7 találat a(z) bérleti díj elengedése cimkére
Bérleti díj elengedése Kérdés
Bérleti szerződésben rögzitett bérleti díjról lemondás Kérdés
Itt a kormányrendelet a bérleti díj elengedéséről Cikk
A Magyar Közlöny 2021. évi 19. számában megjelent a bérletidíj-fizetési mentességről szóló 52/2021. (II. 9.) kormányrendelet, amely az állami és önkormányzati tulajdonban levő helyiségek 2021. február–júniusi időszaki bérleti díjának elengedéséről rendelkezik.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara összehangolt cselekvési programot sürget a kkv-k megsegítésére Cikk
Összehangolt kormányzati, önkormányzati és vállalati cselekvési programot szorgalmaz a koronavírus által leginkább sújtott kkv-szektor megsegítéséért a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK).
Bérleti díj csökkentése vagy elengedése veszélyhelyzetben Cikk
A veszélyhelyzetben hozott intézkedések közt az egyik, hogy a nem lakás céljára szolgáló helyiségre vonatkozó bérleti szerződéseket 2020. június 30-áig nem lehet felmondással megszüntetni, a bérleti díj pedig a veszélyhelyzet fennállása alatt nem emelhető abban az esetben sem, ha azt a szerződés egyébként lehetővé tenné. Mi a helyzet akkor azonban, ha a bérbeadó szeretné a bérleti szerződést módosítani úgy, hogy a bérleti díjat csökkenti vagy teljesen elengedi? Olvasói kérdésre Nagy Norbert adószakértő válaszolt.
Bérleti díj elengedése Kérdés
Cég bevétele üzlethelyiségek bérleti díjából származik. Az üzletek nagyrészt, majdnem 80 százalékban bezártak. A helyiségek tulajdonosa a mostani helyzetre való tekintettel, egyelőre, 1 havi bérleti díjat szeretne elengedni. A március havi bérleti díjak kiszámlázása tekintetében is, ami most lenne esedékes, törvényszerű megoldás-e, hogy csak azoknak számláz, akik valóban ott voltak, és a többieknek nem. Több hete bezártak, az áprilisi üzletbezárások száma csak növekedni fog, közelít a 100 százalékhoz. Kell-e egyáltalán számlát készíteni az elengedés ideje alatt? Szabályszerű eljárás-e, hogy akik bezártak, jellemzően külföldi állampolgárok, akik lehet, hogy haza is mentek még amikor lehetett, és majd az "egész" után térnek vissza (szóval sok a bizonytalan tényező), nem kerülnek kiszámlázásra. A normál ügymenetben ez aránytalan lenne, hiszen bevétel sincs, tényleges tevékenység sincs, amit lehetne számlázni. Köszönöm.
Elengedett bérleti díj Kérdés
Közhasznú nonprofit zrt. vagyunk.Önkormányzati ingatlanvagyon kezelésével foglalkozunk. A bérlők kijelölése és a bérleti díj megállapítása az önkormányzat feladata. Egészségügyi intézményeket is üzemeltetünk. Abban az esetben, ha az önkormányzat elengedi az orvosi rendelők bérleti díját, adózási szempontból hogyan számoljuk el?