28 találat a(z) beszámítás cimkére
Előlegszámla kompenzálása. Kérdés
Egyik ügyfél a mezőgazdasági termeléshez szükséges anyagok szállitói számláját megkapta novemberi fizetési határidővel. A szállitó a későbbi termékeladásról előlegszámla kiállítását kéri, melyet az általa kiállitott számlával kompenzálna, melynek a fizetési határideje még nem járt le. Jogszerü-e ez a beszámitás?
Használtautó-beszámítás könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalatunk új céges autót kíván vásárolni, és a régit, ami a vállalat tulajdonában van, be szeretné számíttatni az új autó vételárába. Érdeklődnék mi a könyvelés menete? Válaszát előre is köszönöm.
Köteles-e figyelembe venni a kereseti igazolást a nyugdíjbiztosítási nyilvántartástartást vezető szerv? Kérdés
TISZTELT Szakértő(nő)! Egyik munkatársunk 2010.05.03-tól 2010. 07.16-ig megbízási jogviszonyban dolgozott az Oktatási Hivatalnak, melynek "Összevont igazolása" szerint 26 985 forintot vettek figyelembe nyugdíjjárulék-alapként, és ez után le is vonták a 10 százalékos nyugdíj-járulékot. Ám ezt az összeget nem hajlandó figyelembe venni a nyugdíjbiztosítási adatokat nyilvántartó szerv, arra hivatkozva, hogy a kereseti igazolásban szereplő összeg nem éri el a minimálbér 30 százalékát. Joga van-e a nyugdíjbiztosítási adatokat nyilvántartó szervnek felülbírálni, figyelmen kívül hagyni a foglalkoztató által kiadott és a NAV-hoz is bejelentett igazolások tartalmát? Mit lehet/kell tenni ebben a helyzetben a "nyugdíjbiztosítási adatok egyeztetési eljárása" során?! Kérjük, hogy válaszát szíveskedjék tételes joghelyekre való hivatkozással alátámasztani!
Kölcsön beszámítása szolgáltatás ellenértékébe: mennyi a kamat, be kell jelenteni? Cikk
Egy cég kölcsönt adott egy másik cégnek, amit a kölcsönt kapó nem fizetett vissza, hanem azt beszámították a kölcsönadónak általa nyújtott szolgáltatás ellenértékébe. Be kellett volna jelenteni a kölcsönt és a beszámítást a másfélmilliós készpénzforgalmi limit miatt, és mennyi kamatot kellett volna minimálisan felszámítani? – kérdezte olvasónk. Dr. Verbai Tamás, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.
Kettős adóztatás – Vietnám Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben részletezett kérdésben kérem szíves segítségét. Egyik ügyfelünk szakmai betanítási szolgáltatást nyújtott cégcsoportja vietnami tagjának 2014-es teljesítéssel, amiről a kapcsolt partner adóbevallást nyújtott be 2016 novemberében a vietnami adóhatóságnak. Az ottani szabályok szerint minden vietnami adóalanynak FCT-t (Foreign Contractor Tax) kell fizetni minden külföldi illetőségű szervezet számára kifizetett összeg után (függetlenül a tényleges teljesítés helyétől, kivéve termékbevitel esetén), ami 5 százalék áfát és 5 százalék tao-t takar. Ezt az adót a partner megfizette a magyar adózó helyett, amit most át akar rá hárítani. A kérdés az, hogy az ezen a címen külföldön megfizetett adót lehetséges-e beszámítani 2017-es fizetendő tao-ba és ha igen, akkor azt milyen módon teheti meg az adózó, vagy ha önellenőrizni kell, akkor melyik évet. Segítségét előre is köszönöm!
Kölcsön beszámítása osztalékba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tagja a kft-nek tartozik 9 700 000 forinttal. A kft.-ből a tagot megilleti 9 100 000 forint osztalék. Be lehet-e tudni az osztalék összegét, mint a kölcsön törlesztőrészletét? Így nem vesz fel osztalékot, és a tartozása már csak 600 000 forint a cég felé. Ilyen esetben az osztalékot szja és eho szempontból hogyan kell kezelni? Válaszát köszönöm
Létszám rehabilitációs hozzájárulás esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném segítségét kérni, hogy a legalább 60 órában megbízási díjjal foglalkoztatott személyek abban az esetben is beleszámítanak a rehabilitációs hozzájárulás esetében a statisztikai létszámba, ha más munkáltatónál van 36 órát meghaladó munkaviszonyuk? (Tehát két helyen számítják be őket?)
Elszámolás/beszámítás közös megegyezés esetén Kérdés
Tisztelt Dr. Kéri Ádám ügyvéd úr, szíves és gyors válaszát ezúton is köszönöm. A válasza kapcsán azonban az alábbi kérdéseim merült fel: Tételezzük fel, hogy a munkáltató csak a levonásmentes munkabéren felüli munkabér terhére élne beszámítással, és a beszámításhoz a munkavállaló is kifejezetten hozzájárul. Ha a munkáltató igénye nem a munkaviszonnyal függ össze, hanem a munkáltató igénye egy, a közöttük létrejött polgári jogi megállapodáson alapul, akkor is van lehetőség beszámításra? A beszámítás szabályainak betartása mellett, lehet beszámítással élni például: prémiummal szemben is? Szíves válaszait köszönöm, tisztelettel:
Elszámolás/beszámítás közös megegyezés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő Asszony/Szakértő Úr! Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz: A munkáltató és a munkavállaló megállapodnak a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésében. Az Mt. 80. § (2) bek. alapján a munkaviszony megszűnésétől számított 5. munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait. A felek megállapodhatnak abban, hogy a munkavállaló részére nem kerül semmilyen összeg kifizetésre, tekintettel arra, hogy a felek között létrejött, a munkaviszonytól független polgári jogi megállapodás alapján a munkáltató a munkavállalóval szembeni követelését a munkabérbe és az egyéb járandóságba beszámítja? Vagy ilyen beszámításra csak az Mt. 162. §-ában (levonásmentes munkabér) foglaltak betartásával van lehetőség? Szíves válaszaikat ezúton is köszönöm, tisztelettel:
Őstermelő költségelszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági őstermelő a 2016-os évben 7 millió forint értékben értékesített gabonát egy gazdasági társaság részére. Ez a gazdasági társaság a 2016-os évben mezőgazdasági munkákat végzett az őstermelő részére bruttó 10 millió forint értékben. A két fél a számlákat az év végével egymással beszámította, így az őstermelőnél a bevétel számla teljes egészében kiegyenlítésre került, azonban a mezőgazdasági munkáról szóló számla, csak részben, 7 millió forint összegben. A különbözet 2017-ben kerül átutalásra. Kérdésem, hogy az őstermelő 2016. évi szja bevallásában a beszámítással "kifizetett" 7 millió forint (ennek nettó összege) költségként figyelembe vehető vagy majd csak a számla második felének kiegyenlítésekor (2017-ben) az egész összeg? Köszönöm mielőbbi válaszát!
Mindenki tartja a markát – így kerülhető el a kettős adóztatás Cikk
A belföldi illetőségű adózónak gyakran származik külföldről jövedelme, miként a külföldinek belföldről külföldön is adóztatható jövedelme. Melyik állam jogosult adókat beszedni, illetve hogyan kerülhető el a kettős adóztatás? – erről tájékoztat a NAV.
Visszáru Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy partnercég egy évben egyszer lehetőséget biztosít arra, hogy árut visszavesz. Viszont ragaszkodik ahhoz, hogy készpénzben számlázzuk vissza az árut, ő pedig abban az értékben készpénzben kiszámlázz újabb árut. Megteheti ezt? Mi azt szeretnénk, hogy visszavételezze az árut és az új vásárlás értékébe számítsa be. Ha kérhetem, válaszában a törvényi helyet is jelölje meg ami erre lehetőséget biztosít. Köszönöm!
Nem lakóngatlan értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő, eladtunk egy egyéb gazdasági épület minősítésű ingatlant (családi házként használtuk, 2007-ben vásároltuk és a 2015. év során értékesítettük, majd vásároltunk egy lakóházat (ingatlannyilvántartás szerint is). Van-e bármilyen lehetőség arra, hogy az új ház beszerzését figyelembe vegyük az értékesítésből származó bevétel szja számításánál, vagy mivel az nem lakóingatlan volt, ez nem lehetséges? Válaszukat előre is köszönöm.