36 találat a(z) gyűjtőszámla cimkére
Időszakos elszámolás vagy gyűjtőszámla Kérdés
MOL-kártyával történő vásárlás elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném segítségét kérni. Fuvarozással foglalkozó társaság szállítójárművei MOL-kártyával fizetnek az utak során. A kamionok szinte egész Európát bejárják, így a tankolás más-más pénznemekben történik, a MOL pedig havonta 2 alkalommal számlázza le a vásárolt üzemanyagokat. Az általa kibocsátott számlák forintban kerülnek kiállításra, a számlán pedig feltüntetésre kerülnek a tankolás időpontjai, a tankolt gázolaj liter, valamint a fizetett összeg annak az országnak a pénznemében, amelyben az üzemanyag vételezés történt. Kérdésem az alábbi: Jól gondolom-e, hogy ezek a számlák a MOL esetében tartalmaznak árfolyam különbséget, a fuvarozó már a vásárlást forintban könyveli, mivel szerintem a MOL közvetítő, mi már a MOL-tól vásárolunk? A számlán feltüntetett mennyiség, ár, fizetett összeg a vételezés ország pénznemében számunkra csak "tájékoztató" jellegű a MOL által kiállítandó számla alátámasztására. Vagyis helyesen teszem, ha forintban vételezem be az üzemanyagot és számolom el a felhasználást költségként? A másik kérdésem pedig a teljesítési időpontjára vonatkozik. Ha a MOL havi 2 alkalommal számláz, akkor ez folyamatos teljesítés és nem az egyes tankolások időpontja lesz a teljesítés időpontja? (Lehetséges itt gyűjtőszámláról beszélni?) Válaszukat előre is köszönöm.
Gyűjtőszámla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több ügyfelünknek havi gyűjtőszámlát állítunk ki. Egyik ügyfelünk szerint ez esetben nem kellene teljesítési időpontot rögzíteni a számla fejlécében, áfa szempontjából mindegyik szállításnak külön szállítólevele és áfaidőpontja van. Kérünk tanácsot, mi helyes számlakiállítás, számlázórendszerünk kéri a teljesítési időpontot. Nem szeretnénk időszaki elszámolású számlát kiállítani.
Számlázás Kérdés
Számla kiállításával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Kávézó minden nap megrendeli a partnerektől a következő napi termékeket. Minden nap megtörténik a szállítás, amiről szállítólevél készül. Megállapodások alapján a számlázás hetente történik, amit az aznapi szállítással egyenlíti ki a vevő, készpénzben. A kérdésem, hogy folyamatos teljesítésűnek minősülnek-e ezek az ügyletek, vagy gyűjtőszámla esete alá esnek? Illetve helyes-e a készpénzfizetési számla kiállítása, befogadása ebben az esetben, vagy csak a számla lenne helyes, melyen a fizetés módjaként készpénz szerepel? Valamint a számlán kötelező szerepeltetni az elszámolt időszakot, vagy elegendő a mellékletként szereplő összegző és a szállítólevelek?
Fuvarozó cég és az egyenlő időszakú elszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nemzetközi (és belföldi) fuvarozással foglalkozó cég, választhatja-e (áttérhet-e) a gyűjtő számlázási módról az áfatörvény 58. paragrafusa szerinti elszámolásra? Az elszámolás alapja az adott hónapban teljesített fuvarok összessége lenne, a teljesítés időpontja így egy konkrét időpont lenne (konkrét nap) a fizetési határidő, a számla kelte és az elszámolt időszaktól, mint paraméterektől függően, ellentétben a gyűjtőszámlával? Van-e ennek akadálya? Válaszát előre is megköszönöm!
Gyűjtőszámla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Elfogadható-e, ha a gyűjtőszámlán nincsenek feltüntetve tételesen az ügyletek, hanem ezeket az ügyleteket egy külön melléklet tartalmazza? Köszönettel: Filip Emese
Gyűtőszámla havi bevalló esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Havi áfabevalló adóalany megállapodhat-e a partnerével abban, hogy például hetente állít ki számlát? Így viszont előfordulhat – sőt biztosan előfordul –, hogy a számlában szerepel egy adott havi dátum és a következő havi teljesítésű dátum is. Jól van-e ez így? Vagy egy adott számlán mindenképpen a hó utolsó napja szerepelhet csak, vagyis úgy kell-e megállapodni, hogy ha egy elszámolt időszak kezdő és záró dátuma nem egy hónapra esik, akkor az elszámolási időszak utolsó napja nem más, mint az adott hónap utolsó napja? A számla “teljesítési dátuma“ rublikába mit kell beírni? Hisz az egyedi teljesítések a számlában külön-külön szerepelnek. Tulajdonképpen a felekre van bízva az, hogy az 58. § szerinti elszámolásban vagy gyűjtőszámlás szerinti elszámolásban állapodnak meg? Válaszát előre is köszönjük.
Külföldi áfa könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Árufuvarozással foglalkozó kft. külföldön tankol. Havonta kétszer megkapja a gyűjtőszámlát, melyen szerepel az adott ország áfakulcsa. A külföldön megfizetett áfát visszaigényli ELEKAFA nyomtatványon. (Számla nettó: 329,53 euró, plusz áfa 19%, 62,61 euró, bruttó 392,14 euró). 1. Hogyan kell könyvelni a számlát és a visszaigényelt áfát? 2. Az áfabevallás mely soraiban kell szerepelnie ezeknek az összegeknek? Tisztelettel.
Forditott adós számlázás helyesbítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél a belső ellenőrzés során derült ki, hogy 2015-2016-ban forditott áfás értékesítésként számláztunk ki olyan lemezeket, melyeket 27 százalék áfával szereztünk be. A korábban kiállított forditott adót tartalmazó számlákat szeretnénk módosítani és felszámítani a 27 százalék áfát. Kérdés: Van-e arra lehetőség, hogy ne egyenként kelljen a számlákat helyesbíteni, lehetséges-e gyűjtőszámla alkalmazása? Ha igen, akkor hogyan kell eljárni? Segítségét köszönöm.
Folyamatos vagy eseti teljesítés? Kérdés
Ügyfelem őrzés-védelemmel foglalkozó, havi áfabevalló gazdasági társaság. Havi átalánydíjért folyamatos őrzés-védelmet biztosít a partnerének. Az átalánydíj a tárgyhónapot követő hónapban esedékes. A számlát elszámolási időszakos ügyletként állítja ki, a számla teljesítési időpontja a fizetési határidő. A szerződés további rendelkezése: "megrendelő, a jelen szerződés tartalmát képező állandó szolgáltatást meghaladó, eseti, rendkívüli tevékenység ellátására a szolgáltató részére megbízást adhat, melynek feltételeiben a konkrét feladatra tekintettel a felek egyedileg fognak megállapodni." Ilyen eseti megbízások minden hónapban felmerülnek, mert előre nem várt esemény bekövetkeztekor további járőrök bevonására van szükség. Ezen rendkívüli munkákról havonta egy összesítő teljesítésigazolás készül. A díjazás szintén a tárgyhót követő hóban esedékes. Az ilyen eseti, rendkívüli munkákat hogyan kell számlázni? Elszámolási időszakos ügyletnek minősül (és ebben az esetben a számla teljesítési időpontja a fizetési határidő)? Ekkor a havi összesítő teljeítésigazolás alapján elég egy darab számlát kiállítani? Vagy nem elszámolási időszakos ügylet? Ekkor minden esetről az adott napi teljesítési időponttal külön-külön számlát kell kiállítani? Vagy hó végén egyben kell számlázni? Ez esetben milyen teljesítési időponttal? Vagy gyűjtőszámla kiállítható? Melyik a helyes eljárás? Köszönöm.
Ezek a gyűjtőszámla feltételei, így oldható meg a helyesbítés Cikk
A gyűjtőszámla nem tévesztendő össze az időszakos elszámolással, a számla helyesbítésére többféle megoldás is létezik. Ismertetjük.
Gyűjtőszámla Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: gyűjtőszámla áfája milyen időszakban vonható le? Köszönettel a választ.
Gyűjtőszámla – áfa elszámolása és megfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulnék Önhöz segítségért. Társaságunk szénértékesítéssel foglalkozik, és 7 napos elszámolásban van egy másik társasággal. Tudomásom szerint ebben az esetben minden egyes ügyletnek az adott időszakban fel kell tüntetni a számlán a teljesítési napját, az adója alapját és az adóját. A teljesítés időpont tudomásom szerint az elszámolással érintett időszak utolsó napja. Például: időszak 04. 27-05. 04., két teljesítés volt, 04. 27-én és 05.02-án. Kérdésem: ilyenkor az áfát mindkét tétel esetében egy összegben 05. 04-ével a május havi bevallásban kell megfizetni 06. 20-ig, vagy áfa szempontjából szét kell, hogy bontsuk a számlát, és a 04. 27-ei teljesítés áfáját már az április havi áfában meg kell fizetnünk, és a partner már ebben a hónapban visszaigényelheti ennek áfatartalmát? Másik kérdésem: tudtommal gyűjtőszámla csak akkor állítható ki, ha az adott időszakban több jogalapot képező ügylet is megvalósul. Abban az esetben, ha az adott időszakban csak egy ügylet jön létre, és – a példánál maradva – 04. 27-én történik meg a szállítás, és az időszak vége megint csak 05. 04-e lenne, akkor a teljesítési dátum 04. 27., mert ilyenkor általános szabályok szerint az ügylet megvalósulásakor van a teljesítés, vagy 05. 04. lesz a teljesítés időpontja? Segítségét előre is köszönöm szépen. Tisztelettel.
Gyűjtőszámla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Partnerünk hetente egyszer számlázza ki az adott heti szállításait. Meglepődve tapasztaltam, hogy a teljesítési dátuma a számlán a fizetési határidővel egyezik meg, ami jövő hónapi. Jól gondolom, hogy ez így nem jó? A teljesítésnek a számlán kiállított utolsó szállítás dátumának kell lennie? Előre is köszönöm.
Teljesítés ideje Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni a következő témában: 1. Konszignációs raktárba szállítja az eladó a termékeit, hetente megnézi a felhasználást, és ezt számlázza le körülbelül 30 napos fizetési határidővel. Jelenleg nem rendelkezik olyan szerződéssel az ügyfél, amely időszakos elszámolást tartalmaz, szimpla értékesitési szerződése van, és az elszámolás során is csak egy összesen adatot kap termékenként. Ilyen esetben állíthat-e ki az eladó gyűjtőszámlát, illetve lehet-e időszakos elszámolásnak minősíteni? 2. Amennyiben szerződésben rögzítik, hogy hetente számolnak el, és ezen időpont után egyeztetve a fogyást, állítja ki az eladó a számlát, akkor azon áfa szempontjából a teljesítés a fizetési határidő lesz? Ez akkor is lehet, ha nincs napi fogyásról megadott információ? 3. Ha a napi fogyásról hitelesített bizonylatot kap az ügyfél, és az alapján állítja ki hetente a számlát – ezt szerződésben is rögzítik –, akkor gyűjtőszámlának vagy időszakos elszámolásnak lehet tekinteni, és 60 napon belüli fizetési határidő esetén áfa szempontjából teljesítési időpontnak a fizetési határidőt kell alapul venni? Segitségüket köszönöm!