70 találat a(z) de minimis támogatás cimkére

De minimis támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk munkavállalók foglalkoztatására 2018-ban több támogatást is elnyert. A de minimis támogatás tartalmat a 1829-es bevallásban hogyan kell szerepeltetni, ha a megítélt támogatástól kevesebb lett folyósítva (a munkavállaló távozott a támogatási időn belül)? A megítélt összeg, vagy a realizált (és munkaügyi központ által visszaigazolt) összeget vegyük figyelembe? Köszönettel

Reklámadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk mezőgazdasági nagyüzem, reklámadóval kapcsolatos kérdésünkre szeretnénk választ kapni. A reklám közzétevőjére vonatkozó szabályok szerint mentes az adó alól a reklámközzétevő adóalany adóköteles tevékenységéből származó adóévi nettó árbevételéből 100 millió forint [Ratv. 5. § (3) bekezdés]. A mentesség csekély összegű (de minimis) támogatásnak minősül, tehát összege a meg nem fizetett adó összege (max.7,5 millió forint), amely az EU működéséről szóló szerződés 107. és108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló 1407/2013/EU bizottsági rendelet szabályaival összhangban vehető igénybe [Ratv. 5. § (4) bekezdés]. Ez alapján a három egymást követő adóévben az adórendszeren kívüli és belüli de minimis támogatások együttes összege nem haladhatja meg a 200 ezer eurót. A de minimis támogatás igénybevételére akkor van mód, ha az adózónak van szabad de minimis kerete, és ezt a keretét a mentesség mértékéig erre a célra kívánja felhasználni. Azon reklámközzétevőknek, amelyeknek az adóköteles tevékenységből származó nettó árbevételük nem haladja meg a 100 millió forintot, és a csekély összegű támogatásnak minősülő adómentességet igénybe veszik, továbbra sem keletkezik adófizetési kötelezettségük. Kérdésünk: társaságunknak 13 000 000 *7,5%= 975 000 forint reklámadót kellene fizetnie. Élhetünk-e a mentességgel, ha ez idáig nem vettük figyelembe ezt a de minimis kedvezményt? Köszönjük.

Csekély de minimis támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Előző levelemben a csekély de minimis támogatás iránt érdeklődtem. A válaszban olvastam, hogy a beruházási adóalap-kedvezmény választható. Ez mit jelent? Milyen további feltételeknek kell megfelelni egy esetleges ellenőrzéskor, ha a beruházási adóalap-kedvezményt, vagyis az erre jutó adót csekély de minimis támogatásként kívánjuk igénybe venni a 200 000 Euro/3 éven kívül, illetve, hogy a dokumentációt 10 évig meg kell őrizni? Előre is köszönöm. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

De minimis támogatás – tao Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk beadta a 1729-es tao-bevallását 2018. májusában, melyben nem tüntetett fel de minimis támogatást. 2018.06. hóban kaptunk ajánlottan egy igazolást 2018.02. havi keltezési dátummal, mely szerint cégünk de minimis támogatásban részesül, a támogatás odaítélésének dátuma 2017.07. hó. A támogatást a mai napig nem kaptuk meg, valószínűleg 2018.07. hóban utalják. Melyik tao-bevallásban kell ezt feltüntetni? Helyesbíteni szükséges a 2017. évi bevallást, hisz az odaítélés dátuma 2017. év? Vagy elegendő a 2018. évi bevallásban feltüntetni, hiszen a pénzt is ekkor kapjuk meg, és az igazolást is a 1729-es bevallás benyújtása után kaptuk kézhez? Köszönettel: Mónika

1729 tao-bevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérem segítségét: Egy kft.-nek belföldi hirdetésből 600 ezer forint árbevétele keletkezett. Ez mentes a reklámadó alól, de minimis támogatásnak minősül. Nincs más de minimis a társaságnál. Kérdésem, hogy kell-e valamit szerepeltetni a társaságiadó-bevallásban, ha igen, milyen összeget és melyik sorban? Köszönettel.

Őstermelők támogatásai: az adatszolgáltatási kötelezettségről Cikk

A mezőgazdasági őstermelőknek nemcsak a jövedelmükről kell bevallást benyújtaniuk, hanem bizonyos támogatásokról adatot is kell szolgáltatniuk. Az adatszolgáltatási kötelezettség oka az, hogy Magyarországnak is adatokat kell továbbítania az Európai Unió Bizottsága felé az állami támogatásokról.

Szochokedvezmény rokkantsági ellátás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó rokkantsági ellátásban részesül, az egészségkárosodás mértéke 52%, 2016. augusztus 01-jétől, előtte rehabilitációs ellátásban részesült. Kérdésem az, hogy igénybe veheti-e a vállalkozói járulékból a szochokedvezményt, ha igen, az de minimis támogatásnak minősül-e? Várom válaszát és előre is köszönöm: Üdvözlettel: Zsuzsa

Beruházási kedvezmény Kérdés

Tisztelt Adózóna! Mezőgazdasági egyéni vállalkozó a tavalyi évben kimerítette a kisvállalkozói beruházási kedvezményt, amely három évre elosztva 15 000 EUR, de minimis támogatásnak minősül. A kérdésem, hogy ebben az évben újra igénybe vehető-e ez a fajta kedvezmény. Az Szja törvény 49/B. §-a alapján erre vonatkozóan nem találtam utalást.

Beruházási célú támogatási szerződés a vállalkozó részéről történő de minimis támogatástartalmának meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2015 végén az NGM olyan támogatási szerződést hagyott jóvá (a beruházási célú vissza nem térítendő támogatás 500 millió Ft), melyben a támogatási igénylésre vonatkozó szakasz igen szűken fogalmaz: "Támogatási előleg összege és mértéke az utófinanszírozású tevékenységre jutó támogatási összeg 50%-a, de legfeljebb 200 millió Ft." 2015-ben pénzmozgás nem volt. A támogatási előleg maximális lehívása 2016-ban megtörtént. A kiutalás jogcíme: Támogatási előleg. Ezt az előleget kötelezettségként tartjuk nyilván a könyveinkben jelenleg is. Majd 2017 nyarán – a korábban beszerzett gépekre – támogatáslehívás történt, melyet a Támogató 1. részletként címzett meg. A fenn maradó összeg lehívására a projekt lezárásakor van lehetőség. Segítségét szeretném kérni 2 kérdéskörben. 1. kérdéskör: A 2017 nyarán megkapott 1. részletként cimkézett támogatást elszámolhatom-e halasztott bevételként, és az értékcsökkenés arányában megkezdhetem-e a támogatás egyéb bevételként történő visszaírását? A 2016-ban kapott, és kötelezettségként kimutatott előleget megszüntethetem a halasztott bevételekkel szemben, vagy majd csak a projekt lezárásakor 2018-ban? Mi a feltétele annak, hogy a kapott előleg kivezetésre kerülhessen a főkönyvből? 2. kérdéskör: A Támogatási szerződés semmilyen formában nem utal a de minimis támogatásra. Jól gondolom, hogy ezt a vállalkozásnak kell klszámítania a 37/2011. (III. 22.) Korm. rend. 2.sz. mell. A pontja alapján? Ha igen, akkor mi a számítási elv a fentiek alapján? A választ előre is köszönöm.

De minimis támogatás – bankgarancia Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2015 novemberében egy banki hitelszerződésünk szerves részét képezte egy bankgarancia. A bankgarancia tervezett lejárata 2020 novembere, szerződés szerint. A bankgarancia 10 000 eurónak megfelelő támogatástartalommal bír, mely de minimis támogatásnak minősül. Ez a hitel visszafizetésre került 2016. december végén. A bankgaranciában feltüntetett 10 ezer euró de minimis támogatással jelen esetben mely évekre kell számolnunk a 200 ezer eurós korlát számításánál? Arányosan az évek előrehaladtával levonásra kerülhet-e 1/5 -1/5 arányban azaz 2000 eurónként a de minimis támogatás a göngyölődő de minimis keretből (hiszen a kapcsolódó hitel visszafizetésre került)? Vagy esetleg már 2017-ben 4/5 rész visszavonásra kerülhet a 200 ezer eurós keret kiszámításánál? Összefoglalva, van-e lehetőségem bármilyen módon csökkenteni a visszafizetésre került hitelhez kapcsolódó bankgarancia támogatástartalmát, a de minimis korlát kiszámításánál negatív előjellel figyelembe venni? Válaszát előre is köszönöm.

Reklámadó de minimis támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kérdésem a reklámadóról szóló 2014. évi XXII. törvény 2017. július 1-jétől hatályos módosításával kapcsolatos: 100 millió forint reklámadóalapig járó adómentesség de minimis támogatásként vehető igénybe. Ha a reklámközzétevő megfelel az EU-rendelet kritériumainak, akkor azt automatikusan igénybe veheti, vagy valamilyen formában igényelni kell? Válaszukat köszönöm.

Egy és ugyanazon vállalkozás fogalma Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 1407/2013/EU rendelet 2. cikk (2) bekezdésére figyelemmel, az alábbi esetben egy és ugyanazon vállalkozásnak kell-e tekinteni A és B vállalkozást? A vállalkozás tulajdonosa a férj, B vállalkozásé a feleség. Mindkét vállalkozás de minimis támogatást számol el. Az elszámolásnál a két céget egy és ugyanazon vállalkozásnak kell-e tekinteni?

De minimis támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő Hölgy/Úr! A 1608M-12. lapjának 674-ik sorában érvényesített szociális hozzájárulási adókedvezmény a nyomtatvány szövegezése értelmében de minimis támogatásnak minősül. Azt szeretném megtudni, hogy az itt érvényesített kedvezményt (c. oszlop) vagy annak alapját (a. oszlop) fel kell-e tüntetni a 1629-es bevallásban vagy esetleg más bevallásban. Ha igen, hol? Valamint azt is szeretném megtudni, hogy az ehhez a szociális hozzájárulási adókedvezményhez kapcsolódó szakképzési hozzájárulási kedvezmény is de minimis támogatásnak minősül-e? Ha igen, akkor azt be kell-e vallani, vagy tájékoztató adatként feltüntetni a 1608A-01-02 lapjának 31. során kívül is? Köszönettel: Kauker Zsoltné

Állami támogatások – adatok a társaságiadó-bevallásban Cikk

Hogyan jelenítsük meg a társaságiadó-bevallásban a csekély összegű közvetlen támogatásokat? Hogyan kell feltüntetni az adóalapban vagy az adóból érvényesített, állami támogatásnak minősülő kedvezmények támogatástartalmát? Cikkünkből megtudhatja.

Mezőgazdasági vállalkozó kisvállalkozói kedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági tevékenységet folytató egyéni vállalkozó a tárgyévben mezőgazdasági tárolót építtet. Ezután szeretnénk igénybe venni a kisvállalkozói kedvezményt. A 16SZJA bevallás 13-08-as lapjának 155. soránál melyik oszlopban kell szerepeltetni a de minimis támogatást? Lehetőségek: a) mezőgazdasági de minimis, d) általános de minimis, e) mezőgazdasági csoportmentességi támogatás. Milyen értékhatárral kell nála számolni 3 év vonatkozásában?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink