88 találat a(z) garázs cimkére
Céges vagyontárgy eladás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Céges vagyontárgy eladásával kapcsolatban szeretném segítségét kérni: Saját vállalkozásunk vásárolt egy garázst 3 200 000 forintért. Pár év használat után most én mint a cég tulajdonosa szeretném megvásárolni. Mekkora lehet a vételár? Ha például én csak 100 000 forintot szeretnék fizetni, akkor kell-e valamilyen befizetést teljesítenem a NAV felé? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Garázseladás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy magánszemély a tulajdonában álló garázst eladja, akkor az eladó magánszemélynek milyen adókötelezettsége keletkezik? A garázst több mint 10 éve vásárolta a magánszemély, és egy társasházban található, de erre az ügyletre tudomásom szerint nem vonatkozik az a mentességi szabály, hogy mikor vette a magánszemély a garázst, mivel – ha jól tudom – nem minősül lakásnak. Az eladásról elengedő-e egy adásvételi szerződés? Kérem, hogy az erre az ügyletre vonatkozó törvényi hivatkozást is írják le!
Gépkocsibeálló áfalevonás Kérdés
Ügyfelem (kft.) egy újonnan épített társasház mélygarázsában gépkocsibeállót vásárolt. A számlát a fordított adózás szabályai szerint állították ki részére. Ha ügyfelem felszámítja a számla végösszegére az áfát, az adólevonásnak van valamilyen akadálya? Üdvözlettel: CsK
Épülő lakás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíveskedjen állasfoglalást adi az alábbi ügyben. Épülő lakás alapterülete 340 m2, melyből 60 m2 garázs és műhely. A lakás egybeépített a garázzsal, műhellyel. A kérdés az lenne, hogy a 300 m2 alatti alapterületre érvényes-e az 5 százalékos áfa, ez esetben a 280 m2-re és a fennmaradó 60 m2 garázs és műhely részre a 27 százalék, vagy, mivel összességében az alapterület meghaladja a 300 m2-t, ezért az összesre a 27 százalékos áfa vonatkozik? Válaszát előre is köszönöm!
Fellendült a garázsok és gépkocsibeállók piaca Cikk
Fellendült a garázsok és gépkocsibeállók piaca a válság óta eltelt időszakban, az árak vidéken 1 millió, Budapesten 2 millió forintnál kezdődnek – közölte az Otthon Centrum pénteken közleményben az MTI-vel.
Ingatlanértékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk új profilba kezdett, új építésű ingatlanokat értékesít (telket vettünk és erre családiházat építünk). Kérdésem. az áfaszabályok szerint ennek értékesítése áfamentes, kivétel a garázs, ami 5 százalékos áfakörbe esik, illetve ebben az esetben az építőanyag áfáját vissza lehet igényelni? Segítségét előre is köszönöm
Jó befektetés lehet: jelentősen drágultak a garázsok is Cikk
A lakásárak emelkedésével párhuzamosan a garázsok is drágultak az elmúlt években, vannak, amelyek majdnem annyiba kerülnek, mint 2013-ban egy garzonlakás – derül ki az ingatlan.com MTI-nek kedden küldött elemzéséből.
Gépjárműtároló bérbeadása Kérdés
Kérem tájékoztatásukat (ha lehet törvényi hivatkozással) az alábbi ügyben: adószám nélküli magánszemély gépjárműtárolót kiván bérbeadni. Megteheti adószám nélkül? Áfamentes lesz-e a tevékenység? Véleményem szerint az Áfa tv. 86. § 1.l. pontja nem zárja ki a fenti bérbeadást, mert nem veszi ki a gépjárműtárolót, tehát a tevékenység sajátos jellegére tekintettel a gépjárműtároló bérbeadása is áfamentes és adószám nélkül bérbe adható. Jól értelmezem a törvényt? Köszönettel várom válaszukat.
Áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz: egy generálkivitelező alvállalkozója a nyílászárókat beépítéssel együtt 5, illetve 27 százalékos áfával számlázza a generálkivitelező felé (a lakóingatlan és garázs arányában megosztva), vagy minden nyílászárót a beépítéssel együtt 27 százalékos áfa terhel? Később ezt az áfát a generálkivitelező levonja, kiszámlázza az ingatlan vételárát a megfelelő áfakulcsokkal, és befizeti az áfát a NAV felé? Vagy esetleg ugyanúgy, ahogy a fordított adózásnál, az alvállalkozók is olyan áfakulcsokkal számláznak, mint a fővállalkozó?
Adószámos magánszemély ingatlan-bérbeadása Kérdés
Egy magánszemély ingatlant szeretne bérbe adni. A bérlő magánszemély, számlára nem tart igényt, a bérbeadó átvételi bizonylatot tervez kiállítani a bevételről. Viszont a bérbeadó magánszemélynek van adószáma, amit sok éve nem használ (nem egyéni vállalkozó és ingatlanra áfakötelezettséget nem választott). Ebben az esetben köteles a magánszemély az adószáma alatt végezni a bérbeadási tevékenységet? Ha igen, milyen jogszabály alapján? Illetve milyen plusz kötelezettséggel jár? (Például számlaadás?) Van különbség a kérdés megítélésében, ha lakásról vagy garázsról van szó? Köszönöm!
Lakás, 5 százalékos áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély családi házat építettet garázzsal együtt. A garázs értékesítése 27 százalékos áfával történik. A garázzsal együtt az épület 310 négyzetméter lesz, a hasznos lakóingatlan alapterület garázson kívül 280 négyzetméter. A 300 négyzetméter átlépése nem veszélyezteti az 5 százalék áfa-visszaigénylési lehetőséget? Köszönettel Ildikó
Garázseladás utáni adózás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hungalu Garázsszövetkezet, mely több éve alakult, eladott egy tulajdonában lévő garázst. Milyen adófizetési kötelezettsége van?
Ingatlanhoz tartozó garázs bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély tulajdonában lévő ingatlanhoz tartozó mélygarázst és parkolóhelyet milyen feltételekkel adhat bérbe? A magánszemély mezőgazdasági őstermelő, családi gazdaság tagja, adószámmal rendelkezik. Az ingatlan bérbeadásánál az adómentes bérbeadást szeretné választani. Az ingatlant még nem adta bérbe, de a mélygarázsra és a parkolóhelyre már lenne bérlő. Köszönöm.
Garázs Kérdés
Tisztelt Szakértő! Piacozó egyéni vállalkozó bejelentheti-e székhelyének vagy telephelyének a felesége tulajdonában lévő garázst, amelyben az árut tárolja? Válaszát előre is köszönöm!
Ingatlanértékesítés áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, szíveskedjen tájékoztatást adni az alábbiakban körülírt áfakérdésről. (Könyvelő irodaként keresem Önöket, az adott kérdésben több ellentmondásos véleményt ismerek szakmai körökből.) Beruházó cég a saját tulajdonában lévő építési telkén társasházat építtet, több alvállalkozó közreműködésével. (A beruházó nem végez építőipari tevékenységet, csupán szerződik a közreműködő tervezőkkel és kivitelezőkkel.) Az épített társasházak földszinti lakásaihoz kizárólagos kerthasználat (nem tulajdon csak birtok!) és garázs tartozik, a felső lakásokhoz csak garázs. (A garázs és a kert tulajdonjoga a társasházé, ezek birtokjoga az adásvételi szerződés alapján a lakástulajdonosoké a szerződés 2.1 és 2.2 pontja alapján.) Kérdés az, hogy az adásvételi szerződésben, valamint a számlában fel kell-e tüntetnünk tételesen a kert, az épület alatti építési telek, garázs, lakás árait és áfatartalmát, vagy elegendő a teljes vételár és a kedvezményes, 5 százalékos áfatartalom feltüntetése? Amennyiben fel kell tüntetni, akkor a kert, az épület alatti építési telek, valamint a garázs árának mennyi lesz az áfakulcsa? Milyen módon állapítom meg a kert és a garázs birtokjogátadásának értékét? (Mert itt nem tulajdonjogot adunk át.) Hogyan árazom be, és osztom meg az építmény alatti építési telket? A fölső lakások értékesítéséhez kapcsolódik telekár? Amennyiben szükséges az elkülönítés, megadható-e irreálisan alacsony telekár a hozzá kapcsolódó alacsony áfaösszeggel? Tisztelettel: Mátrai Zoltán