19 találat a(z) fizető-vendéglátás cimkére
Bérbeadás mellett fizető-vendéglátás Kérdés
Tisztelt szakértő! Egy magánszemély házastársával közösen bérbead egy vidéki ingatlant, mivel ketten a tulajdonosai. Bérbeadásnál a tételes költség-elszámolás szabályait alkalmazzák. A saját tulajdonú budapesti ingatlanját fizető-vendéglátással szeretné hasznosítani, költségátalány megfizetését követően. Ez lehetséges, hiszen mindkettő önálló tevékenység bevétele? Köszönettel!
Így jár a legjobban, ha kiadja lakását Kérdés
Tisztelt Szakértő! A főcímemben megadott "Így jár a legjobban, ha kiadja lakását", önök által közölt cikkhez kapcsolódóan tennék fel kérdést. Valamilyen szakanyagban olvastam, hogy a fizető-vendéglátás végzésénél az adózó online pénztárgép használatára kötelezett. Az önök által közölt cikkben feltüntetett esetre is vonatkozik ez a jogszabály? Köszönettel: Gulyásné Krisztina
Bérbeadás és fizető vendéglátás Kérdés
Egy magánszemély az egyik lakását tartósan cégnek adja bérbe, és arra tételes költségelszámolást választ, míg egy másik ingatlanát az önkormányzatnál vendégházként üzemeltetésre jelenti be, és fizető vendéglátást folytat benne, ahol a szobák száma alapján átalányadózást választ. Lehet-e ez a két megoldás párhuzamosan ugyanannál a magánszemélynél?
A tételes átalányadó és bérbe adott nyaraló Szakértői Kommentár
A fizető-vendéglátó tevékenységet folytató magánszemély tételes átalányadózást választhat, ha tevékenysége megfelel a törvényben előírt feltételeknek.