185 találat a(z) engedély cimkére
Használtautó-kereskedés Kérdés
Növényvédőszer-vásárlási, -forgalmazási és -felhasználási engedélyek lejártáról tájékoztatott a Nébih Cikk
A koronavírus-járványra tekintettel a növényvédelmi hatóság a 2020. november 4. napját követően lejáró zöld és fehér könyveket – a lejáró személyi okmányokhoz hasonlóan – a veszélyhelyzet megszüntetését követő 180 napig még érvényesnek tekinti, közölte honlapján a Nébih.
Tanulmány készítése és értékesítése Kérdés
Visszavonták a pilismaróti kavicsbánya engedélyét Cikk
Visszavonta a Pilismarótra tervezett kavics- és homokbánya környezetvédelmi engedélyét, egyúttal elutasította a társaság engedély iránti kérelmének kiadását a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal – tette közzé honlapján a település.
Hulladékot vitt el engedély nélkül a dolgozó a munkahelyéről, jogszerű volt a kirúgás Cikk
Munkaviszony megszüntetés jogellenességének jogkövetkezményei tárgyában hozott döntést nemrégiben a Kúria. Az ügyben a dolgozó által a munkahelyéről engedély nélkül elvitt vegyszeres kanna volt a perdöntő.
Vendéglátó egység nyitása Kérdés
Mór teknősök egy román furgonban Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai mór teknősöket találtak egy román furgonban. Az ügyben természetkárosítás bűntett elkövetésének gyanúja miatt indult eljárás, olvasható a NAV oldalán.
Lakásétterem Kérdés
Jogok átadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bérleti jog és az üzemeltetési jog átadása miben különbözik? Amennyiben valaki azt jelzi, átdaja az üzemeltetési jogát egy üzletnek s az átvevő nevére kerül minden? Vagy ez a 2 kifejezés ugyanazt takarja? Továbbá bérleti/üzemeltetési jogok átadásakor az engedélyeket újra meg kell kérni az újonnan bérlőnek/üzemeltetőnek? Önkormányzat a tulajdonos, s a mostani bérlő adná át a bérleti / üzemeltetési jogot. Köszönettel, Szép mapot
Súlyos árat fizethet a „feketézésért” az utazásszervező Cikk
Békés megyében kapcsolták le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai azt az utazásszervezőt, aki mindenféle engedély nélkül, saját szakállára szervezett buszos kirándulásokat. Adót nem fizetett, az utasainak pedig semmilyen jogi lehetőségük, biztosításuk nem lett volna kártérítésre, ha valami rosszul sül el az utazások alatt – olvasható a NAV honlapján.
3000 forintos napidíj Kérdés
Tisztelt Válaszadó! A fuvarozásban adható 3000 forintos adómentes napidíj feltételeivel kapcsolatban lennének az alábbi kérdéseim: Saját számlás fuvarozásnál: 1. Amennyiben csak 3,5 tonna alattiak a járművek, elégséges-e csak egy járműre fuvarozói engedélyt szerezni, hogy mindegyik járművel kapcsolatosan kifizethető legyen a 3 ezer forint? 2. Amennyiben a vállalkozás rendelkezik egy 3,5 tonna feletti járművel is, de annak nincs engedélye, akkor egyetlen járműre sem alkalmazhatja a szóban forgó adómentes napidíjat ? Köszönöm válaszát!
Munkaerő-kölcsönzés - járulékok bevallása, befizetése Kérdés
Tisztelt szakértő! Szövetkezetünk egy munkavállalóját kölcsönbe szeretné adni egy másik cégnek. A megállapodást milyen kikötéssel lehet megkötni? A kölcsönzött munkaerő bérköltségét és járulékait ki lehet számlázni a kölcsönbe vevőnek, erre kell áfát felszámolni? Kell engedélyt kérni valamelyik hatóságtól, hogy a munkavállalót kölcsön adhassuk? A szükséges bevallásokat melyik fél késziti el, és vallja be? Tisztelettel megköszönöm válaszát!
Érmeváltó automata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kezelőszemélyzet nélküli önkiszolgáló autómosó automata 100 és 200 forintos érmékkel működik, ezért a szolgáltatást igénybe vevők részére érmeváltó automata beüzemelése vált szükségessé, mely a bankjegyeket váltja 100 és 200 forintos érmékre. A kérdés arra vonatkozik, hogy ez kiegészítő pénzügyi szolgáltatásnak minősül-e, milyen engedélyek szükségesek az üzemeltetéséhez, valamint automata lévén ezt is kell-e regisztrálni az AVTOMATA elnevezésű nyomtatványon keresztül? Köszönöm szíves szakmai segítségét!
Vállalkozói találkozók, klubszerű rendezvények Kérdés
Egy kft. elhatározása alapján szűk körben vállalkozók részére szervezne beszélgetés, üzletkötés céljából találkozókat. Ez hasonló lenne egy vállalkozói klubhoz. Az az elképzelése, hogy a résztvevők részére, üdítő mellett szeszes italt szolgálna fel, oly módon hogy mindenki annyit vesz belőle, amennyire igénye van. A rendezvényről a számlát óradíjban mint konferenciát, vagy mint üzleti találkozót számlázná ki. Kérdésem, hogy a felszolgált ital mint személyes fogyasztás után, a programot szervező kell-e megfizesse az adót, illetve a felmerülő szochót, vagy mint italcsomagot ki kell-e számláznia? Az utóbbi esetben kell-e kiskereskedelmi engedéllyel rendelkeznie ahhoz, hogy jövedéki terméket értékesíthessen? Válaszukat előre is köszönöm Sándor Józsefné
Kevesebb lakás épült az első félévben Cikk
2019 I. félévében 6472 új lakás épült, 0,7 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A kiadott építési engedélyek és egyszerű bejelentések alapján építendő lakások száma 18 227 volt, 0,9 százalékkal több, mint 2018 azonos időszakában.