103 találat a(z) helyesbítő számla cimkére

Nyílt végű pénzügyi lízing vevőkijelöléssel Kérdés

Tisztelt Pölöskei Pálné! Köszönöm a válaszát, már csak egy kérdésem lenne: Nagy Katalintól olvastam egy cikket, amiben azt írja, hogy azokban az esetekben amikor a helyesbítő számla értéke eltér a hátralevő tőke értékétől – amit ön is írt, hogy pénzügyileg rendezni kell – a különbözetre jutó áfát is rendezni kell. Ennek Ön szerint mi a bizonylata? Hiszen a helyesbítő számla számviteli bizonylat jelen esetben. Köszönettel: Mónika

Helyesbítő számla teljesítési időpontja Kérdés

Tisztelt Adózóna! 2017.07. 19-én cégünk téglát vásárolt egy partnercégtől. Kiderült, hogy rossz az egységár. A partnercég a helyesbítő számlát 2017.09.07 teljesítési dátummal állította ki, ami véleményünk szerint helytelen, mert a helyesbítő számla teljesítési időpontjának egyeznie kellene az eredeti számla teljesítési időpontjával. Elfogadhatjuk-e így a számlát, vagy kérhetjük a partnertől, hogy az eredetivel megegyező teljesítési időponttal állítsa ki a helyesbítő számlát? Segítségüket előre is köszönöm!

Összesítő nyilatkozat módosítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közösségi termékértékesítést végzünk. A külföldi partner jelezte, hogy az egyik számlánkon több darabszám szerepel, mint amennyit valójában megkapott. A reklamáció után készítettünk egy negatív előjelű számlát a különbözetről, hivatkozással az eredeti számlára. Az áfabevallásban és az összesítő nyilatkozatban az eredeti számla teljesítési idejének megfelelő (havi) időszakban kell önrevíziót végeznünk vagy a helyesbítő számla kelte szerinti dátummal? Az összesítő nyilatkozat kitöltési útmutatója az adóalap csökkenése esetén (ebben az esetben is ez történt) hivatkozik az áfatörvény 77. paragrafusára, de az ott leírtak nem illenek a jelen helyzetre. Mi a helyes eljárás ebben az esetben? Amennyiben egy számlát azért kell utólag módosítani, mert kevesebb tételt számláztak ki eredetileg, vagyis az adóalap nő, akkor mi a bevallások helyesbítésének menete? Válaszát előre is köszönöm!

Helyesbítő számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bedolgozó partnerünk az idei évben áfásan számlázott felénk. Most jelezte, sajnos elfelejtette, hogy kilépett az áfakörből, így helyesbítő számlát bocsátana ki felénk. Kérdésünk: jól gondoljuk-e, hogy nekünk mint befogadónak a kapott helyesbítő számla kelte szerinti időszakban kell csökkentenünk a levonható áfát? Tisztelettel várom válaszukat.

Szolgáltatás igénybevétele külföldi cégtől Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi kérdésben kérem szíves állásfoglalásukat. Üügyfelem szerszámtervezési és fémmegmunkálási szolgáltatást rendelt meg egy ausztriai partnerétől. Az elvégzett munkáról áfát nem tartalmazó számlát állított ki a partner, mert ugyan a munka megkezdésekor megigényelte a magyar adószámot, de azt csak 4 hónap múlva képezték meg számára. A munkát Magyarországon végezte el, de bejelentett telephellyel nem rendelkezett, mivel adószám hiányában ezt nem tudta intézni. Kérdésem: most, a magyar adószám birtokában kell-e, lehet-e helyesbíteni a kiállított számlákat magyar áfamértéket tartalmazó számlára arra az időszakra, amikor még nem volt magyar adószáma? Tisztelettel.

Helyesbítő számla könyvelése Kérdés

2017. január hónapban kiállított helyesbítő számlával módosítottuk a 2016. november havi szolgáltatás nyújtásáról kiállított számlát, melynek nincs áfatartalma. Mérlegfordulónap 2016. 12. 31., mérlegkészítés időpontja 2017. 02. 28. Kérdésünk, hogy 2016. évben (bevételcsökkenésként) vagy 2017. évben (elhatárolásként) kell könyvelni?

Helyesbítő számla Kérdés

Egy EU-s cégtől 2013-tól folyamatosan termékeket vásároltunk, melyeket áfa nélkül számláztak mint közösségen belüli értékesítést. Mi az áfát a szabályoknak megfelelően megfizettük és egyben vissza is igényeltük az áfabevallásainkban. A cég most küldött egy levelet, mely szerint egy revízió megállapította, hogy mivel közvetlenül a magyarországi raktárukból szállítottak a részünkre, ezért sima áfás számlát kellett volna kiállítaniuk a részünkre (magyar adószámukkal). Most az összes számlájukat helyesbítették és kérik, hogy a felszámított áfát utaljuk át a részükre és a NAV-tól ezt igényeljük vissza. A kérdésem az lenne egyrészt, hogy ebben az esetben visszamenőleg az adott hónapokra nyújtsunk be áfa-önellenőrzést és az összesítő nyilatkozatokat is helyesbítsük? Vagy esetleg ilyen esetben, mivel minden helyesbítő szla kelte 2016.12.hónapra szól, egybe is be lehet állítani a 12. havi áfabevallásba? A másik kérdés pedig, hogy ezt mikorra és hogyan kell könyvelni? Előre is köszönöm a segítséget.

Óvadék számlázása Kérdés

Kft. nagy értékű gépeket bérel, a bérbeadó óvadékot kér. A szerződésben is rögzítve van, hogy az óvadék a bérlemény átadása előtt esedékes, és a bérbeadó áfás számlát állít ki az óvadékról, amit elutal a kft. A szerződésben az óvadék visszafizetésére vonatkozó megállapodás úgy szól, hogy a bérbeadó a bérleti díj kifizetése után visszafizeti az óvadékot, vagy beszámítja azt a bérleti díjba. A bérbeadó helyesbítő számlát (számlával egy tekintet alá eső okiratot, ez szerepel a számlán) állított ki, a számlán feltünteti a bérleti díjat áfásan, levonja az óvadékot áfásan, és/vagy pozítiv, illetve negatív különbözet keletkezik, annak megfelelően még utalni kell a kft.-nek vagy neki utal vissza a bérbeadó. Jó-e ez a számlázási módszer? Szerintünk az óvadék áfa hatályán kívüli, de a bérbeadó az áfatörvény 59. paragrafusára hivatkozik, hogy azért számlázza az óvadékot áfásan, mert ő a végén beszámítja azt a bérleti díjba. Ilyen esetben helyes-e ez a számlázási gyakorlat, és az óvadék után számolhat-e fel áfát a bérbeadó? Polyák Márta

Áfatörvény 58. paragrafus – számlakorrekció Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az áfatörvény 58. paragrafusa alá tartozó szolgáltatásnyújtások számlakorrekcióival kapcsolatban kérném a segítségét. A számlázó programunk mindhárom dátum (számla kelte, teljesítés dátuma, fizetési határidő) megadásával enged csak számlát, illetve számlával egy tekintet alá eső okiratot készíteni. Ebben az esetben milyen teljesítési időpontot kell a bizonylatokon feltüntetni, amennyiben 1. variáció: a korrekció számlával egy tekintet eső okirattal történik? Példa: az adóalap csökken, az eredeti számla kelte: 2016.11.05., a teljesítés: 2016. 11. 05., a fizetési határidő: kiállítás plusz 14 nap. A szolgáltatási időszak: 2016. december. A korrekcióra 2016. december 15-én kerül sor. Ebben az esetben a teljesítés időpontja az eredeti számlán feltüntetett időpont lesz, vagy az a kiállítás napjával lehet azonos? (A könyvelő program a számlán feltüntetett teljesítési időpont alapján gyűjti fel az áfaanalitikát. Ha az eredeti teljesítési időpontot szerepeltetem a számlán, akkor a korrekciós bizonylatot nem szerepelteti a decemberi bevallásban, viszont az áfatörvény 153. paragrafusa szerint ezt a decemberi bevallásban lehet legkorábban szerepeltetni. 2. variáció: számlával egy tekintet alá eső okirattal érvénytelenítem a számlát, és új számlát állítok ki. Az előbbi példánál maradva ebben az esetben milyen teljesítési időpontot kell feltüntetnem a bizonylatokon, úgy, hogy a számlázó és a könyvelő program sajátosságait figyelembe véve a számlakiállítás megfeleljen az áfatörvényben foglaltaknak?

Helyesbítő számla áfája Kérdés

Kisadózó egyéni vállalkozó helyesbíti a számláját. Az eredeti, készpénzes számla kiállításának dátuma: 2015. 12. 28. (alanyi adómentesként). A helyesbítő számla teljesítési dátuma szintén 2015. 12. 28., de a kiállításának kelte 2016. 09. 22., a fizetés módja átutalás és a számla már áfás értékhatártúllépés miatt, és így a számla az eredeti számlára vonatkozó áfa összegével helyesbít. Kérdésem: melyik negyedéves időszaki áfabevallásban kell szerepeltetni a tételt? a.) A 2016. I. negyedévi bevallásban, miután a számla és helyesbítő számla együttes kezelésénél a helyesbítő számla átutalásos volta miatt az összeg nem érkezett be az eredeti teljesítést követő 45. napig. b.) A 2015. IV. negyedévi bevallásban kell szerepeltetni, miután az adóalap készpénzes számlaként 2015. decemberében megfizetésre került. Igy az eredeti adóalap áfát is tartalmazó összegként értelmezhető.

Bevétel könyvelése peren kívüli egyezség esetén II. Kérdés

Tisztelt Pölöskei Pálné! A címben szereplő kérdésére adott válaszát köszönöm. További kérdésem lenne ezzel kapcsolatban: hogyan lehet önrevíziózni egy már beadott beszámolót? Én úgy tudom, hogy ilyen lehetőség nincs, háromoszlopos mérleggel lehet javítani, illetve az újbóli közzététellel bizonyos feltételek esetén.. A kérdésem inkább úgy fogalmaznám át, hogy 1 darab számláról van szó, hátha így jobban megértem a válaszát. Tegyük fel, hogy 2015. novemberi teljesítésű a számla, és 2016. februárban küldték vissza azzal, hogy a követelésünket nem ismerik el. Ha 2015-ben ezt a számlát nem mutatom ki vevőkkel szembeni követelésként, akkor árbevételt sem mutatok ki, és az áfáját sem kell bevallanom a számla teljesítési időpontjára? Amikor a peren kívüli egyezség 2016-ban megtörtént (nem tudom fontos-e, hogy bíróság előtt vagy sem), akkor újra elküldöm a megkifogásolt 2015. novemberi számlájukat? Pótlólag bevallom az áfát 2015. novemberre, plusz beállítom a könyvelésbe 2016-ban a 2015-re vonatkozó bevételt, illetve önrevíziózom a 2015-ös társasági adót? Ha a peren kívüli megállapodás tárgya az, hogy csak a 2015. novemberi számla felét ismerik el és fizetik ki, akkor mi a teendőm? Visszaadom a 2015-ös számlát egy helyesbítő számlával együtt? Ha igen, akkor mi lesz a helyesbítő számla teljesítési időpontja és fizetési határideje? Vagy sztornózom a 2015. novemberi számlát, és egy teljesen újat állítok ki? Ha igen, akkor milyen teljesítési dátummal? Köszönöm szépen.

Áfakorrekció (fordított áfa – egyenes adó) Kérdés

Tisztelt Szakértő! dr. Csobánczy Péter 2013. 09. 30-án írt cikke nyomán szeretnék kérdezni. http://adozona.hu/afa/Minek_illetve_kinek_van_fizetendo_afaja_2ILDJU Hasonló problémával állok éppen szemben, mint amivel kapcsolatban szakértőjük kifejtette az álláspontját. Szeretnék érdeklődni, hogy Ön szerint ez továbbra is helytálló vagy sem? Nagyon sok helyen néztem már utána a témának, és véleményem szerint is abban az időszakban kell figyelembe venni a helyesbítő számlát, amelyben azt kiállították. Azonban felhívtam pár megyei NAV ügyfélszolgálatot, és nem igazán osztották a véleményemet, tehát szerintük ilyen esetben önrevízió keretében vissza kell nyúlni az eredeti teljesítés időszakába. Természetesen érdekelne a másik oldal teendője is, ugyanis szerintem a befogadónak is ugyanabban az időszakban kell az ilyen helyesbítő számlát figyelembe vennie... Válaszát köszönöm előre is! Üdvözlettel. ui: Elnézést, de mivel az általam talált kérdés, amit linkeltem, ugyanaz, mint amit kérdeznék, így nem írtam le direktben a kérdésemet.

Áfa Kérdés

A kérdésünk egy kicsit összetett. Egy kft. magánszemélytől megvásárolt egy Ford Tranzit tehergépkocsit, amit továbbértékesített egy bt.-nek. Mindkét fél áfakörbe tartozik. A kft. rosszul tüntette fel a számlában az áfa összegét és a bruttó vételárat. A számla helyesbítésre kerül. Ezen a számlán még szerepel egy Peugeot 206 típusú tehergépkocsi, amit egy kft.-től vásárolt meg, különbözeti adózás alapján. A kft. számára kiállított számlán 8704 vtsz szám szerepel. Ezek alapján a bt. ennek az áfáját is levonhatja? Válaszukat előre is köszönjük.

Scontóból származó bevétel helyesbítő számla esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Számviteli törvény szerint a scontóból származó bevételt a pénzügyi műveletek bevételeként kell kimutatni, azonban a jogszabályban az is szerepel, hogy "....az ellenérték 3 százalékát meg nem haladó, nem számlázott engedmény összegét.." kell itt kimutatni. A kérdésem az, hogy ha a szállító a scontóról utólag helyesbítő számlát állít ki, akkor is pénzügyi műveletenként kell az összeget kimutatni? Válaszát köszönöm!

Helyesbítő számla bónusz miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozás forgalomtól függő bónuszt természetben, termékben adja az évzárás részeként vevőinek. Kiállítja a bónusz nagyságáról a számlát például 1 millió forint plusz áfa összegben, majd helyesbítő számlát bocsát ki, mennyiségben azonosan, de az egységárat lenullázva, így a helyesbítő számla végösszege nulla lesz. A helyesbítő számlára ráírja a bónusz megjegyzést. Helyesen jár el a számlakibocsátó?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink