76 találat a(z) folyamatos teljesítés cimkére

Őrzési díj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Felszámolás alatt lévő cég tulajdonában lévő gépeket őrzi társaságunk 2014 óta. Megállapodás nem jött létre közöttünk, mert végelszámolás alatt került a kft.-hez, és ezt követően indult meg a felszámolás, amiről tudomásunk sem volt. A felszámoló szeretné befejezni a felszámolást, ezért lépett velünk kapcsolatban. A kérdésem az lenne, hogy az őrzési díjat külön megállapodás alapján kiszámlázhatjuk-e visszamenőlegesen, hogy ne kelljen áfa-önellenőrzéseket készíteni? A bérleti díj tudom, hogy folyamatos teljesítésnek minősül. Kérdezem: raktározás címén lehetne számlázni? (Az is szolgáltatásnak minősül.) Várom szíves válaszukat. Köszönettel: Szabó Kálmánné

Alanyi mentesből áfaalany Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kata hatálya alá tartozó, alanyi mentes egyéni vállalkozó folyamatos szolgáltatást végez. Az egyéni vállalkozó 2017. januárban 1470 eFt összegben számlázott a megrendelő felé. Ebből az 560 eFt összegben a decemberi teljesítést, a maradék 910 eFt összegben a január havi teljesítést január hóban számlázta ki. A február havi teljesítést 2017.03.31-i teljesítési időponttal 280 eFt-ot, a március havi teljesítést 2017.04.30-i teljesítési időponttal 840 eFt-ot, az áprilisi havi teljesítést 2017.05.31-i teljesítési időponttal 720 eFt összegben számlázta ki . Kérdésem az lenne, hogy mikor kell áttérnie áfás számlázásra? Válaszát köszönöm.

Időbeli elhatárolás Kérdés

Tisztelt szakértő! Helyesen gondolom-e, hogy a 2016. 4. negyedévi, illetve a havi bevallásúak esetében a december havi könyvelési díjat, amit 2017 januárjában számlázok, és a havi bevallású esetében is és a negyedéveseknél a december hónapot 2017 januárjában könyvelek le, ezt vevőkövetelésként fogom a 2016. évi beszámolóban szerepeltetni, mivel folyamatos teljesítésről van szó. Egyetlen dolog miatt van kételyem, az pedig az, hogy a teljesítés 2016. évben nem valósult meg, mert csak 2017 januárjában könyvelem le a decemberi számlákat. Folyamatos teljesítés esetén ezzel nem kell foglalkozni? Azért is izgat a kérdés, mert az elismert teljesítéseket kell vevőre/szállitóra könyvelni. Az tiszta számomra, hogy időbeli elhatárolást, például két évet érintő tételek esetében alkalmazunk. Telefon, vízdíj, áramdíj, ha az megvalósult teljesítés például 2016. decemberben, akkor az simán szállító, az áfája meg következő év januári lesz, és a 2016. éviben egyéb követelésként fogom nyilvántartani, majd kivezetni a 466-ra, amikor elszámolom az áfát. Köszönöm előre is a választ József

Folyamatos teljesítés beérkező és kimenő számla Kérdés

A vállalkozás saját tulajdonú ingatlant ad bérbe. A közüzemi díjakat a szolgáltatók a tulajdonosnak leszámlázzák. A tulajdonos azokat változatlan áron tovább számlázza. A december havi díjakat a szolgáltatók január hóban számlázzák le, minden dátum januári, a számla kelte, fizetési határidő is. Csak a mellékletben látszik, hogy december havi teljesítés. A kimenő számlát csak a beérkező számla birtokában tudjuk eszközölni. A bérbeadó is január havi számlát állít ki, a számla kelte, fizetési határidő január. Úgy gondoljuk, a befizetendő áfa és a levonható áfa ebben az esetben január hóban esedékes. A számlák nettó értékét viszont az előző évre átmenő tételként le kell-e könyvelni? Aktív és passzív időbeli elhatárolás összege ugyanannyi lenne, mivel nem tesz rá hasznot a bérbeadó tulajdonos. Válaszukat előre is nagyon köszönjük.

Áfa folyamatos teljesítés vonatkozik-e erre az esetre? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Elég speciális cég vagyunk, egy önkormányzat 100%-os tulajdonú nonprofit kft.-je. Városüzemeltetési tevékenységünk áfájával kapcsolatban merült fel kérdésünk. 2016-ban a képviselőtestület elfogadta az üzleti tervünket, és a köztünk lévő keretszerződés alapján az ebben elfogadott működési költségeket finanszírozta 12 hónapon keresztül, egyenlő részletekben. Év végén nem volt elszámolás, a tényleges költségek alapján nem számláztunk többletköltséget, és nem fizettünk vissza megtakarítást. Havonta két számla ment ki, a hónap 8-án egy előlegszámla, az előlegbekérőre beérkezett előleg napján kiállítva, ez rendben is van, az adott havi áfában elszámoltuk. A másik számla a hónap utolsó napján lett kiállítva, a fizetési határidő a következő hónap 8-a, viszont áfateljesítésként az adott hónap utolsó napja lett megjelölve, és akkorra is vallottuk be áfában. Az akkori könyvvizsgálónk azt mondta, hogy szerinte ez nem folyamatos teljesítés. 2017-ben várhatóan év végén el kell számolnunk a teljesítményeinkkel, és lehetséges, hogy elszámoló számlát kell kibocsátani. Tehát ez már folyamatos teljesítés lesz szerintem. Akkor az előlegszámla havonta a havi áfába kerül, a havi végszámla pedig a következő haviba a fizetési határidő alapján. De lehet, hogy ez nem is helyes, hogy havonta végszámlát bocsátunk ki, mivel nincs havi elszámolás? Ez is előlegnek minősül? Önök hogy ítélik meg a 2016-os és 2017-es gyakorlatunkat? Köszönettel!

Kata és számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünknél a számítástechnikai feladatokat katás egyéni vállakozó látja el havi 100 ezer Ft összegért. A számlázás havonta utólag, a következő hónapban történik. 2016-ban a katás egyéni vállalkozó alanyi mentes adózó volt az áfa szempontjából. 2017. 01. 04-ei dátummal leszámlázta a 2016. 12. havi 100 ezer Ft összegű díját, de erre már 27% áfát is számolt, mivel a 2017. évre már bejelentkezett az áfa alá. Mivel folyamatos teljesítésről van szó (havonta számláz), így a számlán a teljesítés 2017. 01. 12., ami megegyezik a számlán a fizetési határidő dátumával (2017. 01. 12.). Kérdésünk: helyesen számlázta-e áfával növelten a 2016. 12. havi díját (a teljesítésre vonatkozó 2016. 12. havi időpontban még nem volt bejelentkezve az áfa alá, így ilyen esetben nem kellett volna-e még 2016. 12. 31-ei időponttal a számlát kiállítania)? Válaszukat előre is köszönöm.

Eva megszűnése – áthúzódó számla Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy evás kft. 2017.01.01-jén megindította a végelszámolását. Ezáltal kikerült az eva hatálya alól. Folyamatos teljesítésű számlái vannak. Januárban állítja ki a decemberi tényleges teljesítésű számláját. Ezen a számlán már áfásan kell szerepeltetnie a szolgáltatás értékét? Kettős könyvviteli rendszerű evás, ezért gondolom, ezeket a bevételeket még a 2016. évi evabevallásban szerepeltetem. Köszönettel.

Alanyi adómentességi határ - folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy egy alanyi adómentes vállalkozó tárgyévi értékhatárába bele kell-e számítani azt az ellenértéket, melyet decemberre vonatkozó (folyamatos teljesítésű) ügylettel kapcsolatban számlázott ki? A számla kelte január, így a teljesítés dátuma is január az áfatörvény szerinti számla-kiállítási szabályok miatt. Ám azzal van a problémám, hogy az áfatörvény 188. § (1) bekezdés "megtérítendő" ellenértékről is beszél. A vállalkozó ténylegesen a szolgáltatását december hónapban teljesítette annak ellenére, hogy a számlázási szabályok miatt a teljesítés dátumát januárra kell írni. Tehát önmagában a végzett szolgáltatás decemberben történt, a szolgáltatás megtéríTENDŐ ellenértéke is még az adott évre vonatkozik, de a számlán szereplő teljesítési dátum január, ami alapján úgy is lehetne értelmezni a jogszabályt, hogy a következő évi értékhatárba számít bele. Kérem segítségét a kérdés tisztánlátása miatt. Hogyan (és miért) kell ez esetben értelmezni a jogszabályt? Mire lehet hivatkozni az adóhatóság előtt a döntéssel kapcsolatban? Köszönöm a választ!

Áttérés katára Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egyéni vállalkozó ügyfelem 2017. január 1-jétől a kata adózási módot választotta a korábbi tételes költségelszámolás helyett. Decemberi szolgáltatásáról kiállított számláján a folyamatos teljesítés miatt a teljesítés időpontja 2017. január lesz. Jól értem, hogy ezt a bevételt már katás bevételként számolhatja el, ugyanakkor a 2016. évet érintő, de 2017-ben (a bevallásig) kifizetett költségeit 2016-os költségként számolhatja el?

Folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságuk szerződéses jogviszonyban van egy másik társasággal. A szerződés értelmében a megbízott minden hónapban munkavédelmi és tűzvédelmi feladatokat lát el részünkre, ezért a szerződésben foglalt összeget tárgyhónapot követő hó első napjaiban társaságunk felé leszámlázza. Megítélésünk szerint ez folyamatos teljesítésű ügylet, és miután a tárgyhónapot követően kerül a számla kiállításra, szerintünk a teljesités időpontja a fizetési határidővel kellene hogy megegyezzen (a fizetési határidő ált. 8 nap). Partnerünk szerint a teljesités időpontja a munkavégzésükkel érintett hónap utolsó napja, a számla kelte a tárgyhónapot követő hónap első napjai közül valamelyik nap, és mint írtam a fizetési határidő ált. 8 nap. Szerintem egyértelműen megvalósul az áfatörvény 58 § (1a) b) pontja. Kérem, erősítsenek meg ebben, vagy ha nem jól értelmezem akkor kérem segítségüket abban, hogy rájöjjek arra, hogy mit értettem félre. Előre is köszönöm!

Áfa és a kata Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2016. évben a bt. kisadózó és áfaalany. 2017. évre alanyi mentességet választott. Kérdésem a számlázással kapcsolatos: ha 2017 januárjában állit ki számlát decemberi időszakról, akkor áfásan vagy áfa nélkül kell számlázmi? (Folyamatos teljesitésnél is ez lenne a kérdésem.)

Folyamatos vagy eseti teljesítés? Kérdés

Ügyfelem őrzés-védelemmel foglalkozó, havi áfabevalló gazdasági társaság. Havi átalánydíjért folyamatos őrzés-védelmet biztosít a partnerének. Az átalánydíj a tárgyhónapot követő hónapban esedékes. A számlát elszámolási időszakos ügyletként állítja ki, a számla teljesítési időpontja a fizetési határidő. A szerződés további rendelkezése: "megrendelő, a jelen szerződés tartalmát képező állandó szolgáltatást meghaladó, eseti, rendkívüli tevékenység ellátására a szolgáltató részére megbízást adhat, melynek feltételeiben a konkrét feladatra tekintettel a felek egyedileg fognak megállapodni." Ilyen eseti megbízások minden hónapban felmerülnek, mert előre nem várt esemény bekövetkeztekor további járőrök bevonására van szükség. Ezen rendkívüli munkákról havonta egy összesítő teljesítésigazolás készül. A díjazás szintén a tárgyhót követő hóban esedékes. Az ilyen eseti, rendkívüli munkákat hogyan kell számlázni? Elszámolási időszakos ügyletnek minősül (és ebben az esetben a számla teljesítési időpontja a fizetési határidő)? Ekkor a havi összesítő teljeítésigazolás alapján elég egy darab számlát kiállítani? Vagy nem elszámolási időszakos ügylet? Ekkor minden esetről az adott napi teljesítési időponttal külön-külön számlát kell kiállítani? Vagy hó végén egyben kell számlázni? Ez esetben milyen teljesítési időponttal? Vagy gyűjtőszámla kiállítható? Melyik a helyes eljárás? Köszönöm.

Alanyi adómentesség túllépése folyamatos teljesítés esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Időszaki elszámolásos ügyleteknél mely időpontot (számla kelte vagy teljesítési időpont=fizetési határidő) kell nézni az alanyi adómentesség határának átlépésekor? Például október havi könyvelési szolgáltatás, számla kelte november, fizetési határidő változó Példa: 1.számla számla kelte 11.02., fizetési határidő 11.12. Áfa 0 2.számla számla kelte 11.02. fizetési határidő 12.30. (60 nap), ezzel az összeggel átlépné az éves határt, az áfa 27% 3. számla számla kelte 11.02. fizetési határidő 11.15. Áfa A harmadik számla összege a teljesítés időpontjában még belefér az alanyi adómentességi határba, de előtte már készült olyan számla, amivel átlépi, viszont annak teljesítési időpontja csak december. Mi történik a köztes számlákkal, kell-e áfát felszámítani azokra? Köszönettel:

Számlázás stock oldal felé Kérdés

Kedves Szakértő! Katás, alanyi adómentes egyéni vállalkozóként érdeklődnék. Stock oldalakra (USA cég) feltöltött grafikai munkákból származó bevétel után szeretnék számlát kiállítani. Igyekeztem tájékozódni, s bár a legtöbb dolog világos, de a biztonság kedvéért szeretnék egy-egyre rákérdezni. 1. A stock oldalon keresztül érkezik a bevétel, a pénzt majd az fizeti ki. A tulajdonképpeni vevők adataihoz nincs hozzáférés, így helyes a számlán vevőként a stock oldalt megadni? 2. A képek használati joga kerül eladásra, ez vehető jogdíjnak? Tehát a megnevezéshez írható ez? 3. Amennyiben a képek folyamatosan elérhetőek, ez folyamatos teljesítésű szolgáltatás? Ha igen, a számlán a mennyiséget napokban-hónapokban lehet megadni? (Vagy minden egyes letöltést és az összeget külön értékesítésként kellene megadni? Ez nagyobb számú letöltés esetén sokkal bonyolultabb lenne.) 4. Az egységárat a mennyiség után hogyan lehet kifejezni, lehetne mondjuk adott összeget egy egységként feltüntetni? (Ha például 100 dollár a bevétel és a mennyiség egy hónap, akkor az egységár is lehet 100 dollár?) A segítséget előre is köszönöm szépen!

Folyamatos teljesítés Kérdés

Tisztelt szakértő! Két összefüggő kérdésem lenne, mindkét esetben beszéljünk 07.01.-07.31-éig terjedő időszakról a számlán. Az első esetben a számla kelte 07.15., a fizetési határidő: 07.31. (tehát az időszak utolsó napja). Ilyenkor a teljesítés 07.31. főszabály szerint, vagy a kelte dátumával egyezik meg a kivételek alapján? A második esetben a számla kelte 07.31., fizetési határidő 08.15. Itt is a főszabály érvényesül és a teljesítés dátuma 07.31.? Segítségét előre is köszönöm, Tisztelettel Csató Béla

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink