22 találat a(z) bérleti jog cimkére

Immateriális jószág leírása Kérdés

Bérleti jog Kérdés

Tao tv. 7. § (15) Kérdés

Alanyi adómentes adóalany, bérleti jog értékesítése Kérdés

Ma tárgyal az Országgyűlés önkormányzati bérlakások megvásárolhatóságáról Cikk

Ma tárgyalja az Országgyűlés az önkormányzati bérlakások megvásárlását lehetővé tevő kormánypárti törvénymódosító javaslatot.

Bérleti jog – értékcsökkenés Kérdés

Lakásbérlet – bérbeadó jogai Kérdés

Jogok átadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bérleti jog és az üzemeltetési jog átadása miben különbözik? Amennyiben valaki azt jelzi, átdaja az üzemeltetési jogát egy üzletnek s az átvevő nevére kerül minden? Vagy ez a 2 kifejezés ugyanazt takarja? Továbbá bérleti/üzemeltetési jogok átadásakor az engedélyeket újra meg kell kérni az újonnan bérlőnek/üzemeltetőnek? Önkormányzat a tulajdonos, s a mostani bérlő adná át a bérleti / üzemeltetési jogot. Köszönettel, Szép mapot

Bérleti jog és bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. többségi tulajdonosa saját tulajdonú ingatlanának (amelyben a kft. működik, és ez a székhelye is) bérleti jogát apportként bevitte a társaságba. Ez sok évvel ezelőtt történt, az értékcsökkenések elszámolása miatt a bérleti jog nyilvántartási értéke már nulla. Eddig a kft. térítés nélkül használhatta az ingatlant, igaz, hogy az ingatlannal kapcsolatos költségeket (építés, átalakítás, karbantartás...stb.) a kft. fizette, ezek értéke a kft. eszközei között szerepel, idegen ingatlanon végzett beruházás címszó alatt. Most a tulajdonos bérbe adná a kft.-nek az ingatlant, bérleti díjért. Lehetséges ez? Köszönettel.

Fejlesztési tartalék Kérdés

Fejlesztési tartalék feloldására az ingatlan bérleti jogának (vagyoni értékű jog) megszerzését fel lehet-e használni?

Vagyoni értékű jog értékesítése katában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó tevékenységét bérelt üzletben végzi, melynek használati/bérleti jogát megvásárolná egy másik vállalkozás. Az ügyletnek nincs szerződési akadálya a tulajdonos részéről. Az ügyletet 2018-ban bonyolítanák a felek akképpen, hogy a katás egyéni vállalkozó leszámlázza a bérleti jog értékesítését – 12 millió forint plusz áfa –, majd év végéig fenntartja a vállalkozását, hogy a katás értékhatárba beleférjen. Szabályos-e a fent leírt ügylet?

Üzlethelyiség bérleti jogának eladása utáni adózás II. Kérdés

Szeretnék hivatkozni az előzőleg feltett kérdésemre. http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_8_uzlethelyiseg_berleti_joganak_ela_dhe Köszönöm szépen a válaszát. Még az merült fel bennem, hogy miután átvettem az üzletet, az IKV csináltatott egy értékbecslést. Azt vehetem szerzéskori értéknek? Körülbelül 2 hónap telt el az értékbecslés és az átvétel között. Gondolom, egy vagyoni értékű jog esetében ezt vehetjük valós idejű értéknek. Várom a válaszát! Köszönöm szépen előre is!

Bérleti jog eladása költségelszámolással Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély a saját tulajdonában lévő ingatlan bérleti jogát értékesíti egy cégnek, mely összegből teljeskörűen felújítja az ingatlant. Ezen vagyoniértékűjog-bevétellel szemben van-e költségelszámolási lehetőség, levonhatja-e egy összegben a felújítási költséget? Kifizetői oldalról: a cég nem köteles adóelőleget levonni a vagyoniértékűjog-ellenértékből? Köszönettel.

Bérleti jog átadása nonprofit szervezet esetén Kérdés

Tisztelet Szerkesztőség! Nonprofit szövetség iroda helyiséget vásárolt és a meglévő bérelt ingatlanból költözni fog. Megbeszéltük a bérbeadó önkormányzattal, hogy a bérleti jogot értékesítheti. A kérdésem az lenne, hogy milyen jogcímen szerez bevételt így a nonprofit közhasznú szövetség bérleti jog átadása után? Vállalkozói tevékenység bevétele lesz? Hogyan számlázzuk? Áfásan? Várom megtisztelő válaszukat! Köszönettel: Szabó Anita

Tartós bérlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy cég, amely 4 évre tartósan bérbe vesz egy autót. A 4. év elején egy nagyösszegű induló bérleti díjat kell fizetnie, majd havonta kedvezményes bérleti díjat. A 4. év után a bérlő joga a vevő személyének kijelölése. Az induló bérleti díjat a passzív időbeli elhatárolások között tartja nyilván, és a bérleti időszak alatt arányosan oldja fel. 2,5 év eltelte után már nem szeretné tovább bérelni, a bérleti jogot egy másik cégnek adja át, aki fizeti tovább a havi kedvezményes bérleti díjat a 4. év végéig. A vevőkijelölési jogot is átengedi az új bérlőnek, a bérbeadó beleegyezésével. Kérdésem, hogy a passzív időbeli elhatárolások közül eredmény terhére elszámolható-e a 1,5 éves bérleti díj arányos része? Az új bérlőre át kell-e terhelni az elhatárolásban nyilvántartott összeget? Felmerülhet-e, hogy az új bérlő kártérítés formájában fizeti ki a régi bérlőnek a fennmaradó induló bérletidíjrészt? Mi a helyes elszámolása az ügyletnek a régi bérlő és az új bérlő könyveiben? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink