26 találat a(z) csökkentett munkaidő cimkére
Bértámogatás, munkaidőkeret, egyéni fejlesztés: mi módosult a kormányrendeletben? Cikk
A korábbi bértámogatásról szóló kormányrendelet módosítása sok téren egyszerűsíti az igénybevétel körét, sok jogértelmezési kérdést tisztáz. A támogatás mértéke és a maximálisan figyelembe vehető összeg nem változott, de most már egy 6 órás foglalkoztatás sincs kizárva a jogosultsági körből. A Niveus Consulting Group kommentárral segít értelmezni a módosítást.
Egyéni fejlesztési idő igazolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 105/2020-as rendelet alapján kérhető csökkentett munkaidős támogatásban a munkavállalónak vállalnia kell, hogy a kieső idő 30%-ában egyéni fejlesztési időben vesz rész, mely összefügg a munkakörével vagy a vállalkozás tevékenységével. De ezt hogyan kell majd igazolnia?
ITM: már igényelhető a bértámogatás Cikk
A Gazdaságvédelmi Akcióterv kiemelt célja a munkahelyek védelme, helyreállítása és újak teremtése, a vállalkozások csütörtöktől pályázhatnak a munkahelyvédelmi bértámogatásra – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) csütörtökön az MTI-vel.
Csökkentett munkaidős foglalkoztatás: kockázatos a támogatás igénybevétele Cikk
A gazdasági mentőcsomag részeként április 16-án lépett hatályba az a kormányrendelet, amely a csökkentett munkaidős foglalkoztatás támogatásának feltételeit tartalmazza. Mint a nevében is benne van, a támogatást olyan vállalkozásoknál vehetik igénybe, ahol az elkövetkező hónapokban – a járványügyi veszélyhelyzet következtében – a foglalkoztatást csak csökkentett munkaidőben tudják megoldani. Az ezzel kapcsolatos tudnivalókat összegezték a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértői, akik szerint a munkáltatóknak nagyon át kell gondolniuk, hogy részt kívánnak-e venni ebben a támogatási programban.
Csökkentett munkaidőben történő foglalkoztatás támogatása Kérdés
A 105/2020. (IV.10) kormányrendelet 2. § bc) pontja a támogatás nyújtásának feltételeként szerepelteti, hogy munkáltató "a bb) ponttal összefüggésben munkavégzés átütemezésére nyitva álló munkaidő-beosztási lehetőségeket a kérelem benyújtásáig kimerítette". Milyen intézkedéseket lehet elfoghatónak tekintetni, kizáró ok lehet-e, ha a munkáltató felmérve a lehetőségeit, egyből a csökkentett munkaidőben történő foglalkoztatás mellett döntött, melyre később a támogatást igényli?
NFSZ honlapjáról letölthető nyomtatvány Kérdés
Szeretnék linket kérni a nyomtatványhoz, köszönöm. Az alábbi témával kapcsolatban kérem: https://adozona.hu/munkajog/Csokkentett_munkaidoben_torteno_foglalkozta_UDAJGS
Csökkentett munkaidőben történő foglalkoztatás támogatása Kérdés
Tisztelt dr. Kéri Ádám! Több helyen olvasható volt a részletek megjelenése előtt, hogy azon munkavállalók esetén, akik átkerültek távmunkába március 15-e után, ez a támogatás nem lesz igényelhető. Mi ezt a feltételt nem látjuk? Például hotelek esetén, amelyek bezártak, vagyis semmilyen formában nincsen most valós munkaidő, igénybe vehető a támogatás ezen formája (járulék és szocho-kedvezmény mellett)? Kérdés itt az, hogyha 4 órás munkaszerződést fenntartják (munkaidőkereteket lezárják), akkor ha fel vannak mentve a munkavégzés alól, akkor lehet-e a támogatást igényelni? Másik kérdés, mert itt sem egyértelmű a kommunikáció, hogy mennyi is lesz ra végső nettó és mennyi lesz a munkáltató költsége. Pl. ha sima havi munkabéres (nix pótlékok, mert ebben az esetben a távolléti díj és a havi bér megegyezik) esetén 50%-ra lemegy a munkaidő, akkor a korábbi bére 50%-át a ledolgozott munkaidőre kapja meg a munkavállaló a munkáltatótól, a korábbi bére 15%-át kapja meg egyéni fejlesztési időre tekintettel a munkáltatótól (mondjuk ennek a definíciója szerintem zavaros) és a maradék 35%-ot nettó bér formájában kapja meg az államtól. Vagyis ha jól értelnezzük a munkavállalónak a nettó bére alap esetben változatlan marad (mint a 8 órás bér). A munkáltató költsége nem a felére esik le, hiszen a fejlesztési időt is a munkáltatónak kell finanszíroznia, így adott esetben a korábbi bruttó bér 65% (+SZOCHÓ+SZAKKÉPZÉSI) lesz a költsége. Jól értelmezzük a rendeletet? Köszönjük Péter
Foglalkoztatás csökkentett munkaidőben: a támogatás szabályai Cikk
A 2020. április 10-én, a 71. számú Magyar Közlönyben kihirdetett jogszabályváltozások keretében jelentek meg a csökkentett munkaidős foglalkoztatás állami támogatására vonatkozó részletszabályok. A szabályozás lényegét az alábbiakban mutatjuk be, azzal, hogy a pontos részletek vonatkozásában a 105/2020. (IV. 10.) kormányrendelet rendelkezéseinek megtekintése sem mellőzhető.
Csökkentett munkaidő Kérdés
Tisztelt szakértő! Egy kivás vállalkozás bejelentené a munkavállalóit heti 5 óra munkaviszonyra (csak a járvány alatt), mivel nincs forgalma, így nem tudja a béreket finanszírozni. Ezzel kapcsolatban kérdezem, hogy ha az egészségbiztosítási járulékok nem érik el a 7710 Ft-ot. akkor is biztosítottak maradnak-e? Vagy az egészségbiztosítási járulékot úgy fizetné meg, hogy az mindenképpen elérje a 7710 Ft-ot, a fizetéstől függetlenül? Válaszát előre köszönve tisztelettel: Háel Györgyné
Egyre több németországi gyárban dolgoznak csökkentett munkaidőben Cikk
Egyre több németországi gyárban dolgoznak csökkentett munkaidőben az alkalmazottak, ami azt jelzi, hogy a feldolgozóipar recessziója növeli a nyomást a munkaerőpiacra – ez derült ki a müncheni ifo gazdaságkutató intézet felméréséből, amelynek eredményeit csütörtökön ismertették.
Pedagógus egyéni vállalkozó – járulékfizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású pedagógus egyben egyéni vállalkozó is. Pedagógus jogviszonyában lehetőség nyílt csökkentett munkaidőben dolgozni, a nyugdíjba vonulást megelőző 5 évet elérte. A kérdésem: mivel a KLIK igazolása alapján ez a jogviszonya továbbra is főállásnak minősül, csak csökkentett idejű, heti 20 órában kell dolgoznia, az egyéni vállalkozása továbbra is főállás melletti egyéni vállalkozó? Tisztelettel: Gyűgyi Tiborné