81 találat a(z) elhatárolt veszteség cimkére
Elhatárolt veszteség fel nem használása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2012-től göngyöl veszteséget, melyből részösszegeket már érvényesített, mikor engedte az eredménye. Ezt (mivel 2014 előtti) tudomásom szerint 2030. 12. 31-éig van lehetősége felhasználni, viszont a 2018-ban keletkezett veszteséget pedig öt éve van érvényesíteni. Mi történik akkor, ha az elhatárolt veszteséget nem tudja az időkorlát előtt érvényesíteni (mert például olyan alacsony az eredménye, hogy nem tudja)? Illetve 2018-ban részben történt tulajdonosváltozás, de a többségi tulajdonrész tulajdonosa nem változott. Befolyásolhatja ez a veszteség érvényesítését? Ha igen, akkor mi módon? Válaszát előre is köszönöm.
Őstermelő beruházása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az őstermelők közül csak a kistermelő számolhatja el egy összegben a tárgyévi beruházás értékét, vagy az is, akinek az árbevétele jócskán meghaladja az 8 millió forintot? Ha elszámolhatja, akkor csak a nyereség erejéig tudja érvényesíteni, vagy negatív adóalap is keletkezhet, amit tovább tud vinni elhatárolt veszteségként a következő 5 adóévre? Válaszát előre is köszönöm!
Kiva adóalap-csökkentő (tenyészállat) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk 2020.01.01-től a kiva hatálya alá tartozik. Állattenyésztéssel foglalkozunk. A taós időszak alatt képződött elhatárolt veszteségünk. A vemhes üsző korosbítását tehénné beruházásként kezeljük Kérdésem a következő: A korosbítás összegéig az elhatárolt veszteséggel a személyi jellegű kifizetések terhére csökkenthetjük-e az adóalapot? Válaszát előre is köszönöm.
Kiva áttérési különbözet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Beolvadás miatt a jogutód cégnek át kell térnie kiváról tao-ra. Az átértékelési tartalék számításával kapcsolatban kérnék segítséget, hogy jól gondolom-e. A kiva alatt összességében veszteséges volt a cég, a veszteség összege 83 900 e forint (vagyis az eredménytartaléka ennyivel csökkent a mérlegben a kiva időszaka alatt), és volt tárgyi eszköz beszerzése, melynek a könyv szerinti értéke a kivaalanyiság megszűnésekor 17 731 e forint, akkor az áttérési különbözet minusz 101 631 e forint, így 101 631 e forint elhatárolt veszteséget visz át a következő 5 év tao-s időszakára, amivel az eredményt majd csökkentheti? Illetve a beszerzett eszközök után a tao-ban már nem számolhat el értékcsökkenést?
Már csak egy hét maradt a csoportos társasági adózás választására Cikk
November 20-áig regisztrálhatnak a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) azok a társaságok, amelyek a 2020-as évtől csoportos társasági adóalanyok kívánnak lenni, kihasználva a lehetőségben rejlő költség- és adómegtakarítási lehetőségeket, tájékoztat sajtóközleményében a BDO Magyarország.
29-es bevallás 03-01 – elhatárolt veszteség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozás a 2009. évtől számolva kb. 100 millió forint veszteséget halmozott fel, melyet analitikusan nyilvántart. Sajnos a 09 Tao bevallás 03-01 "a" oszlopában ezt nem vezette. 2018 adóéveben szeretne felhasználni a veszteségéből (amit csak analitikusan tart nyilván). Hogyan teheti? Elvesztette-e a felhalmozott veszteségeit? Segítségét előre is köszönöm. VigT
Elhatárolt veszteség igénybevétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cégnek 2006-2007. években keletkezett 4184 eFt korlátlan ideig felhasználható vesztesége. Ebből 2008-ban 1016 eFt-ot felhasználtunk az adott évi eredmény elszámolásakor. 2004. év óta vezetjük a veszteségelhatárolás alakulását, felhasználhatóságát igazoló nyilvántartásunkat. A cég életében következett a "hét szűk esztendő", amikor a minimumadó beléptével fizettük a tárasági adót, de az elhatárolást már nem tudtuk figyelembe venni. 2009-ben még jeleztük a 0929-es bevallásom, de évekig ez elmaradt, csak a nyilvántartásunk tartalmazza a fel nem használt elhatárolást. 2018-ban több pályázat megnyerése és teljesítése eredményeként nyereséges évet zárunk, s most tudnánk először felhasználni a még fel nem használt 3168 eFt elhatárolást az eredmény 50%-áig. Kérdésem, hogy elegendő-e a nyilvántartásunk a fenti összeg jelenlegi felhasználásához? Várom megtisztelő válaszát. Tisztelettel: Géczi Sándorné
Új veszteségelhatárolási szabályok 2019-től – példával Cikk
A társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvényben (Tao. tv.) 2019-től bekövetkező változások érintették a veszteségelhatárolást, illetve az elhatárolt veszteség felhasználását is.
Elhatárolt veszteség Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018-ban átvett cégnek van 1 704 000 Ft negatív eredménytartaléka. A cég 2005-ben alakult. Az ügyfélkapun visszakerestem az összes 29-es bevallását, de egyik bevallásban sincs tájékoztató jelleggel a 03-as lapon feltüntetve a továbbvihető veszteség összege, és adóalap-csökkentő tételekben sincs érvényesítve. A kérdésem az, hogy ebben az esetben érvényesíthető-e a korábbi adóévek vesztesége. 2005 és 2014 között felhalmozott veszteséget 2025. 12. 31-éig lehet érvényesíteni, míg a 2015-től keletkezett veszteségek már csak 5 év alatt írhatóak le, ha jól tudom. Mennyire figyeli a NAV a bevallásokban a tájékoztató adatokat? Köszönöm: Buriánné
Évi 500 millió forintig kedvező adózást választhatnak a sportolók Cikk
A parlament 123 igen, 10 nem szavazattal elfogadta az államháztartásról szóló törvény és egyéb törvények (benne a társasági adóról és az ekhóról szóló törvény) módosítását.
Csoportos tao Kérdés
Tiszatelt Szakértő! A csoportos társasági adó tagja a csoporttagsága előtti időszakról elhatárolt veszteséggel rendelkezik. Ezen veszteség felhasználásával kapcsolatban az a kérdésem, hogy a veszteséget felhasználhatja-e bármelyik csoporttag, vagy csak az a tag, akinél a veszteség képződött? További kérdés, hogy a csoporttag által az "önálló" adóalap meghatározásakor felhasznált veszteséget a csoportszintű adóalap megállapításakor figyelembe kell-e venni, azaz a csoportos társaságiadó-alanyiság által és a csoporttagok által egyedileg érvényesített elhatárolt veszteség mértéke együttesen nem haladhatja meg az elhatárolt veszteség érvényesítése nélküli egyedi pozitív adóalapok összegének 50 százalékát. Válaszát előre is köszönöm.
Elhatárolt veszteség keletkezése, a veszteség felhasználása Cikk
Az elhatárolt veszteség keletkezésének a társasági adóban történő értelmezésével, a veszteség felhasználásával kapcsolatosan időről időre merülnek fel kérdések. Írásunk ezek egy részét szedi csokorba.
Vásárolt cég elhatárolt veszteségének felhasználása kivás időszakban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy taós társas vállalkozás az évek során 250 millió forint veszteséget halmozott fel. A céget egy új magánszemély tulajdonos vásárolta meg. Milyen feltételek mellett használhatja fel az új tulajdonos a cégben a fenti veszteséget a jövőbeni pozitív eredmény (nyereség) csökkentésére, ha a cég – marad a tao hatálya alatt, – a cég áttér a kiva hatálya alá? Válaszát előre is köszönöm. Szekeres Zsolt
Kiva – beruházás Kérdés
2017. 07.01-től kiva szerint adózik a társaság. Az előző évekről nincs elhatárolt vesztesége a társaságiadó-bevallás szerint. 2017.12.31-én a személyi jellegű kifizetései 15 millió forint összegűek. Más módosító tétel nincs. 2017. II. félévében 2 milió 800 ezer forint értékű új tárgyi eszközt szerzett be. Ezzel csökkentheti a 15 millió forintos kivaalapját? Mi a teendő akkor, ha a társaságnak van a társaságiadó-bevallásban áthozott elhatárolt vesztesége, 1 millió 300 ezer forint? Mi a teendő akkor, ha a társaságnak van a társaságiadó-bevallásban tovább vitt elhatárolt vesztesége 5 millió forint? Mi a teendő akkor, ha a társaságiadó-bevallásban van elhatárolt veszteségem 4 millió forint, de nem volt beruházásom? Kérem, legyen szíves számítással és magyarázattal alátámasztani a válaszát, ugyanis a beruházási kedvezmény igénybe vétele számomra nem egyértelmű az eddig elolvasottak és a 17KIVA bevallás kitöltése alapján. A 17KIVA 02-es lap 16-os sorába a társaságiadó-bevallásban szerepeltetett, fel nem használt elhatárolt veszteség összegét kell beírni.
Bevallott illeték elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni abban,hogy az elengedett tagi kölcsön után a záró bevallás és beszámoló időpontjáig bevallott, majd azt követő napokban megfizetett illeték elszámolható-e a végelszámolás időszak alatti költségként még az azt záró bevallásban, illetve a záró beszámolóban. A végelszámolás alatt a társaság áfaköteles bevételt nem realizált. Ugyanakkor voltak áfát tartalmazó számlái (például számviteli és ügyvédi szolgáltatás). Áfaköteles bevétel hiányában ezen számlák áfatartalma a záró bevallás keretében visszaigényelhető-e? Számomra továbbra is érthetetlen, hogy a végelszámolás záró bevallása keretében miért nem vonható le a társaságiadó-alap 100 százalékáig az elhatárolt veszteség? Ha jól gondolom, jelenleg itt is él az 50 százalék levonhatósági szabály? Válaszukat várva segítségüket előre is köszönöm. K