78 találat a(z) bejelentkezés cimkére

Külföldön végzett tevékenység számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni az állásfoglalását: egy magyarországi cégnek Olaszországban van egy pavilonja, melynek elbontásához magyarországi céget kíván igénybe venni. Kérdés, hogy milyen számlát kell kapni a megrendelőnek a bontásról? Az olasz adózásának megfelelően, hisz az áfa mindig a teljesítés helyét veszi alapul? Tehát a kivitelezőnek be kell jelentkezni az olasz adóhatósághoz, illetve vélelmezem, telephelyet kell nyitni? A megrendelő visszaigényelheti az áfa összegét? Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Varró Mária

Alanyi áfamentesség: így lehet igazodni a változásokhoz Cikk

Az adóalany átlépte a 2016-ban érvényes alanyi mentességi értékhatárt, de belül maradna a 2017-esen. Lehet-e továbbra is alanyi mentes? Olvasói kérdésre dr. Bartha László adójogi szakjogász válaszolt.

J30 csomagküldő Kérdés

Tisztelt Adózóna! Kell-e nyilatkoznia egy kisvállalkozásnak, amelyik külföldre – jellemzően Németországba, Ausztriába, USA-ba – küld ki palackos borokat, pezsgőt esetleg Unicumot, esetenként 200-300 euró értékben? Az árut webes felületen lehet megrendelni, a kiszállítás saját kis teherautóval, illetve szállító vállalkozásokkal történik. Válaszukat várva.

Távértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! „A” (magyarországi) Kft. megvásárolja a termékeket a „B” (magyarországi) Zrt.-től és beszállítja az Amazon (online forgalmazó) németországi raktárába. Nem számlázza, tehát komissziós alapon. Az áru beérkezése után Amazon felkínálja a termékeket a honlapján keresztül. Az ár, a mindenkori országban érvényes forgalmi adóval jelenik meg. Amazon 15 százalékot kap (az áfával emelt értékből) mint províziót a realizált eladások után. Ezzel csökkenti a bevett árat. Továbbiakban levonásra kerül a csomagküldés költsége és a raktározási költség is. Amazon mindent automatikusan számol, küldi az elszámolásokat online és utalja az „A” Kft. bankszámlájára az elszámolt összeget. Az Amazon az elszámolásokról számlát küld (önszámla formájában). Azaz szállítóként "A" Kft. szerepel, vevőként az Amazon. Van olyan számla, amin német áfa van (19%), van, amin magyar áfa (27%), van, amin cseh áfa (21%), attól függően, hogy az értékesített termék melyik országba érkezik meg. A vevők EU-s magánszemélyek. Ha jól értelmezem, a német raktárban történő termékmozgatás nem minősül termékértékesítésnek, mert távértékesítési célból lettek kiszállítva a termékek. Az Amazon önszámlázásából pedig arra következtetek, hogy az "A" Kft.-nek, amelyik tagállamba értékesítés történik, be kell jelentkeznie és ott elszámolnia az adót. A NAV felé be kell jelenteni, mely országokban teljesíti az áfakötelezettségét. Jól gondolom ezeknek az ügyeleteknek a menetét? Válaszát előre is köszönöm.

Áttérés katára Kérdés

Tisztelt Szakértő! Betéti társaság 2017.01.01-jétől át kíván térni a kata hatálya alá. A bt. beltagja öregségi nyugdíjas, aki már nem végez igazán munkát. Milyen minőségben lehet őt bejelenteni? Tehát fontos-e kisadózóként bejelenteni (mellékállásúként), vagy el lehet ettől tekinteni? A bt. kültagja egy másik katás bt. főállású kisadózója. Ő ebben az "új" bt.-ben mellékállású kisadózóként lenne bejelentve. A munkát ő végzi. Ez így járható út? Van még egy kültagja a cégnek, aki szintén nem végez munkát ténylegesen, és van főállású munkaviszonya. Vele mi a teendő? Még egy kérdés. A kata alá történő átjelentkezés bt. esetében a 16T201T nyomtatványon történik? Vagy még erre más bejelentkezési nyomtatvány is? Köszönöttel Szűcsné Urbán Ágnes

Átalányadóból katába Kérdés

Kérem a segítségüket. Átalányadós, áfás vagyok, de átlépnék katába az áfaalanyiságommal együtt. Mi a teendőm, és melyik bizonylaton jelentkezhetek be? Köszönöm előre is a segítséget.

Kivából katába Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy kivás bt. 2017-től szeretné a kata adózási módot választani. Kérdésünk az lenne, hogy milyen bevallásokra, bejelentkezési nyomtatványokra van szükség a kilépés miatt, illetve mi az, amire feltétlenül figyelnünk kell az áttérés során? Teljeskörű tájékoztatást szeretnénk kérni ez ügyben. Köszönettel!

Feles bérlet Kérdés

Tisztelt Szakértők! Termőföld-tulajdonos magánszemélyként ötéves időtartamra feles bérleti szerződést kívánok kötni, a termőföld hasznosításának fejében bizonyos mennyiségű terményt kapok a termőföld használójától. A jogszabály értelmében az átvett termény miatt szja fizetési kötelezettségem nem keletkezik, azonban a terményre nem tartanék igényt, ezért értékesíteni szeretném. A fentiek alapján a kérdéseim az alábbiak: 1. Ha a kapott termény értékesítése során a bevételem nem éri el a 600 ezer forintot, akkor kell-e bármilyen adót fizetni? 2. Ha a kapott termény értékesítése során a bevételem eléri a 600 ezer forintot, de jövedelmem nem keletkezik (például az értékesítés során kapott bevétel és a szerzési érték megegyezik, vagy az értékesítés során kapott bevétel kevesebb, mint a szerzési érték), akkor kell-e bármilyen adót fizetni? 3. Ha a kapott termény értékesítése során a bevételem eléri a 600 ezer forintot, és jövedelemre teszek szert, akkor milyen adófizetési kötelezettség keletkezik, és mi az adó alapja? 4. A termény esetében mit értünk szerzési értéken? 5. Az adófizetési kötelezettség tekintetében mi változik, ha a termény értékesítése évente csak egyszer történik, tehát nem rendszeresen? 6. Milyen esetben kell bejelentkezni áfaalanyként az adóhatósághoz? Ha rendszeresen történik a termény értékesítése, vagy akkor is, ha csak évente egyszer? 7. Adózás szempontjából kifogásolható-e, hogy a feles bérleti szerződésben nem 50-50 százalékos arányban állapodunk meg? Válaszukat előre is köszönöm!

Azerbajdzsán – szja-egyezmény Kérdés

Tisztet Szakértő! Magyarországi székhelyű munkáltatóként magyar állampolgárságú, állandó magyarországi lakóhellyel rendelkező munkavállalónkat Azerbejdzsánba küldtük – kiküldetés keretében – munkavégzésre. A kiküldetés időtartam ebben a hónapban meg fogja haladni a 183 napot, de egy évnél nem lesz hosszabb. A munkajövedelmét továbbra is tőlünk kapja. Jól értelmezzük-e a jogszabályokat, miszerint mi itthon levonjuk az adóelőleget (15 %) a jövedelméből, majd ez az adóelőleg beszámít az azerbajdzsáni személyi jövedelemadójába?! Neki kell ott az azerbajdzsáni adóhatóságnál bejelentkezni, és a tőlünk kapott adóelőleg-igazoláson szereplő, Magyarországon levont adóelőleget az ott fizetendő adóba beszámítani?! Vagy létezik ott is olyan intézményrendszer, mint ami itthon, amely az INT végű 1041 és 08-as nyomtatványok beküldésével rendezi a külföldi kifizetők magyarországi dolgozóinak kérdését, és itthon nekünk már eleve az azerbajdzsáni mértékű szja-t kellene vonni?! Köszönjük előre is válaszukat!

Ügyvéd katára jelentkezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni ügyvéd a kamarai avatást követően adószámot kap. Az egyéni ügyvéd egyéni vállalkozóként adózik. Katas szeretne lenni. Milyen nyomtatványokat kell beadni a NAV-hoz a bejelentkezésre, hol jelzem a katára való jelentkezést és az áfába való bejelentkezést? Köszönettel

EU-n belüli termékértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi telephellyel rendelkező kft. B Németországból hoz be terméket A-tól, melyet egy másik, C németországi cég felé értékesít. Az áru nem hagyja el Németország területét, mivel az A közvetlenül a C-nek szállítja, B csak közvetítő szerepet tölt be. A 19 százalékos áfával terhelt számlát állított ki B felé. Kérdésem, hogy B-nek milyen számlát kell kiállítani C felé, kell-e áfát feltüntetni, továbbá az áfabevallásban hogyan kell szerepeltetni a fenti eseményt, elég, ha az összesítő nyilatkozatban szerepeltetem az ügyletet, megjelölve, hogy abban közbenső vevőként jártam el. További kérdésem, hogy be kell-e jelentkezni Németországban adóalanyként? Köszönöm válaszát! Üdvözlettel: Ilona

Építőipari szolgáltatás számlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szakmai körünkben vita tárgyát képezte a helyes eljárás a következő ügyben. Magyarországi adóalany jelentős mértékű építési tevékenységet folytat Oroszországban. Egy másik, magyarországi illetőségű céget bíz meg az építési művezetéssel, az építési műveletek irányításával, ellenőrzésével. Kérdés, és a vita tárgya, hogy a művezetésről, szakértésről készült számla tartalmazhat-e áfát, vagy sem? Szóba került még az oroszországi adóalanynak történő bejelentkezési kötelezettség is, amely még mindig nyitott kérdés maradt. Kérem szíves állásfoglalásukat a vázolt ügyben.

Bejelentkezés eva alá, kijelentkezés eva alól Cikk

Ki lehet az egyszerűsített vállalkozói adó alanya (evás), meddig kell erről dönteni? A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közzétette az eva alá való bejelentkezés és adóalanyiság alóli kijelentkezés szabályait.

Nemzetközi oktatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély kft.-t szeretne alapítani. Külföldi országokban oktatna különféle egyetemeken, EU-n belül és Kínában, az Egyesült Arab Emírségekben. Kérdésem, hogy milyen adózási szabályokra kell figyelemmel lenni ilyen irányú tevékenység esetén? Áfa, teljesítések helye, be kell-e jelentkezni az egyes államokban, stb. Válaszát előre is köszönöm.

Kapcsolt vállalkozások: közeleg a bejelentkezési határidő Cikk

2015. január 1-jétől bővült a kapcsolt vállalkozások köre, mivel már nemcsak az azonos tulajdonosi körbe tartozó cégek tartoznak ide, hanem azok is, ahol „csak” az ügyvezetés egyezik meg. Ennek köszönhetően a korábbinál szélesebb kört érintenek a transzferárakra vonatkozó adminisztrációs kötelezettségek és vizsgálatok. Azoknak, akik a jogszabály-módosítások miatt kerültek be a kapcsolt vállalkozások körébe, 2015. január 15-éig kell ezt bejelenteniük az adóhatóságnál – figyelmeztet az adózásról érthetően blog.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink