64 találat a(z) bérleti szerződés cimkére

Flottakezelés számlázása és az input számlák áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság flotta szolgáltatást végez az alábbiak szerint: Nyíltvégű pénzügyi lízing keretében személyautókat lízingel, amelyeket bérbead partnereinek, természetesen a lízing cég hozzájárulásával. A bérleti szerződés 3 éves (a lízingszerződéssel szinkronban van), és a bérbeadó/lízingelő társaság viseli a személyautó fenntartásával és üzemeltetésével kapcsolatosan felmerülő összes költséget: adók, biztosítás, karbantartás, üzemanyag és minden egyéb felmerülő költséget. A bérleti díj így két részből áll: egy fix részből (üzemanyagon kívüli részre és a haszonra nyújt fedezetet) és egy változó részből (a havi szinten felmerülő üzemanyaggal megegyező összeg). Kérdéseink a következők : - Bérleti díjként lehet-e a két részt számlázni egy összegben, így havonta változó összegű bérleti díj keletkezik vagy lesz egy fix összegű bérleti díj és egy havonta változó összegű üzemanyag-költség áthárítás? - A bérbeadó cég, mivel 100 százalékos bérleti jogviszonyban hasznosítja a személyautót, így az összes input számlájának az áfáját 100 százalékos mértékben levonásba helyezi. Ezen eljárás helyes-e? - Az üzemanyag áfáját nem helyezi levonásba, de felmerült kérdésként – mivel azt kvázi áruként (vagy közvetített szolgáltatásként) adja tovább – hogy levonásba lehet-e helyezni? Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm:

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánember a saját tulajdonában álló ingatlan hasznosítási jogát engedményezési szerződés alapján átengedte egy kft.-nek. Helyes-e az az eljárás, hogy ezek alapján a kft. számlát állít ki egy másik cégnek az ingatlan bérbeadásáról úgy, hogy bérleti szerződés a magánember és a másik cég között van? Válaszát köszönöm!

Kft. alapítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Négy magánszemély most készül kft.-t alapítani. Ételkiszállítás lesz a fő tevékenységi körük. Az ehhez szükséges ingatlant megvásárolta az egyik magánszemély, amit majd bérbe fog adni a kft.-nek, amiben ő lesz az egyik tulajdonos. Ezt megteheti gondolom, nem ütközik jogszabályba? Ezen az ingatlanon már a kft. végezné el a szükséges átalakítási munkákat, tehát a kft. már most meg kell alapítaniuk, megkötni a bérleti szerződést a magánszeméllyel, ezután kezdődhet a beruházás, amit a kft. elszámolhat könyveiben mint bérelt ingatlanon végzett beruházást és aktiválhatja? Van-e esetleg bármilyen olyan feltétel, ami különös körültekintést igényel a jogszabályban előírtak miatt a magánszemély tag és a kft. között a bérleti szerződés tekintetében?

Egy kft. bérleti jogot vásárolt Kérdés

Egy KFT bérleti jogot vásárolt, melyhez bérleti szerződés is kapcsolódott. A szerződés 3 hónap után meg szűnt. Végelszámolással szeretnénk megszüntetni a céget. Helyesen járunk el, ha a bérleti jog el nem számolt értékcsökkenését terven felüli értékcsökkentésként számoljuk el, valamint keletkezik-e áfafizetési kötelezettség? A szerződést 2013-ban kötötték.

Bérelt ingatlanon végzett átalakítás terven felüli értékcsökkenése Kérdés

Egy társaság több mint öt éve bérel egy ingatlant határozatlan idejű bérleti szerződés keretében. A bérleti szerződésben kikötött felmondási idő 6 hónap volt. A bérbevevő a bérleti jogviszony indításakor a bérbevett ingatlanon a bérbeadó hozzájárulásával átalakításokat végzett, mely átalakításokat aktiválta a könyveiben a tárgyi eszközök között. A megállapított használati idő 10 év volt. Az átalakítások a bérbevevő igényét szolgálják, a bérbeadó az eredeti állapot visszaállítását kéri. 2016 októberében a bérbeadó felmondta a bérleti szerződést, mely felmondás 2017. március 31-ével jár le. Kérdéseink: 1./ Helyesen jár-e el a bérbevevő társaság, ha 2016. december 31-ével az aktivált átalakításokra az Szt. 53. § 1. bekezdés a) pontja alapján terven felüli értékcsökkenést számol el oly mértékig, hogy a nyilvántartási érték lecsökken a 2017. évben még hátralévő 3 hónapnak megfelelő értékcsökkenés összegére? 2./ Lehetőség van-e abban az esetben is terven felüli értékcsökkenés elszámolására az Sztv. 53. § (1) bekezdés a) pontja szerint, ha a bérleti szerződésben nem rendelkezik arról, hogy a bérbeadó kéri az eredeti állapot visszaállítását, valamint a bérleti jogviszony megszűnésekor a bérbeadó megtéríti a bérvevőnek az átalakítást piaci áron? Előre is köszönjük segítségnyújtásukat.

Több dolgozó lakhatási támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő Asszony! Azt szeretném megkérdezni, hogy 1.) ha a cég béreli a lakóegységet a 2 dolgozónak, akkor a havi fix bérleti dij + havi változó rezsi (tehát tényleges fogyasztás) elszámolási rendszer is alkalmazható, és az igy kapott havonta változó összeg (tehát a rezsivel növelt bérleti díj) is adómentesen adható a dolgozónak a törvényben meghatározott összeghatárig ("a foglalkoztatás első 24 hónapjában a minimálbér 40 százalékát")? 2.) Iródhat a bérleti szerződés ugy, hogy eleve a minimálbér 40 százaléka legyen a szerződött összeg, mely ily módon már tartalmazhatja a rezsit is? Köszönöm sokat segitő válaszát! M http://adozona.hu/kerdesek/2017_3_6_Tobb_maganszemely_lakhatasi_tamog_iks

Bérelt eszközök adásvétele Kérdés

Ügyfelem bérleti szerződést kötött gépekre és berendezésekre vonatkozóan az év elején. A bérleti szerződés szerint a bérlő a bérleti jogviszony megszűnésekor az akkori piaci áron megvásárolhatja az eszközöket úgy, hogy a kifizetett bérleti díjakat beszámítják a vételárba. A szerződésben megállapodtak arról is, hogy a bérlő a karbantartási költségeket, szervizköltségeket és biztosítási díjakat áthárítja havi átalánydíj formájában a bérbeadóra. A felek tárgyalnak arról, hogy az év végével a bérleti szerződést felbontják, és adásvételre kerül sor a szerződés szerint (piaci ár-megfizetett bérleti díjak=maradványértéken). Kérdés: amennyiben létrejön az adásvétel, hogyan kell minősíteni az év elejétől elszámolt bérleti díjakat? A tulajdonszerzés opcionális, de a kifizetett bérleti díjak megközelítik a piaci árat – pénzügyi lízingnek kell-e tekinteni az ügyletet visszamenőleg? Milyen értéken kell az eszközt aktiválni?

Kistehergépjármű-vásárlás kedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő Hölgy/Úr! A zrt., ahol dolgozom bérelt kisteherautóval szállított kereskedelmi árut. A bérleti szerződés határozott idejű, 2017. augusztus 15-ig tart. Ennek ellenére a bérbeadó vissza kívánja venni a járművet, amit TELEFONON közölt a tulajdonossal. Nincs semmiféle kikötés a felmondással kapcsolatban, hogy például esetleg közös megegyezéssel előbb is történhet. Első kérdésem: telefonon szabad-e felmondani egy határozott idejű szerződést? Én ugyanis nem tudom a tulajdonost meggyőzni arról, hogy nem. Miután a bérbeadó rendkívül türelmetlen, mert már egy hónapja mondta, hogy felbontja a szerződést, sürgősen kellene egy újabb kistehergépjármű. A tulajdonos szerint erre jár valamilyen kedvezmény, melyről Matolcsy György beszélt. Én sajnos nem találom sehol. Második kérdésem az lenne, valóban van-e ilyen, és ha igen, hol található? Nagyon szépen köszönöm előre is a választ. Tisztelettel: Anderlik István Gyuláné

Ingóság bérbeadása Kérdés

Egy magánszemély, aki tulajdonosa egy kft-nek a tulajdonában lévő hídmérleget (mint tárgyi eszközt) bérbe adná egy kft-nek. A telephely, ahol a hídmérleg található a kft tulajdonosának nevén szerepel. Térítés nélkül bérbe adhatja-e a tárgyi eszközt? A bérleti szerződésen kívül van-e további dokumentációs kötelezettsége?

Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás Kérdés

Magánszemély ingatlant vásárolna, amelyhez saját tulajdonú cége, amelyben munkaviszonyban dolgozik, adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást nyújtana. Az épület egy földszinti és egy emeleti részből áll, külön bejárattal, a közművek is részben elkülönülnek. Az alsó részt a saját tulajdonú cég kizárólag irodaként használná, az emeleti részbe költözne a család. Ebben az esetben a méltányolható lakásigény meghatározásánál figyelembe kell-e venni a cég által használt helyiségeket? Amennyiben nem, elegendő egy bérleti szerződés vagy használati jogot is kell alapítani a cég számára?

Mezőgazdasági őstermelő, családi gazdálkodó Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cégünk biogazdálkodást folytat. Mezőgazdasági őstermelővel vagy családi gazdálkodóval köthetünk-e szerződést arra, hogy a tulajdonunkban lévő földet megművelje? Ha igen, akkor nekünk, mint kifizetőnek mit kell levonnunk/befizetnünk az ő általa kiállított számla végösszege alapján? Válaszát köszönöm.

Bérleti szerződés felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társaság egy adószámos magánszemélytől bérel ingatlant, és mint kifizető, a nyilatkozat alapján levonja a járulékokat, és a csökkentett összeg került átutalásra. A határozott idejű szerződés két hónappal a vége előtt felmondásra kerül. Megfelelő eljárás-e, ha a kéthavi kaució beszámításra kerül, és így lezárjuk a szerződést? Vagy a maradék két hónapra is számfejtést szükséges készíteni? Járulékfizetés ezt az időszakot is terheli? Válaszát előre is köszönöm!

Mikrovállalkozások közötti transzferár Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két mikrovállalkozású kft. kapcsolt vállalkozásnak minősül. Bérleti szerződést kötöttek. A társaságiadó-bevallásban figyelembe kell-e venni adócsökkentő-, illetve adónövelő tényezőként a szokásos piaci ártól való eltérést? Ha igen, csak költségkalkulációval tudnánk megállapítani a piaci árat. Ehhez milyen költségeket kell figyelembe venni? Előre is köszönöm a segítségét!

Idegen tulajdonú eszköz bérbeadása vállalkozásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmazott tulajdonában lévő utánfutót bérbeadhatja-e egy egyéni vállalkozó a vállalkozásában? Az alkalmazottal olyan bérleti szerződése van, hogy azokra a napokra, amikor sikerül bérbeadni az utánfutót, napidíjat fizet, a többi napokra semmit. Elfogadható ez a bérleti szerződés, vagy kötelező havi fix bérleti díjban megállapodni?

Szerződés szerinti számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bérleti szerződés június 20-án készült. A szerződésben a fizetési feltételek 08.01-12.31-ei időszakra vannak meghatározva. A bérbevevő június 26-ától vette igénybe a bérelt ingatlant. A szerződés szerint kiállított első számla augusztus hónapról szól. A bérbeadó megteheti, hogy a kezdő vállalkozónak a hosszú távú együttműködés reményében nem a szerződéskötés időpontjától kezdődően állít ki számlát? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink