15 találat a(z) folyamatos teljesítésű ügylet cimkére
Folyamatos teljesítésű ügylet-e az építőipari tevékenység? Ezekre kell figyelni! Cikk
Mitől minősül egy ügylet folyamatos teljesítésűnek? Milyen passzusokra kell figyelni a – folyamatosan zajló, de az áfatörvény szempontjából más megítélésű – építőipari tevékenységeknél? Ismertetjük.
Folyamatos teljesítésű ügyletek áfabeli megítélése: nézzük meg példák segítségével! Cikk
A való életben a folyamatos teljesítésű ügyletek nem minden esetben egyformák, azaz az áfatörvény vonatkozásában hiába egy adott időszakra állítjuk ki a számlát, az ügylet áfa szerinti teljesítése függ a számla keltétől, a fizetési időponttól, az elszámolási időszak hosszától vagy magától az ügylettől is. Jelen cikkben ezeket a módosító/befolyásoló tényezőket vizsgáljuk meg.
Teljesítési igazolás Kérdés
Folyamatos teljesítésű ügylet Kérdés
Készpénzfizetési korlát: mikor számítsuk egybe az ügyleteket? Cikk
Cikkünk első részében megvizsgáltuk, hogy kire, milyen ügyletekre, milyen szerződésekre vonatkozik a készpénzfizetési korlát, és kire, milyenekre nem; most pedig arra keresünk választ, hogy mikor kell egybeszámítani az ügyleteket, és mikor vizsgálhatjuk külön azokat a készpénzfizetési korlát szempontjából.
Időbeli elhatárolás Kérdés
Az alábbiakban esetkre vonatkozóan kérném a segítségüket, hogy melyik évben kell könyvelnünk a kimenő naplóba, illetve a bejövő naplóba, 2018-ban vagy 2019-ben, azaz melyik évben lesz a 311 illetve a 454 számlaszámra könyvelve? 1.) Árbevétel kiszámlázva 2019.01.15-én, a teljesítés időpontja 2019.02.14., megegyezik a fizetési határidővel, mert folyamatos teljesítésű az ügylet. A szövegben 2018. IV. negyedévi szolgáltatás szerepel. 2. Költségszámla kiszámlázva 2019 .01.16-án, a teljesítés időpontja és a fizetési határidő 2019.01.24., alanyi mentes a számla, és az elvégzett szolgáltatás 2018. IV .negyedévi teljesítés volt.
Áfa 58. § számlahelyesbítés fizetési határidő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Folyamatos teljesítésű ügyletnél, számlahelyesbítés esetén (teljesítés nem hiúsult meg), milyen esetekben marad az eredeti fizetési esedékesség, és milyen esetekben kell a módosító okiraton a fizetési dátumot módosítani? Válaszát előre is köszönöm.
Folyamatos ügylet – számladátumok Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfatörvény 58. §-a alá tartozó szolgáltatási szerződés szerint a megbízott, a tárgyhónapot követő 10. napig állítja ki a számlát, amelyet a megbízó 15 napon belül köteles kiegyenlíteni. Elfogadható-e, ha a július havi számviteli teljesítésről a következő dátumokkal bocsát ki számlát a megbízott? Teljesítés időpont: 08. 05. Számla kelte: 08. 05. Fizetési határidő: 08. 05. Válaszát előre is köszönöm.
Időszakos elszámolású ügylet egyéni vállakozónál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az áfatörvény 58. vagy a 61. §-a szerinti szabályok alapján keletkezik áfafizetési kötelezettség egy egyéni vállalkozónál, amennyiben folyamatos teljesítésű ügyletről állít ki számlát? Mi alapján dönthető ez el egyértelműen a törvény szövegéből? Válaszát előre is köszönöm.
Számviteli elszámolás rendje Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy mely időszakra könyvelhetjük helyesen az alábbi tételeket: – Az áfatörvény szerinti folyamatos teljesítésű értékesítésről (fizetési határidő 2016. január, 2016. januárban kiállított, 2015. decemberi időszakra vonatkozó számla könyvelése 2015. évben vagy 2016-ban? Ha 2015-re könyveljük, mert számvitelileg erre az időszakra vonatozik, akkor az áfa összege "függő" kötelezettség, és a mérlegben vevőtartozás? Ha 2016-ra könyveljük, akkor a bevétel összege elhatárolással könyvelendő 2015-re? – Olyan számlák (pl. telefon, távhő), melyek decemberi és januári elszámolási időszakot is tartalmaznak, de áfa szerinti teljesítési időpontjuk 2016-os, melyik évben könyvelendők? Köszönettel.
Folyamatos teljesítésű ügylet számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Folyamatos teljesítésű ügylet számlázásával kapcsolatosan kérném állásfoglalását. A könyvviteli szolgáltatásról szóló számla kiállítására általánosságban az elszámolási időszakot követő hónap elején kerül sor, fizetési határidő e hónap 12-e vagy a számla kiállítását követő 15. nap. Kell-e és hogyan történik ez esetben a számlázás, ha az ügyfél a számla kiállítását megelőzően – saját elhatározásából – fizet? Köszönettel:
Számlázás 2006-2015. között Kérdés
Tisztelt Szakértő! Új ügyfelünk van, aki a folyamatos teljesítésű szerződései alapján az alábbi módon állítja ki számláit 2006. óta: Teljesítés: év. 05.31 Számla kelte: év. 05.31 Esedékesség: év. 06.10 (Fenti hónapok minden hónapra értelmezhetők) 2006. 03.hótól - 2015. 06. 30-ig így állították ki számláikat. Havi áfabevallók. Partnereik is havi áfabevallók. Minden hónap után befizették az áfát (partnereik levonták az áfát). A legjobb tanácsot szeretném adni neki, ezért fordulok Önökhöz. Kell-e utólag helyesbíteni a számlákat? Áfabevallásokat? Folytatható-e a fenti számlázási gyakorlat 2015. 12. 31-éig? Tisztelettel: Ildikó
Katára áttérés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó folyamatos teljesítésű szolgáltatást végez. 2014. 05. 01-től tért át a katára. Az áprilisi díjáról kiállított számláját az alábbi módon állította ki: teljesítés időpontja: 2014. 05. 03., számla kelte: 2014. 04. 30., fizetési határidő: 2014. 05. 03. Helyes-e, hogy a számlára nem írta rá még, hogy kisadózó, illetve azt még szja-köteles jövedelemnek tekintjük (mvel a valós teljesítmény áprilisban megtörtént, csak az áfatörvény miatt van májusi teljesítés a számlán)? Vagy ez már katás bevétel, és rá kellett volna írni ezt a tényt a számlára?
Folyamatos teljesítésű ügyletek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk internet-szolgáltatást nyújt. A havi díjakról a számlákat a folyamatos teljesítésű ügyletek szabályai szerint állítjuk ki. A kérdésem az lenne, amennyiben az ügyfélnél a szolgáltatást szüneteltetjük díjnemfizetés miatt, és miután befizeti az elmaradását, visszakapcsolási díjat állítunk ki, akkor az is folyamatos teljesítésű ügyletnek minősül?
Áfatörvény változása: tippek a káros hatások kivédésére Cikk
Kevesebb, mint két hónap van hátra, s ha minden marad így, akkor július 1-jén hatályba lépnek az áfatörvényben azok a változások, amelyek az időszakos elszámolás alá eső ügyletek sajátos teljesítés-meghatározását érintik. A következőkben, a felkészülést segítendő, két ötletet adunk közre, amelyek tompíthatják a változás káros hatásait.