10 találat a(z) biztonsági őr cimkére

Minimál óradíj készenléti jellegű munkakörben Kérdés

Biztonsági szolgálat műszakpótléka Kérdés

A készenléti jellegű munkakör előnyei és buktatói Cikk

A vállalkozások érthető módon keresik az olyan munkaidő-beosztási lehetőségeket, mely számukra jelentős mozgásteret biztosítanak. Különösképpen érvényes ez a jelen járványügyi helyzetben, amikor a munkaerő megszervezése komplex akadályokba (megbetegedés, munkaerőhiány stb.) ütközhet. Nézzük, mire is kell ügyelnünk a készenléti jellegű munkakörre vonatkozó szabályok alkalmazásakor:

Biztonsági őrök bérpótléka Kérdés

Biztonsági és telepőrök pótlékai Kérdés

Tisztelt Szakértő ! A cég telepőröket foglalkoztat (3 fő) készenléti jellegű munkakörben. Egymást váltva, 24 órát dolgoznak, reggel 6-tól másnap reggel 6 óráig. Kérdésem, hogy jár-e nekik vasárnapi pótlék (50 százalék), éjszakai 15 százalék pótlék és a munkaszüneti napra (100 százalék) pótlék ? Előre is köszönöm válaszát.

Kinek jár a havi 161 ezres garantált bérminimum? Így kell megállapítani Cikk

Jelentősen emelkedett a minimálbér, illetve a garantált bérminimum összege, amely számos munkáltatót és – a statisztikai adatok szerint több mint egymillió – munkavállalót érint. Tapasztalataink szerint a munkáltatóknak továbbra is nagy fejtörést okoz, hogy mely esetekben kell legalább a garantált bérminimumot megfizetni a dolgozóknak.

24 órás munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéseket szeretném feltenni: Az intézményünknél( Kjt. hatálya alá tartozó költségvetési szerv) 24-48 órás szolgálatban dolgoznak a biztonsági őrök. A munkakezdés 07.00-07.00 óra között történik, ettől eltérés csak úgy van (ha a szolgálat úgy kívánja), hogy 07.00-19.00 óráig tart a munkaidő. Folyamatos munkarendben dolgoznak, ünnep- és munkaszüneti napokon is. Jár nekik műszakpótlék vagy éjszakai pótlék? Ha igen, mennyi és mikortól? Takarítókat úgy szeretnénk alkalmazni, hogy 09.00-20.00 óra között lenne a munkaidejük, 2 nap munkavégzés 2 nap szabadidő váltakozásával. A munkavégzésük folyamatos munkarendben történne, mivel az intézmény nyitvatartása folyamatos az előbb említettek szerint. Rájuk milyen szabályozás vonatkozik? Jár valamilyen pótlék számukra? Válaszát előre is köszönöm, üdv.

Biztonsági őr – szabadság és betegállomány Kérdés

Biztonsági őrnek a munkáltatója miért nem számol el szabadságot vagy táppénzt? 12/24 és 24/48 órában dolgoztatnak. Miért nem fizetnek, amikor a szabadságot nyilvántartják a bérpapíron? Se nem adják ki, se nem fizetnek a szabadságért, betegállománynál sincs táppénz. Jogos-e ez, ha igen, magyarázzák el, miért helyes a munkáltató döntése. Arról nem beszélve, hogy egy éve ugyanott dolgozik, de már három munkaszerződése van. Szabályos ez? Kérem, legyenek szívesen eligazítani ebben a "fertőben".

Szabadság idejére járó távolléti díj kiszámítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Ön segítségét kérem, mert több eltérő véleményt olvastam. Biztonsági őrökről lenne szó. 1 nap munka (24 óra), majd 2 nap szabadnap. Általában 10 munkanap egy hónapban. Hogyan, hány órára számolom a napi szabadságot? Olyan bérelszámolási listát láttam, ahol a szabadság 1 napjára 8 óra figyelembevételével számítják ki a napi bért. Helyes ez? Ha az átlag órabér 700 forint, mennyi az egy napi szabadságra jutó távolléti díj összege? Hány órát veszek figyelembe 1 nap szabadság esetén? Előre is köszönöm a válaszát!

Egyszerűsített foglalkoztatás 4 napra Kérdés

Van egy egyéni vállalkozó, aki 2015. 04. 17-én indította a vállalkozását, majd június 11-étől szünetelteti azt. Így összesen 59 napot volt "éles". Most a Forma 1-re kapott felkérést (parkolóőr). Ezt egyszerűsített foglalkoztatás keretében szeretné megoldani. Alkalmottja nem volt, így, ha jól értelmezem a törvényt, akkor napi 1 főt foglalkoztathat alkalmi munkavállalóként. Ezt ugye egész évre kell nézni, tehát elvileg akár 365 napon is foglalkoztathatna alkalmi munkavállalót. Ő 30 embert szeretne 4 napra = 120 nap. Kérdésem, hogy megteheti-e? A vállalkozása eddig csak 59 napig működött, és most is csak a Forma 1 idejére "élesítené vissza". Tehát a 120 nap sehogy nem jön össze. Viszont október-december között (tervei szerint) megint működne. Így éves szinten összejönne a 120 nap. Tehát elvileg beleférne a keretbe, de mi van akkor, ha valamiért mégsem "élesíti vissza" ősszel a vállalkozását? Elvileg az a vállalkozás, amely nem foglalkoztat alkalmazottat, az napi 1 főt alkalmazhat alkalmi munkavállalóként, ami akár úgy is lehet, hogy például 1 napra 365 embert. Tehát egyenlőtlen elosztásban is. Eddig viszont csak 59 napot volt éles a vállalkozás. Kérdésem, hogy akkor ezt az 59 napot kihasználhatja, de a többi időre csak bejelentett alkalmazottként dolgozhatnak? Válaszát előre is köszönöm. Szabóné Monika

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink