19 találat a(z) havibér cimkére

Készenléti munkakör Kérdés

A kft. betegszállítással foglalkozik az OEP-pel kötött szerződés alapján. A betegszállítást kisbuszokkal végzik, mely B kategóriás jogosítvánnyal vezethető. A napi munkaidő: telephelyről indul, reggel 6 órakor az adott településeken felveszi a betegeket és az egészségügyi intézménybe szállítja, ott az adott járóbeteg-szakrendelőhöz kísérik és átadják a beteget, akiket ezt követően ellátnak kivizsgálnak. Ezt követően a gépkocsivezető és a betegkísérő átlag 3-4 órát várakozik. A várakozás 9,oo-tól 13,30-tól 14,oo közötti időszakig tart, majd a betegeket visszakísérik az autóhoz és a lakóhelyére szállítják. Ezt követően a betegszállító autóval visszamegy a telephelyre és leadja a napi dokumentációkat. Kérdésem: ezen napi munkarend alapján a munkakör készenlétinek minősíthető-e, és jogszerű ha a munkáltató a napi munkaidő mértékét napi 10 vagy 12 órában állapítja meg, és a havidijas munkavállaló részére kell-e plusz dijazást fizetnie?

Havidíjas túlóra Kérdés

Havidíjas, általános munkarend szerint dolgozó túlóradíj- és pótlékszámításával kapcsolatos a kérdésem: a bérpótlék számítási alapja a munkavállaló egy órára járó alapbére, amelyet általános teljes napi munkaidő esetén százhetvennégy órával való osztással minden hónapban azonos módon lehet számítani a megfelelő pótlék mértékkel. Az így kiszámított órabér lesz a túlórára jutó bér számításának az alapja, vagy a havi alapbért osztani kell az adott hónap általános munkarend szerinti munkaóráinak a számával, és ezzel szorozni a túlórában töltött időt?

Különbség az órabérben és a havibérben megállapított bérelszámolás között Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy melyek azok a szabályok, amelyekre figyelemmel kell lenni az órabérben, illetve a havibérben megállapított alapbér elszámolásával kapcsolatosan. Milyen szempontok határolják el egymástól a kéttípusú bérezést? Milyen szabályok alkalmazandók munkaidőkeretben az órabéres, illetve a havibéres elszámolások esetén? Ha lehet, szeretnék kérni számolási példákat, útmutatónak. Az ezzel kapcsolatos bérpótlékolás alapvető szabályaival kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Köszönettel: Krcsik Eszter

Havibér - új Munka törvénykönyve Kérdés

Havibéres bérelszámolás. A havibéres munkavállalónak nincs munkavégzési kötelezettsége az általános munkarend szerinti munkanapra eső munkaszüneti napon, de keresetvesztesége sincs. (Mt. 146. § (3) d)) Tehát az egynapi bérét a havi munkanapokkal történő osztással határozom meg. Ha szabadságon van a munkaszüneti napot is érintő időszakban, akkor az ünnep pihenőnapnak számít, erre a napra nem kell szabadságot számítani. Ha viszont ebben az időtartamban betegszabadságon van, akkor a munkaszüneti napot munkanapként kell figyelembe venni. (Mt. 126. § (4)) Ha ez is munkanap, akkor az egynapi bért a munkanapok és a munkaszüneti napok számával osztva tudjuk meghatározni (ún. „tb-osztó”). Egy hónapon belül kétféleképpen határozom meg a napi bért, attól függően, hogy a munkavállalónak van betegszabadsága, vagy nincs? Különösen akkor, ha a betegség időtartamába beleesik a munkaszüneti nap. Erre eddig csak kitérő válaszokat kaptunk a munkajogászoktól.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink