48 találat a(z) alkalmi munkavállalás cimkére
Vasárnapi bérpótlék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk állattenyésztéssel foglalkozik, tehát tevékenységéből kifolyólag megszakítás nélküli munkarendben dolgoznak alkalmazottaink. A munkavállalóknak a munkáltató sajátos tevékenységére tekintettel nem jár vasárnapi munkavégzésre pótlék. Nyáron a szabadságolásokat alkalmi munkavállalók bevonásával tudjuk megoldani. Rájuk is ugyanúgy vonatkozik a pótlékmentesség? Ha éjjeliőrt helyettesíti alkalmi munkavállaló, rá milyen szabály vonatkozik? Válaszát előre is köszönöm. Gál Veronika
Éves keret az alkalmi munkavállalókra Kérdés
Tisztelt Szakértő! A Hatóság állásfoglalását kérem az alábbi ügyben. Gazdasági társaság egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül alkalmi munkavállalókat foglalkoztat, de a főállású munkavállalói esetében is nagy a fluktuáció és a létszámváltozás. A gazdasági társaság 2016. 10. 25-én alakult, így az átlagos statisztikai létszám, az adott időszakra az alábbiak szerint alakult: 2016. 10. 25. – 12. 31: 3 fő, 2017. 01. 01. – 2017. 06. 30. 15 fő. Kérdés: a 2017-ben egy naptári napon legfeljebb foglalkoztatott munkavállalók létszáma vagyis éves kerete hány nap a gazdasági társaságnak?
Katás alkalmi munkavállalása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó lehet-e alkalmi munkavállaló más társaságnál ugyanolyan munkakörben, mint ami az egyéni vállalkozásában tevékenységként szerepel? Van-e valamilyen bejelentési kötelezettsége egyéni vállalkozóként ezzel kapcsolatban? Köszönöm válaszát!
Alkalmi munkavállallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alkalmi munka esetén, ha több munkáltatónál dolgozik ugyanaz a személy, akkor átlépheti-e azt a korlátot, amely arra vonatkozik, hogy egy naptári hónapon belül összesen legfeljebb 15 naptári napig foglalkoztatható? Tehát, ha "A cégnél" dolgozik például 15 napot, gond-e, ha "B cégnél" ugyanabban a hónapban dolgozik még például 5 napot? Köszönöm válaszát: Tálas Irén
Itt az alkalmi munkák fő szezonja, erre ügyeljen karácsonykor! Cikk
A karácsonyi ünnepek környékén is nagy segítséget jelenthetnek az idény-, illetve alkalmi munkavállalók. Ebben az időszakban megemelkedő forgalommal számolhatnak az üdülők, a vendéglátó, illetve kereskedelmi egységek. Erre tekintettel áttekintjük ennek az atipikus foglalkoztatási formának a legfontosabb szabályait, buktatóit.
Önkéntesek – Kft. Kérdés
Egy kft. karácsonyi vásárt kíván tartani (profitszerzés céljából). Kérdésem, hogy önkéntesek dolgozhatnak-e a vásáron? Azok a személyek lennének az önkéntesek, akiknek a termékeit felvásárolta a kft., hogy azokat árulja a vásáron. Az önkéntesek 1-1 napot vállalnak, fizetségben nem részesülnek. Ha lehetnek önkéntesek, akkor ezt jelenteni kell valahova? Ha nem alkalmazhat önkénteseket, akkor csak az alkalmi munkavállalás jön szóba, vagy van kedvezőbb forma is?
Alkalmi munkavállaló szabadságkiadásához kapcsolódóan Kérdés
T. Cím! A kérdésem: a szabadságmegváltás napjaira is kell fizetni a NAV felé a napi 1000 forintot?
Nyugdíjasnak megbízás vagy alkalmi munkavállalás? Cikk
Egyesületünknél a hímzőtanfolyam oktatójának nyugdíjas magánszemélyt kértek fel egy speciális hímzés megtanítására. A képzés mintegy 80-100 órában történik. Az oktatónak nincs vállalkozói igazolványa és egyéb számlaadásra sem képes. Alkalmi munkavállalási vagy megbízási szerződéssel helyes foglalkoztatni? Olvasónk kérdésére dr.Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszol.
Tanuló alkalmi munkavállalása Kérdés
Tisztelt szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogy középiskolai tanulmányit folytató diák dolgozhat-e alkalmi munkavállalóként az év bármely szakában – szülői beleegyezéssel – hétvégenként, vagy csak iskolai szünetek idején? Természetesen a törvényi feltételek betartásával, és a 90 napos korlátot nem átlépve. Köszönettel.
Egyszerűsített, illetve alkalmi foglalkoztatás közterhei Kérdés
Kérdésem, hogy milyen közterhek terhelik az egyszerűsített foglalkoztatást, az alkalmi munkavállalói foglalkoztatást? Továbbá a 15 nap/hó és 90 nap/év az egy foglalkoztatóra vagy egy foglalkoztatottra vonatkozik? Vagyis egy személy több foglalkoztatónál lehet-e alkalmi munkavállaló? Milyen adóterhet jelent, ha egy személy alkalmi jövedelme meghaladja az évi 840 ezer forintot? Várom segítő válaszukat, ugyanis a korábbi kérdésemre az ügyvédnö nem erre válaszolt!
Letiltás munkavállalótól Kérdés
Tisztelt Szakértők! A kérdés a következő a munkáltató p értesítést kap a NAV-tól, hogy egyik munkavállalójától tiltson le egy meghatározott összeget, amiről a munkavállaló nem tud. A munkavállaló meg szeretné szüntetni a munkaviszonyát, mivel máshol kap ajánlatot. Ha például a hónap közepén szűnik meg a munkaviszonya, akkor is következő hónap elején kell a fél hónap nettó munkabérének a 33 százalékát elutalni a munkáltatónak a NAV által megadott végrehajtási számlára? Az elsőként beadott fizetési kérelem a NAV-hoz megállítja a végrehajtási folyamatot, vagyis a határozat jogerőre emelkedéséig nem kell fizetnie a munkáltatónak a NAV felé a munkavállaló bérének a 33 százalékát? Van más lehetőség is erre? Ha a munkavállaló másik munkáltatónál idénymunkát vagy alkalmi munkát vállal, akkor mikor kell ezután a másik munkáltatónál letiltani a béréből, ha a következő munkáltató is értesítést kap az adóhatóságtól? Ha a következő hónapokban a munkavállaló néhány napra a korábbi munkáltatójához visszatérne dolgozni, a tartozása még nem lenne kifizetve és a behajtás nem szünetelne, akkor a korábbi munkáltatónak továbbra is kellene letiltani az alkalmi napok munkabéréből is, azért mert korábban értesítette a NAV a letiltásról? Ha igen, akkor melyek a letiltás szabályai? Az öregségi nyugdíjminimum feletti összeg 33 százaléka? Köszönöm.
Regisztrált munkanélküli alkalmi munkavallalása Kérdés
Vállalhat-e a regisztrált munkanélküli alkalmi munkát az alatt az idő alatt, amíg támogatást kap, és utána? Benke Tamásné
Alkalmi munkavállalás Kérdés
Tisztelt Szkértő! Alkalmi munkavállalót szeretnénk alkalmazni egy kétnapos rendezvényen. Feladata fotózás a rendezvény teljes ideje alatt. A kérdés, hogy milyen feltételekkel tudjuk foglalkoztatni, ha a két teljes nap alatt a munka időtartama nem határozható meg pontosan. A fentiek alapján a bérmegállapítás hogyan történik? A teljes időtartamra kell bért számolni, vagy csak a tényleges munkavégzésre? Ha ez utóbbira, hogyan kell igazolni a ténylegesen ledolgozott időt? Válaszát köszönöm.
Egyszerűsített foglalkoztatás – munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló munkaviszonyban áll, de jelenleg a munkahelyén fizetés nélküli szabadságon van gyed miatt. Lehet-e egyszerűsített foglalkoztatással (alkalmi munkával) foglalkoztatni ebben az esetben a gyed mellett, a saját munkáltatójánál a munkavállalót, vagy a munkaviszonyban állása kizárja ezt? Ha lehet, mely törvényi hivatkozással támasztható alá esetleges ellenőrzéskor? Köszönöm szíves válaszát!
Adószámos magánszemély munkahely melletti alkalmi munka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Teljes munkaidőben, szerződéssel dolgozom egy gyárban. Kaptam egy pár megbízást fordítói munkára. Kértem adószámot, alanyi mentességet és kiállítottam a számlát a kifizetőnek 130 ezer forintról. A kérdésem az lenne, hogy kell-e egyéb járulékokat fizetnem (egészségügyi hozzájárulás, nyugdíjjárulék, stb.) úgy, hogy az állandó munkahelyemen ezeket levonják? Valamint adóbevalláskor ezt az alkalmi munkából származó jövdelmet be kell vallani? Köszönöm a választ.