20 találat a(z) fizetett szabadság cimkére

Munkaviszony közös megegyezéssel megszüntetése alatt táppénzjogosultság Kérdés

Megszavazták a fizetett menstruációs szabadságot Spanyolországban Cikk

Az európai országok közül elsőként Spanyolországban megszavazták, hogy fizetett szabadságra mehessenek azok a nők, akik orvosi papírokkal tudják igazolni, hogy menstruációs fájdalmaik vannak, írja a BBC nyomán a Telex.

Szakképzési hozzájárulás, kedvezmény szabadság napokra Kérdés

Fizetett szabadság Kérdés

Orbán a kormányinfón: újabb nemzeti konzultáció, 10 nap fizetett szabadság a védekezésben részt vevőknek Cikk

Orbán Viktor miniszterelnök tartotta Gulyás Gergely mellett a kormányinfót. Ezen elhangzott, hogy nemzeti konzultációt indít a kormány a gazdaság újraindításáról, tíz nap fizetett szabadságot kapnak a védekezésben résztvevők. Orbán Viktor a focisták letérdeléséről is beszélt – írja a hvg.hu.

Ismét sebességbe kapcsol az esztergomi Suzuki-gyár Cikk

A Magyar Suzuki Zrt. esztergomi üzemében április 29-én újra elindítja a gyártást – közölte a társaság kommunikációs vezetője szerdán az MTI-vel.

Nyugdíjas Kérdés

T. Szakértő! Az ügyvezetőnk szerint az új rendszerben, mivel a nyugdíjas nem alkalmazott, fizetett szabadság sem jár neki. Mi az igazság? Hol van erre nézve jogszabály? Köszönettel. Jeszenszky Lászlóné

Fizetett nap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Dönthet-e a munkáltató úgy, hogy a munkavállalóknak egy nap nem kell dolgozni, és azt a napot kifizeti a munkavállalóknak? (A munkavállalók rendes szabadságát nem érinti). A vállalat 5. évfordulója alkalmából történne az engedélyezett fizetett nap. Válaszát előre is köszönöm.

Munkaidőkeretben való foglalkoztatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy trafik alkalmazottjának munkaszerződésében az alábbi kitétel szerepel: ”A munkarendet heti 40 órás munkaidőkeretben állapítják meg, amelyben a napi munkaidő nem lehet kevesebb 4 óránál és nem lehet több 12 óránál. Ezen belül az esetenként elrendelt túlmunka nem minősül fizetett túlórának. A heti 40 órát meghaladó előzetes munkáltatói engedély vagy utólagos munkáltatói leigazolás alapján végzett túlmunka ellenértékének elszámolása tekintetében a munka törvénykönyve 147. §-ában foglaltak szerint kell eljárni. A heti munkaidő-beosztást a tárgyhetet megelőző hét utolsó munkanapján köteles a munkavállalóval egy hétre előre közölni.” A dolgozó munkarendje: 1. nap 13:30-21:00, 2. nap 6:00-13:30, 3. nap 6:00-13:30, 4. nap 13:30-21:00. Munkaszüneti napon munkarend szerint dolgozott (Pünkösd). A teljes munkaidős dolgozó hónapokon keresztül nem dolgozza le a törvényes munkaidőt a munkarendje alapján. Kérdéseim: 1. Fenti kitétel megfelel-e a jogszabályoknak különös tekintettel a munkarend kihirdetésére? 2. A változó munkarend miatt kell-e műszakpótlékot fizetni? Ha igen melyik intervallumra a példa szerint? 3. Munkaszüneti napra (példa szerint) kell-e 50 százalékos bérpótlékot fizetni? 4. Milyen szankcióval jár – a foglalkoztatóra és a dolgozóra nézve egyaránt – ha a dolgozó(k) nem dolgozzák le a törvényes munkaidőt ? A helyesbítésnek mi a módja? 5. A fizetett szabadságot fenti példa alapján mely napokra kell számfejteni? Köszönettel: Reményi Gyné

Túlvett szabadság Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az lenne a kérdésem, hogy a dolgozó részére adható-e ki az éves szabadságot meghaladó szabadság? Például egy alkalmazott el szeretne utazni hosszabb időre, ami kimerítené az éves szabadság keretét, sőt még annál is többet. A munkáltató saját döntési jogkörében engedélyezhet-e több fizetett szabadságot akár 30 napot is pluszban? Vagy van erre valami törvényi szabályozás, hogy mennyi az a maximum nap, amivel több szabadság kiadható a dolgozó részére? Köszönettel!

Nem is gondolná, mire adnak fizetett szabadságot Cikk

Egy hét fizetett szabadságot biztosít alkalmazottainak a skóciai BrewDog sörfőzde, ha családjukba új kutya érkezik.

Betegszabadság helyett fizetett szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló kérheti-e, hogy az orvos által igazolt 2 nap betegszabadságra jogosító távollétből 1 napot szabadságként vegyünk figyelembe a bérszámfejtésnél? A munkáltató a szabadsághoz hozzájárul. Köszönettel: Csákányos Katalin

Fizetés nélküli szabadság – szabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogy a fizetés nélküli szabadságot (a munkatáltátó engedélyezi magáncélból) meg kell, hogy előzze, hogy kivegye a rendes szabadságát? Vagy az éves szabadságától függetlenül mehet fizetés nélkülire? Illetve él-e még az a szabály, hogy 15 nappal korábban kell írásban jeleznie a foglalkoztató felé? Válaszát előre is köszönöm!

Munkaszerződés-módosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyedről-gyesről visszajött munkavállaló jelenleg fizetett szabadságát tölti, a munkaszerződése közös megegyezéssel módosítható-e a szabadság alatt, vagy csak a szabadság letelte után? Napi 8 órásról napi 4 órásra szeretnénk módosítani. Köszönöm szépen a válaszát! Matkóné

Van még szabadsága? Így veheti ki, ezt teheti a munkáltató. Példákkal Cikk

A közeledő év vége miatt számolni kell a még ki nem adott szabadságnapokkal. Átvihetők-e 2015-re? A munkavállaló dönt, vagy az összetorlódott munkákra hivatkozva a munkáltató? A cég leállása, a próbaidő hogyan befolyásolja a szabadságot? Itt vannak a válaszok.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink