuk a Tao tv. 22/A paragrafus (1) bekezdése szerinti adókedvezményként a hitelre tárgyévben fizetett kamatot?

Nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egészségügyi kft. (a tevékenységére tekintettel nem kötelezett áfa fizetésére, és áfát sem igény vissza) személygépkocsit vásárolt. A lízing szerződésben természetesen szerepel a tőke és az áfa összege, a személygépkocsit ennek megfelelően bruttó értéken kell aktiválni? A lizing összegét (tőke+áfa) előirhatom a hitelek között (44)? A részletek megfizetését 44-384, illetve a kamat 87-384? Csak háziorvosi tevékenységet végez, arányositani nem kell.

A legtöbb hitelt használt lakásokra vették fel tavaly Cikk

Tavaly tizedével nőtt a lakáshitel-állomány, a felvett lakáshitelek összege pedig harmadával, a legtöbb hitelt használt lakásokra vették fel – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataiból.

Megbüntette az MNB a Magyar Cetelem Bankot Cikk

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 81,6 millió forintra bírságolta a Magyar Cetelem Bankot az adósságfék-szabályok, továbbá a kapcsolódó belső szabályozási és adatszolgáltatási előírások megsértése miatt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink