32 találat a(z) festmény cimkére
Festmény aukciós jutalékának áfája Kérdés
Galéria különbözeti adózás Kérdés
Elárverezik Frida Kahlo önarcképét Cikk
Elárverezik Frida Kahlo (1907-1954) önarcképét. A mexikói művész alkotása több mint 30 millió dollárért (9 milliárd forintért) kelhet el novemberben New Yorkban a Sotheby's aukciósház szerdai közlése szerint.
Vételi jegy az szja-ban Kérdés
Élénk liciten keltek el hazai alkotók festményei a Virág Judit Galéria árverésén Cikk
Hazai aukciók során először kelt el százmillió forint felett magyar festőnő alkotása: Dénes Valéria több mint száz év lappangás után előkerült, a belgiumi Bruges-t ábrázoló festményét 110 millió forintnál ütötték le a Virág Judit Galéria szerda esti árverésén.
Rekordösszeget érő Kazlak Cikk
Rekordáron, 110,7 millió dollárért (32 milliárd forint) kelt el Claude Monet Kazlak című festménye egy kedd esti New York-i árverésen.
Saját festmény értékesítése Kérdés
Saját készítésű festményeimet szeretném eladni egy kft.-nek. Nekem van 7-es adószámom ingatlan bérbeadásához. A kft.-nek milyen TEÁOR-szám kell ahhoz, hogy az általam festett képeket megvehesse és eladhassa? Köszönettel várom válaszukat.
Képzőművészeti alkotás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2009-ben festményeket vásárolt az irodájába. 2018-ban ezeket a festményeket értékesíteni szeretné. A beszerzést a pénztárból közvetlenül tárgyi eszközre könyvelte. Kérem szíves válaszukat, hogy hogyan kell könyvelni az értékesítést és a festmények kivetetését?
8 milliárd forint feletti összeget adtak egy festményért Cikk
Több mint 22 millió fontért (8,3 milliárd forintért) talált új gazdára a német származású brit festőművész, Lucian Freud egy alkotása a Sotheby's aukciósház Londonban megrendezett árverésén.
Festményértékesítés adózása Kérdés
Egy magánszemély az 1996. évben adószámot kért szellemi szabadfoglalkozás végzése céljából, amatőrként festményeket fest, melyeket saját áruként értékesít. Szakképesítéssel nem rendelkezik, egyéni vállalkozói igazolványa nincs. A festményeket megvásárló galériákkal nem áll megbízási jogviszonyban, adószámos magánszemélyként végzi a tevékenységet, az általa kiállított számlákon festmény értékesítése szerepel, 10% költséghányad figyelembevételével a 15% szja előleg levonásra és megfizetésre kerül a kifizető által. A 2017. évi 22% ehot saját maga után fizetheti vagy azt is a kifizetőnek le kell vonnia? Az éves jövedelme a 2017. évben nem haladja meg a 100 ezer Ft-ot. A fentiek alapján helyesen járunk-e el, hogy adószámos magánszemélyként végzi a tevékenységet, vagy egyéni vállalkozóként kellene ( vagy a festményeladást mint ingóértékesítést is bevallhatja), illetve van-e a fentieken kívüli kedvezőbb adózási mód, amire nem gondoltunk? Válaszukat köszönettel várva!
Festmény – számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy olasz festőművész a világ különböző részein készíti képeit, amelyeket galériákban kiállít, és onnan értékesít, aminek ellenértékét a magyar (egyébként áfakörös) kft.-je számlázza. Milyen áfával számlázza ki a képeit, ha mondjuk egy olasz galériából adja el azokat Franciaországban, vagy mondjuk egy török galériából adja el Törökországban? Előre is köszönöm. Üdv.
Ennyit még sosem fizettek egy műalkotásért Cikk
Rekordáron, 450 millió dollárért (119 milliárd forint) kelt el egy 500 éves, Leonardo da Vincinek tulajdonított festmény egy szerda esti New York-i árverésen – írta a BBC hírportálja.
Ingóság értékesítése 2017-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem nagyértékű festményt adott el külföldi árverésen. 2017. január 19-én kapta meg az összeget a bankszámlájára. Valamikor nagyon régen örökölte a nagyszüleitől, így nincs bekerülési értéke. Kérdésem: A bevétel 25 százaléka lesz a jövedelem alapja, ami után 15 százalék szja-t kell fizetnie? Kell-e neki ehót fizetnie, ha igen, milyen összeg után? Kicsit elvesztem a 2017-es változásokban! Köszönöm szépen a válaszát. Üdvözlettel: : L. Csilla
Festmény vásárlása szellemi szabadfoglalkozásútól II. Kérdés
Előző (azonos című) kérdésemet szeretném kiegészíteni azzal, hogy a festményeket, akitől vásároltuk, ő az önálló tevékenységét 40 órás főfoglalkozás mellett végzi. Kérdésem, hogy akkor is ugyanazok a szabályok, mint amit az előzőekben leírtak? Köszönettel.
Festményvásárlás utáni adókötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretném tájékoztatását kérni. Ügyfelem egy olyan társaság, amelyik képkeretezéssel, festéssel kapcsolatos eszközök értékesítésével foglalkozik. Előfordul, hogy festőtől vásárol festményt, melyet a festő festett, és felajánlja eladásra. Nem ügyfelem megrendelésére készülnek ezek a festmények, hanem az üzletbe alkalmi jelleggel érkező festő keresi meg ügyfelemet az adásvétel tárgyában. Azonban a festő adószámos magánszemély, és számlát állít ki a festmény eladásáról. Kérdésem ennek adóügyi megítélésével kapcsolatos: ha adószámos magánszemély, akkor én kifizetőként köteles vagyok őt nyilatkoztatni a költségelszámolásával kapcsolatban, levonni és befizetni az általam megállapított adóelőleget, és befizetni a szociális hozzájárulási adót. A biztosítási jogviszonyt hogyan tudom megállapítani ez esetben? Hiszen a minimálbér 30 százalékát meghaladó összeg után már létrejönne a biztosítási jogviszony is, és egyéni járulékokat is kellene vonnom tőle, valamint a szükséges biztosítotti bejelentést is meg kellene tennem. Hogyan tudom eldönteni, hogy hány napra vonatkozik a díjazás? Mivel nem az én megbízásom alapján festi a képeket, így erről nincs információm. Véleményem szerint én terméket vásárolok tőle, és nem keletkezik köztünk megbízási jellegű jogviszony, ami az előbbi kötelezettségeket maga után vonná. Mi a helyes megoldás ebben az esetben? Válaszát előre is köszönöm! Cselyuszka Antalné