58 találat a(z) gépkocsivezető cimkére
Lesznek magasabb napidíjak is Cikk
A munkavállalót januártól is legalább napi 500 forint napidíj illeti meg belföldi kiküldetéskor, a gépkocsivezetők napidíj-átalányt kaphatnak, amelynek az összege 3 ezer forint − az erről szóló kormányrendelet a Magyar Közlönyben jelent meg.
Így változik a gépkocsivezetők és árukísérők napidíja 2016-tól Cikk
Változik a közúti árufuvarozásban, személyszállításban résztvevő gépkocsivezetők és árukísérők napidíja a 2016. évtől. Azt is tudni kell, hogy a napidíj igazolás nélkül elszámolható mértéke eltérő attól függően, hogy külföldi, vagy belföldi kiküldetésről van szó.
Jó hír a gépkocsivezetőknek Cikk
A kormány napi 40 euróról 60 euróra emelte 2016. januártól a nemzetközi közúti árufuvarozásban és személyszállításban gépkocsivezetőként és árukísérőként foglalkoztatottak – igazolás nélkül elszámolható – külföldi kiküldetéshez kapcsolódó napidíját, az erről szóló rendelet a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.
Gépkocsivezető-kölcsönzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két fuvarozással foglalkozó cég milyen feltételekkel adhatja kölcsön a dolgozóit a másiknak igény szerint egy-egy fuvarra? Milyen szerződés, dokumentumok szükségesek hozzá?
Tehergépkocsi-vezetők: minimálbér vagy garantált bérminimum? Cikk
Meg kell-e fizetni legalább a garantált bérminimimot a tehergépkocsi-vezetőknek vagy elegendő csak a minimálbért megadni nekik? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
Német minimálbér járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Nemzetközi fuvarozással foglalkozik a cégünk. A gépkocsivezetőink elég sűrűn megfordulnak Németország területén le- és felrakás miatt. Kérdésem a következő: a német minimálbér után kell járulékot fizetnünk? Előre is köszönöm válaszukat!
Napidíj árfolyama Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tehergépkocsi-vezetők napidíjának forintra történő átszámításakor az szja-törvény 4. paragrafus b) bekezdést alkalmazva a bevétel megszerzése napját megelőző hónap 15-ei MNB-árfolyamot használjuk. Az szja-törvény 9. paragrafusa értelmében a bevétel megszerzésének időpontja pénz esetében az a nap, amikor azt átvették, a számlán jóváírták. Kérdések: 1. A napidíjak (40 euró/nap) kifizetése történhet egyösszegben utólag a személyi alapbérrel egy időben (például a januári bér+napidíj február 10-éig)? 2. Ha a munkáltató utólag egy összegben rendezi a napidíjat, például február 10-én, akkor a bevétel megszerzésének időpontja február, és így a január 15-ei MNB-árfolyamot kell alkalmazni? 3. A decemberi napidíj esetében, amit a következő év januárjában fizetnek ki, a december 15-ei árfolyam a megfelelő? 4. Ha a munkáltató például járatonként rendezi a napidíjat (minden út végén elszámolnak napidíj tekintetében, és ki is fizeti azt), a bevétel-megszerzés időpontjának azt kell tekinteni, amikor a részére ténylegesen ezen a jogcímen kifizették, és ehhez az időponthoz igazítva kell az MNB-árfolyamot használni?
Gépkocsivezetők pótléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmazottként dolgozó gépkocsivezetőnk éjszakai vezetési idejére 115 százalék pótlékot számfejtettünk eddig. Kérdésem az lenne, hogy ez helyes-e így? A dolgozó ezen felül készenléti díjban részesül és külföldi napidíjat is kap. Ha nem adható neki a 115 százalékos pótlék, akkor mennyi adható az éjszakai vezetés idejére? Válaszukat előre is köszönöm! Kovács Adrienn
Őket vágja nagyon mellbe a németországi 8,5 eurós minimálbér Cikk
Minden ágazatban óránként bruttó 8,5 eurós minimálbért vezetett be Németország idén január 1-jétől. A törvény szerint ezt a minimumként meghatározott összeget minden olyan munkavállaló részére meg kell fizetni, aki Németország területén munkát végez, beleértve azt az esetet is, ha nem német cég a munkáltató, vagy ha a dolgozó csak áthalad Németország területén, mint például a gépkocsivezetők.
Német minimálbér 2015. magyar munkavállalókra Kérdés
Tisztelt Szakértők! Nemzetközi fuvarozással foglalkozó magyar munkáltató által alkalmazott magyar munkavállalókra hogyan kell alkalmazni a Németországban előírt minimálbért (8,5 euró/óra)? Erre vonatkozóan van 033037 sorszámú közúti fuvarozás számára releváns nyomtatvány? Ennek kitöltése kötelező, vagy csak ajánlott? És, ha kitölti a munkáltató azokra a gépkocsivezetőkre, akik előreláthatólag Németországban fognak közlekedni január hónapban, van-e a bérszámfejtésre vonatkozóan valamilyen szabály? Köszönöm a segítséget.
Belföldi és nemzetközi fuvarozásban dolgozók Kérdés
Tisztelt Adózóna ! Kérem, tájékoztassanak az Mt. változása miatt esetlegesen szükségessé váló bérszámfejtési változásokról a belföldi- és nemzetközi forgalomban dolgozó gépkocsivezetőkkel kapcsolatban. Ők az AETR szerint dolgoznak: naponta maximum 9 óra lehet a vezetési idő, de hetente 2-szer lehet 11 óra úgy, hogy kéthetente összesen a 90 órát nem lépheti túl. 6 nap után 24 óra pihenőt kell kivenni, a következő 6 nap után 45 órát. Vasárnapra kell-e 100 % túlórapótlékot fizetni, illetve a 8. órát követő vezetésekre kell-e túlórát számolni? Az AETR EU-s jogszabály: ez felülírja-e a munka törvénykönyvét? Melyik az erősebb? Előre is köszönöm a választ.
Külföldi napidíj Kérdés
Tisztelt Adózóna! Alkalmi munkavállalóként alkalmazott gépkocsivezetőnek külföldi útja után adható-e a külföldi napidíj, és mennyi a napidíj adómentes kerete és maximuma? Köszönettel: Éva
Gépkocsivezetői munkakörhöz kapcsolódó képzettségi követelmények Kérdés
Vállalkozásunk orvosi ügyeleti tevékenységet végez. Orvosainkat megkülönböztető jelzéssel ellátott személygépkocsik szállítják a betegekhez. Kérdésem: milyen tipusú jogosítvánnyal és egyéb vizsgával kell rendelkezniük a gépkocsivezetőinknek? Válaszukat köszönve: Heimné